Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Urban: ČEZ by se neměl privatizovat ani po roce 2006

Urban: ČEZ by se neměl privatizovat ani po roce 2006

20.10.2003 11:26
Autor: 

Ministr průmyslu Milan Urban je proti privatizaci společnosti ČEZ, a to dokonce i po roce 2006. Podle ministra by si měl stát udržet kontrolu nad největší elektrárenskou společností v republice, aby si zajistil budoucí dodávky elektřiny. Stát by si měl podle Urbana zajistit bezpečné dodávky elektřiny v tom smyslu, aby nemohlo dojít k výpadků, k jakým došlo například ve Spojených státech a Itálii, a zajistit "akceptovatelné ceny".

Ministerstvo průmyslu vytvořilo energetickou koncepci s horizontem roku 2030. Urban by rád vybudoval ještě 3 nukleární reaktory do roku 2025 a ukončit zákaz nových uhelných dolů s cílem omezit závislost ČR na dovozu elektřiny ze zahraničí. Podle Urbana by měla být strategie uzákoněna, aby omezila možnost budoucích vlád měnit tuto politiku. Vláda bude diskutovat energetickou koncepci do konce roku 2003.

Ministerstvo financí chce prodat 16% akcií ČEZ přes trh a později najít kupce pro zbývající 51% podíl. Prodej ČEZu by měl vynést 94 mld. Kč, tvrdí Bloomberg s odkazem na červnovou Mladou frontu Dnes.

(zdroj: Bloomberg)


Váš názor
  • Konzistentnost
    21.10.2003 12:14

    Pokud to pan Urban všechno myslí vážně, proč je teda proti akvizici Severočeských dolů ze strany ČEZ?
    Mendigo
  • Váš názor byl zrušen
    20.10.2003 13:12

    Váš názor byl zrušen z důvodu použití vulgárních výrazů. Prosíme uživatele o korektní a věcné příspěvky.
    Pokud máte dojem, že jsme Vás tímto poškodili, napište nám na info@patria.cz
    bloster
Aktuální komentáře
01.07.2026
13:50Firmy po sázce na AI nabírají propouštěné pracovníky zpět. Ukazuje se, že lidský prvek je nepostradatelný
13:43Inflace v eurozóně v červnu klesla na 2,8 procenta
12:06PODCAST Trhy & Bohatství s Petrem Pudilem: Evropa si zadělává na problém. Spořením nezbohatneme
12:05Slabý jen doléhá na americké dluhopisy, zatímco akcie si vybírají přestávku v růstu  
11:10Průmysl hlásí nejlepší náladu za tři roky. Pomáhají nové zakázky i slabší cenové tlaky  
10:47Podmínky ve zpracovatelském průmyslu se v červnu zlepšily nejvíce od dubna 2022
10:31AI boom stojí čím dál víc. Otázkou zůstává, kdo ho zaplatí  
10:29Footshop a.s.: Vnitřní informace - Společnosti Footshop a.s. a Queens Store s.r.o. se účastní procesu fúze sloučením
8:59KKCG Real Estate Financing a.s. : Konsolidovaná výroční zpráva ručitele za rok 2025
8:54Rozbřesk: Solidní půlrok pro akcie, zklamalo zlato a propadl bitcoin
8:49Wall Street zakončila nejlepší čtvrtletí za šest let, trh práce zůstává stabilní a Colt CZ se dnes obchoduje bez dividendy  
6:04Jsou současné valuace vyšší, než na vrcholu dot-com bubliny?
30.06.2026
22:01S&P 500 uzavřel nejlepší čtvrtletí od roku 2020 růstem  
16:39Traders Talk: Polovodiče dál táhnou trh, ale rally se zužuje. Kde ještě hledat šanci?
15:25Trápení japonského jenu pokračuje. Měna je nejslabší za posledních 40 let
14:08ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Novým předsedou dozorčí rady ČEZ zvolen Radim Fiala
13:57Historická rally polovodičů naráží na otázku: Co bude dál?  
13:56MONETA Money Bank - oznámení o výplatě výnosu podřízených Tier 2 dluhopisů
12:35Brexit brzdí ekonomiku. Británie po rezignaci premiéra hledá nový směr
11:29Akciím svědčí návrat zájmu o technologie, Japonsko čelí slábnoucímu jenu  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:30CZ - PMI v průmyslu
11:00EMU - Inflace, předběžný odhad, y/y
14:15USA - Změna zaměstnanosti (ADP)
16:00USA - Index ISM v průmyslu