Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Na burzách panuje optimismus, futures indikují růst v USA (Nvidia +12%)

Na burzách panuje optimismus, futures indikují růst v USA (Nvidia +12%)

07.11.2003 13:54
Autor: 

Futures na americké indexy prozatím rostou, když se investoři připravují na dnes zveřejněná data o vývoji nezaměstnanosti. Všeobecně se očekává, že by ekonomika mohla vygenerovat další pracovní příležitosti a tím potvrdit vývoj z minulého měsíce. Futures na index S&P získávají 3,2 bodu na index Dow Jones 32,5 bod a na index Nasdaq rostou o 4,7 bodů poté, co právě technologický trh byl tím, který zařídil včerejší růst na Wall Street. Index Nasdaq tak v průběhu včerejšího obchodování dosáhl 22měsíčního maxima.

Nvidia,výrobce grafických mikrobrocesorů - akcie společnosti kotované na německé burze získávají 12 procent poté, co čtvrtletní zisk dosáhl USD 6,36 mil, tedy 4 centy na akcii. Ve stejném období loňského roku společnost operovala ze ztrátou USD 48,6 mil. (32 centů na akcii).

Corixa, společnost zabývající se vývojem léků oznámila snížení pracovních míst o 18 procent a zastaví vývoj vakcíny, která měla být užívána v ochraně před rakovinou kůže.

Pixar Inc, animovací studio oznámilo ve 3Q zisk 23 centů na akcii a tím překonalo očekávání trhu (13 centů)

First Horizon Pharmaceutical Corp, výrobce léků potírajících chronické nemoci včera po závěru překvapil ziskem 10 centů na akcii, když trh očekával 10 centů, ale opačného znaménka (ztrátu).

Jedna ze společností, která dnes zveřejní svá data, bude DTE Energy Co. Energetická společnost Detroitu by měla reportovat zisk za 3Q na úrovni 52 centů na akcii, což je pokles oproti stejnému období loňského roku kdy společnost dosáhla 96 centů na akcii.

Roman Koděra


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
22.05.2026
22:00Dow Jones na nových maximech; S&P 500 rostl osmý týden v řadě  
17:15Spotřebitelská důvěra v USA klesla kvůli obavám z inflace na rekordní minimum
16:56Češi berou státní dluhopisy útokem. Vybralo se už přes 20 miliard
16:30Traders Talk: Nvidia potvrdila AI boom, Colt překvapil a Strnad sází na dividendu
16:30Strnadova CSG a jihoafrická Reunert založí společnou firmu na výrobu zapalovačů pro velkorážovou munici na Slovensku
14:42Čínská mezera a americké překvapení
14:23NET4GAS, s.r.o.: Zveřejnění vnitřní informace
13:08Monetární i fiskální politika budou muset reagovat na důsledky umělé inteligence
12:51ČEB, a.s.: Informace o vyplácení úrokových výnosů z emise dluhopisů
11:42Philip Morris spouští výrobu nikotinových sáčků v Kutné Hoře
11:22Perly týdne: Nový komoditní cyklus a největší asymetrie v historii financí
11:15Ifo: Podnikatelská nálada v Německu se v květnu zlepšila, situace je ale křehká
10:47Závěr týdne v zeleném. Nižší výnosy vylepšují náladu  
8:52Rozbřesk: Nuda na koruně v neklidném světě. Jak si vysvětlit její extrémní stabilitu?
8:50Írán hlásí pokrok v jednáních, Trump doma čelí tlaku a Warsh se dnes ujme vedení Fedu  
6:01HIMS má novou konkurenci. Enhanced plánuje "steroidovou olympiádu" a přirovnává svůj byznys k F1
21.05.2026
22:01Pozornost trhu je na ocenění Nvidie  
17:52MONETA Money Bank, a.s.: Uveřejnění vnitřní informace dne 21. 5. 2026
17:10Zastaví dluhopisové trhy akciovou rally?
17:00Primoco UAV SE: Vnitřní informace

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
1:30JP - CPI, y/y
8:00DE - HDP, q/q
10:00DE - Index podnikatelského klimatu Ifo
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university