Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Fed má dlouhé prsty... a tak starý kontinent zažívá pozitivní dopoledne

Fed má dlouhé prsty... a tak starý kontinent zažívá pozitivní dopoledne

29.10.2003 11:33
Autor: 

Včerejší rozhodnutí Fedu ponechat klíčovou úrokovou sazbu na současném 1 procentu a jeho komentáře o vývoji trhu pracovních příležitostí a výdajů domácností a firem má dnes dopoledne pozitivní dopad na většinu evropských trhů. Ty nejen povzbuzeni informacemi ze zámoří, ale i samotnými výsledky evropských společností dohánějí co se dá.

Mezi vyčnívající tituly, které by měly benefitovat ze svých korporátních zisků na území USA lze připomenout společnosti Nokia (+0,7%), L O'real (+0,63%) a Philips (+1,78%). Překvapivě dobré výsledky zaznamenaly společnosti HVB Group (+1,6%), Cie de Saint-Gobain SA (+2,14%) a France Telecom (+0,37%).

Naopak zklamání přišlo od největšího evropského výrobce automobilů společnosti Volkswagen AG (-2,04%), když se očekával čistý zisk na úrovni EUR 264 mil. za 3Q, ale společnost vykázala pouze EUR 217 mil. Růst akcií Philips nezpůsobily jen pozitivní zprávy ze Spojených států, ale taktéž zprávy japonské konkurence Hitachi a Sharp, které zvýšily své odhady celoročního zisku. To pomáhá nejen Philipsu, ale na vlně optimismu se svezly akcie společnosti Infineon (+1,95%).

Aktuálně trhy mírně umazaly počáteční zisky a jejich hodnoty jsou následovné: DJ Stoxx +0,29%, DAX +0,38%, FTSE -0,14%, CAC +0,42%, AMST +0,72%.

Roman Koděra


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
02.07.2026
12:51Technologičtí giganti přišli o 2 biliony dolarů. Trh odměňuje výrobce čipů, ne jejich zákazníky  
11:32Světové akciové indexy letos rostou, nejvíce v Koreji, Japonsku a na Tchaj-wanu
10:55AstraZeneca jako sázka na defenzivu mimo AI horečku  
10:45Techy rozhodila zpráva Mety a japonský tlak trvá. Do toho vyjdou důležitá data  
9:28Rozbřesk: Dosažení plánovaného schodku 310 mld. Kč není bez rizika
8:56OpenAI zvažuje podíl pro americkou vládu, KNDS odkládá IPO a SK Hynix prudce klesá  
6:08Kde hledat příležitosti ve druhé polovině roku? Deutsche Bank aktualizovala své tipy
01.07.2026
22:04Wall Street zahájila druhé pololetí opatrně: Technologie v červeném, trh táhly akcie Meta Platforms  
18:08Zlato se výrazně posunulo ke své férové hodnotě. Která neexistuje
16:00Meta plánuje prodej přebytečného výpočetního výkonu. Akcie rostou o 6 %
15:28Centrální banky budou dál snižovat podíl dolaru v rezervách, do popředí jde euro a jüan  
15:15Horší hospodaření státu v polovině roku, schodek se prohloubil na 184 miliard Kč
13:50Firmy po sázce na AI nabírají propouštěné pracovníky zpět. Ukazuje se, že lidský prvek je nepostradatelný
13:43Inflace v eurozóně v červnu klesla na 2,8 procenta
12:06PODCAST Trhy & Bohatství s Petrem Pudilem: Evropa si zadělává na problém. Spořením nezbohatneme
12:05Slabý jen doléhá na americké dluhopisy, zatímco akcie si vybírají přestávku v růstu  
11:10Průmysl hlásí nejlepší náladu za tři roky. Pomáhají nové zakázky i slabší cenové tlaky  
10:47Podmínky ve zpracovatelském průmyslu se v červnu zlepšily nejvíce od dubna 2022
10:31AI boom stojí čím dál víc. Otázkou zůstává, kdo ho zaplatí  
10:29Footshop a.s.: Vnitřní informace - Společnosti Footshop a.s. a Queens Store s.r.o. se účastní procesu fúze sloučením

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:30USA - Míra nezaměstnanosti, s.a.
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
14:30USA - Průměrná hodinová mzda, y/y
14:30USA - Změna počtu prac. míst