Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články

    KCP: Pozor na nevýhodný prodej akcií společnosti ŽS Brno

    15.10.2003 12:16
    Autor: 

    následuje úplné znění tiskové zprávy KCP
    Komise pro cenné papíry (Komise) varuje akcionáře před nevýhodným prodejem akcií společnosti ŽS Brno. Fyzická osoba Zdeněk Kasal odkupuje tyto akcie za cenu kolem 700 korun, přestože na burze a či RM-Systému se tyto cenné papíry obchodují za cenu o stovky korun vyšší. Komise navíc schválila povinnou nabídku převzetí majitelům akcií společnosti ŽS Brno, a to za cenu 1528,80 korun. Tuto nabídku již včera španělská společnost OBRASCÓN HUARTE LAIN uveřejnila.

    Komise z dostupných informačních zdrojů zjistila, že přibližně od začátku srpna tohoto roku odkupuje prostřednictvím přepážky Střediska cenných papírů Zbyněk Kasal akcie společnosti ŽS Brno za cenu výrazně nižší, než dosahuje kurz těchto akcií na veřejných trzích. Cena většiny nákupů, které Zbyněk Kasal v uvedeném období realizoval, se pohybuje okolo 700 Kč, avšak kurz cenného papíru na burze i v RM-Systému se pohybuje v rozmezí 1100 Kč až 1250 Kč.

    Komise v této souvislosti navíc upozorňuje akcionáře uvedené společnosti, že 26. července 2003 vznikla španělské společnosti OBRASCÓN HUARTE LAIN, S. A. se sídlem Calle Gobelas, 35-37, El Plantío – 28023 Madrid, spolu se skupinou osob jednajících ve shodě, povinnost učinit nabídku převzetí majitelům akcií společnosti ŽS Brno. Komise návrh nabídky převzetí dne 1. října 2003 schválila za cenu 1528,80 Kč. Návrh byl uveřejněn 14. října 2003 v Mladé frontě DNES a je závazný po dobu 4 týdnů ode dne jeho uveřejnění. Počínání Zbyňka Kasala Komise nadále šetří.


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    21.07.2026
    15:46Zadlužení EU v prvním čtvrtletí vzrostlo na 82,9 procenta HDP, v Česku kleslo
    15:40Microsoft investuje miliardy dolarů do infrastruktury francouzského Mistralu
    15:32Tesla slibuje AI revoluci, ale letošní investice těžce zaostávají. Středeční výsledky budou testem trpělivosti
    14:25UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu z HZL, ISIN XS2764457078
    14:12General Motors zvýšila čtvrtletní zisk o 30 procent, zlepšila výhled
    14:02Novo Nordisk žaluje Eli Lilly. Dánům se nelíbí reklama amerického konkurenta na léky na obezitu
    12:01PODCAST ROZHOVORY: Od Skynetu k akciím. Kde podle Šimona Podhájského vznikne skutečná hodnota AI
    11:15Ropa dál nestoupá, čipy zdraží a akcie dnes rostou  
    10:39Londýnská burza plánuje příští rok spustit nepřetržité obchodování
    10:20Samsung posiluje sázku na robotiku. Do čela nové divize přivedl manažera z Boston Dynamics
    8:56Rozbřesk: MNB pokročí v mini-cyklu snižování úrokových sazeb
    8:55Trump udeřil na Kanadu, ropa čelí novým rizikům. Trhy zároveň vyhlížejí výsledky technologických gigantů  
    6:06Od ropy k umělé inteligenci. Fidelity vidí v Asii rizika i nové investiční příležitosti
    20.07.2026
    22:04Wall Street zahájila týden opatrným růstem. Technologické akcie opět přitahují pozornost investorů  
    17:55Je společnost Nike „opravitelná“?
    16:35PODCAST Týdenní výhled: Výdaje a cloud Alphabetu pod drobnohledem, důležitost výsledků ServiceNow  
    16:04Nový britský premiér Andy Burnham slíbil nový začátek. Chce vrátit stabilitu i důvěru voličů
    15:09Čínský Moonshot AI míří na burzu. Jeho model Kimi K3 znovu rozvířil debatu o budoucnosti AI  
    12:29Netflix jako nákupní příležitost?
    11:05Mírně pozitivní start týdne. V hledáčku zůstává osud polovodičů, Írán a výsledky  

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    DR Horton Inc (06/26 Q3, Bef-mkt)
    Halliburton Co (06/26 Q2, Bef-mkt)
    12:00Danaher Corp (06/26 Q2)
    12:30General Motors Co (06/26 Q2)
    22:00Interactive Brokers Group Inc (06/26 Q2)