Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Bank of England, ECB ... zvednou nebo nezvednou ?

Bank of England, ECB ... zvednou nebo nezvednou ?

06.11.2003 10:24
Autor: 

Evropské burzy dnes začínají obchodovat v relativně negativním módu, ovlivněné jednak neslaným-nemastným závěrem obchodování na Wall Street, dále pak očekáváním prvního zvyšování úrokových sazeb ze strany Bank of England po velmi dlouhé době. BoE se nijak netajila svým záměrem úrokové sazby posouvat spíše nahoru než dolů a dnešek tedy ukáže, jak moc nebo jak málo je BoE konzistentní. Oznámení o rozhodnutí BoE bude dnes ve 13:00, Evropská centrální banka se přidá ve 13:45.

Akciové indexy - které historicky nemají rády první dvě zvyšování úrokových sazeb - dnes tedy mírně oslabují. Pan-evropský DJ STOXX50 klesá o 0.55%, německý DAX30 klesá o 0.55% a francouzský benchmark CAC40 padá 0.43%. Britský FTSE 100 je o 0.43% níže. Futures kontrakty - velmi dobrá indikace toho, jak se pravděpodobně otevře na Wall Street - indikují pokles, DJ future je -0.65%, Nasdaq 100 future padá o 0.6%.

Z pohledu jednotlivých titulů indexu DJ STOXX50 dnes nejvíce klesá holandský Aegon N.V. (-1.97%), následovaný francouzskou AXA (-1.67%) a Santander (-1.43%). Na druhé straně je pak Nokia Oy (+1.36%), Telecom Italia (+0.84%) a SAP AG (+0.74%). V rámci sektorů dnes nejvíce klesají pojišťovny (-0.91%) a utility (-0.77%), jediný rostoucí sektor jsou technologie (+0.60%).

- France Telecom - firma plánuje opustit "kabelový" trh ve Francii
- BMW AG - zisk za Q3/2003 roste o 2.8% díky náběhu modelu 5
- Allianz AG - J.P. Morgan přidává akcii na svůj "focus list"

Petr Žabža

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
14.11.2025
22:04Americké akciové indexy pod tlakem medvědů  
17:24Jeden z největších monetárních „experimentů“ historie
17:09Footshop a.s.: Zveřejnění finančních výsledků za Q3
15:50Švýcarsko se dohodlo s USA na snížení dovozního cla z 39 na 15 procent
15:33Goldman Sachs: Prosincové snížení sazeb by bylo namístě, inflace je povzbudivá a trh práce slabší
13:44UBS: Rok 2026 přinese „novou éru Evropy“. Sázejte na akcie GOTCHA
12:43Eurostat: Růst ekonomiky EU ve třetím čtvrtletí zrychlil na 0,3 procenta
11:47Perly týdne: Během internetové bubliny to bylo jiné
11:36UNICAPITAL Invest VI a.s.: Oznámení o šesté výplatě úrokového výnosu a splacení jistiny dluhopisu
11:16Akcie se dostaly pod tlak obav z Fedu a valuací  
11:01Britská rozpočtová nejistota: Reevesová ustupuje od daňových plánů, trhy reagují výprodejem
10:51MONETA Money Bank, a.s.: Akcionáři schválili výplatu mimořádné dividendy 4 Kč na akcii
10:49Moneta schválila vyplacení mimořádné dividendy 4 koruny na akcii
10:32Bitcoin padá pod 97 tisíc USD. Nucené likvidace za miliardu dolarů
10:04Amazon s Microsoftem jdou proti Nvidii. Podporují zákon omezující vývoz čipů do Číny
9:54Siemens Energy zvyšuje projekce díky AI a silné poptávce, akcie přidaly přes 12 %
8:58Rozbřesk: Evropský průmysl v kladných číslech, výkony jsou však velmi váhavé
8:49CZG a Moneta svolávají valnou hromadu, Evropa tlačí na Google a bitcoin propadl pod 100 000 dolarů  
6:08Evropské akcie překonaly obavy. Jejich zisky rostou, valuace zůstávají atraktivní  
13.11.2025
22:00Americké akciové indexy se výrazně propadají  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data