Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Koruna bez zájmu, sentiment ale mírně pozitivní

Koruna bez zájmu, sentiment ale mírně pozitivní

20.10.2003 17:27
Autor: 

Obchodování s korunou dnes nepřesáhlo očekávaný rámec, vyznačovalo se spíše cenovou stagnací a technickými pohyby. Závěr zastihl českou měnu na kurzu 31,79 Kč za euro a 27,27 Kč za dolar, v případě eurokorunového kurzu tak jde o 5haléřové posílení.

Během dne se nestalo nic překvapivého, zájem o obchodování byl nízký. Koruna se pohybovala v úzkém desetihaléřovém pásmu 31,75 až 31,85 Kč za euro. Impulsy nepřišly ani ze zahraničí, eurodolarový trh rovněž bez zajímavosti. Zítra očekáváme podobný ráz obchodování jako dnes, koruna by mohla do středy mírně posilovat.

Dolar se od rána nedostal z pásma 1,1610 až 1,1680 USD/EUR a čeká na čerstvý přísun zpráv, jako na životabudič. Bohužel, tento týden bude velmi chudý na makroindikátory, taktovku kurzového vývoje tedy budou držet kapitálové trhy, změny sentimentu investorů a komentáře politiků. Americká měna by mohla tento týden testovat silnější úrovně k euru, například již dnes se vyšplhala k japonskému jenu přes skoro dva týdny nevídaný kurz 110,5 JPY/USD.

Radim Krejčí


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
13.07.2026
11:45Starbucks chce díky AI nahradit software od Microsoftu a IBM
10:58TSMC má za druhé čtvrtletí rekordní tržby
10:07Nejhorší den na burze. Akcie SK Hynix potkal více než 15procentní výplach
8:59ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Elevion Group podepsal kupní smlouvu na akvizici 100% podílu v italské společnosti BTS Biogas
8:52Eskalace konfliktu s Íránem zhoršuje náladu na trzích. SK Hynix po americkém debutu propadl  
8:47Rozbřesk: Hormuz znovu straší trhy. Česká ekonomika však drží kurz
6:03Wood: Úvahy o konci americké výjimečnosti jsou notně přehnané
12.07.2026
9:22Víkendář: Greenspan předpovídal inflaci 4,5 % a 8% výnosy z desetiletých amerických státních dluhopisů
11.07.2026
9:21Víkendář: Greenspan se evidentně mýlil, akcie nebyly v roce 1996 nijak nadhodnocené
10.07.2026
17:39Nemělo by se nyní více mluvit o nesprávném monetárním kurzu?
16:08Bylo by nebezpečné vědět, proč centrální banky jednají tak, jak jednají?
14:10Analytici otáčejí. Očekávání zisků evropských firem rostou nejrychleji za dva roky  
12:22Perly týdne: Červená karta pro Američany a klesající dynamika akcií malých firem
11:02Volkswagen spouští jednu z největších proměn ve své historii. Omezí výrobu i nabídku modelů
10:51Techy korigují včerejšek, ale trhy mezitím podporuje obnovení jednání s Íránem  
10:41ExxonMobil může těžit z návratu geopolitických rizik. Má prostor pro růst akcií  
9:24O easyJet se rozhořel boj. Apollo nabídlo víc než konkurence a získalo podporu vedení
9:01Rozbřesk: Polská centrální banka drží sazby, Glapiński se nebrání podzimnímu snížení
8:54Babiš otevřel debatu o IPO Letiště Praha, ČNB varuje před návratem inflace a optimismus kolem AI se vrací  
6:04Nejvýnosnější akciový trh roku? Jižní Koreu sesadila Nigérie

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data