Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Koruna posiluje na 31,96 Kč/EUR, euro čeká na ZEW

Koruna posiluje na 31,96 Kč/EUR, euro čeká na ZEW

11.11.2003 10:45
Autor: 

Česká měna dnes dopoledne mírně posiluje na 31,96 Kč za euro pod vlivem úvodního pozitivního sentimentu na měny středoevropského regionu, který se ale postupně pod vedením maďarského forintu zhoršuje. K americkému dolaru se koruna pohybuje stále kolem 27,80 Kč/USD.

Průmyslová výroba v září nedosáhla očekávaného tempa růstu a záznam z měnověpolitického jednání bankovní rady potvrdil jediný hrdliččí hlas. Konec dezinflačního prostředí snižuje pravděpodobnost další redukce úroků. Poněkud opatrně pohlížíme na tvrzení ČNB, že ekonomický růst v příštím roce potáhnou investice v důsledku oživení v zahraničí. Nicméně koruna zůstala bez reakce na obě fundamentální zprávy a obchoduje více méně technicky a pod vlivem regionální nálady.

Očekáváme kurz koruny v pásmu 31,90 až 32,10 Kč za euro. Úvodní pozitivní sentiment v regionu postupně vyprchává, slovenská koruna pokračuje v posilování na 41,20 SKK/EUR, forint se ale stočil k severu kvůli vyšší říjnové inflaci a oslabuje na 258,0 HUF/EUR. Polský a americký trh je dnes zavřený. Zítra ČNB zveřejní údaje o říjnové platební bilanci, Senát začne projednávat další reformní zákony.

Dolar se k euru v průběhu evropského obchodování stále drží poblíž úrovně 1,1500 USD/EUR, v noci však posílil až na 1,1445. Eurodolarový trh by měl být dnes klidný, euro by mohlo reagovat na index německého ekonomického sentimentu ZEW (oč. 65 bodů). Hlavními kurzotvornými faktory ale zůstávají americká data, kterých se dnes bohužel nedočkáme. Odpoledne tak bude hybnou silou jen US akciový trh, který funguje i v Den veteránů. USD si během noci polepšil především k japonskému jenu, ministr Mizoguči totiž pohrozil intervencí proti růstu JPY.

Radim Krejčí


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
19.12.2025
15:43Marks: Dva druhy bublin a zdraví současného akciového trhu
13:42ČNB: Bankám za tři čtvrtletí stoupl čistý zisk o 9,4 miliardy na 100 miliard Kč
13:35Mraky nad Vestas se rozfoukaly. Výrobce větrných turbín míří k nejlepšímu roku za dekádu
12:50První dodávky H200 na obzoru? Trumpova administrativa přezkoumává prodeje AI čipů Nvidie do Číny
12:07Perly týdne: Na dům nemáme, tak nakoupíme akcie?
11:04Kecky Nike v Číně neletí. Výrazný propad tamních prodejů posílá akcie o 10 procent dolů
10:23BoJ zvýšila sazby na nejvyšší úroveň za 30 let. Další růst může přijít do půl roku
9:51UNICAPITAL Invest VI a.s.: Oznámení o čtvrté výplatě úrokového výnosu, ISIN CZ0003557159
9:45UNICAPITAL Invest VI a.s.: Oznámení o čtvrté výplatě úrokového výnosu, ISIN CZ0003557167
9:29USA v roce 2026: Stabilní inflace, nižší sazby a otazníky nad Fedem
9:05Rozbřesk: Koruna zastavila oslabování. Americká inflace spadne v lednu k cíli, Fed bude pokračovat v redukci sazeb
8:54EU schválila půjčku Ukrajině, japonská centrální banka zvýšila sazby a německá spotřebitelská důvěra prudce klesá  
8:50J&T Global Finance XI., s.r.o: Oznámení o deváté výplatě úrokového výnosu
6:03Investiční výhled 2026: Shrnutí  
18.12.2025
17:21Jakou logikou se nyní řídí trh, odkupy a IPO?
16:55Jan Bureš: ČNB ponechává sazby beze změny, ale mírní jestřábí rétoriku
16:31Německo v roce 2026: Pomalý růst a tlak na konkurenceschopnost
15:57Dominik Rusinko: ECB stále „in a good place“. V roce 2026 sazby zřejmě měnit nebude
14:38ČNB ponechala sazby beze změny
14:38ECB nechává sazby na místě a spoléhá se na přicházející data. Prognózu vylepšila

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
JP - Základní O/N úroková sazba
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university
16:00USA - Prodeje starších domů