Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Koruna k euru oslabila o 10 haléřů, k dolaru posílila na 27,10 Kč/USD

Koruna k euru oslabila o 10 haléřů, k dolaru posílila na 27,10 Kč/USD

07.10.2003 17:23
Autor: 

V průběhu odpoledne koruna oslabovala jak k euru, tak k dolaru. V závěru úterní seance se potom kurz české měny nachází na 31,96 Kč za euro a 27,10 Kč/USD. Makroekonomické zprávy na korunu neměly žádný vliv, obchodování byl ovlivněno spíše eurodolarovým trhem.

Ve srovnání s včerejškem je koruna o deset haléřů slabší k euru, nicméně výrazně silnější k americkému dolaru zásluhou oslabení dolaru k euru. Údaj o stavební výrobě, ani záznam z jednání bankovní rady se na koruně neprojevil. Dolar ztrácel globálně a obecný růst eura se projevil i na kurzu Kč/EUR. Deset haléřů ztratila k euru i slovenská koruna (41,33 SKK/EUR). Zítra očekáváme podobný ráz obchodování v pásmu o mnoho nepřekračujícím 31,80 až 32,00 Kč/EUR. Kurzotvorným faktorem bude zpráva o zářijové inflaci a nezaměstnanosti.

Dolar se v závěru evropského obchodování drží těsně pod 3,5měsíčním minimem 1,1800 USD/EUR, na které propadl ještě před obědem v souvislosti s výprodejem po proražení technických úrovní, které mohlo být spuštěno například benevolentním přístupem ministrů financí EU k posilování eura (podrobněji k dolaru např. ZDE). Trh je zjevně nakloněn spíše euru navzdory skomírající evropské ekonomice. Dolaru škodí především vysoké schodky na běžném účtu platební bilance, i když co se týče ekonomického růstu je na tom ekonomika relativně výborně.

Radim Krejčí


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
07.04.2026
10:34Jeden z nových akciových normálů
10:25Pershing Square chce koupit Universal Music se štědrou prémii. Může ale narazit na odpor Bollorého
10:07Maloobchodní tržby v únoru vzrostly. Jaké šrámy zanechá íránský šok na spotřebě domácností?
9:59Meziroční inflace v březnu zrychlila na 1,9 procenta, vyplývá z odhadu ČSÚ
9:51Maloobchodní tržby v Česku v únoru zpomalily meziroční růst na 4,1 procenta
9:15Šéf IEA: Válka na Blízkém východě nastartuje růst obnovitelných zdrojů
9:12Rozbřesk: Inflace v potravinách bude vyšší zejména v roce 2027, růst cen koruně nepomůže
8:49CSG hrozí žalobou Kofingu, Trumpovy výhrůžky zvedají ceny ropy a americké pojišťovny slaví  
6:06PODCAST Analytický radar: Vyšší cílová cena ČEZ, ale také opatrnost. Restrukturalizace jako klíč?  
06.04.2026
22:00S&P 500 rostl čtvrtým dnem v řadě; čeká se na Trumpovo ultimátum  
14:36Big Tech ztrácí roli bezpečného přístavu. Valuace klesají, zisky ale zůstávají silné  
11:25Boockvar: Naděje na pokles sazeb jsou pryč
7:53Dunnová: Investoři řeší, kdo ponese dlouhodobé náklady války. Banky na volatilitě vydělají  
05.04.2026
10:07Víkendář: Možná je načase, aby se Švédsko připojilo k euru
04.04.2026
10:04Víkendář: Pro a proti členství v eurozóně
03.04.2026
16:16Pár poznámek k chování zlata
11:33Perly týdne: Ztratily automobilky kontakt s reálnými lidmi?
10:36Přehled (ne)obchodování na trzích přes Velikonoce 2026
8:09Tržní houpačka pokračuje. Barclays radí zaměřit se na defenzivu a vybírá konkrétní tituly  
02.04.2026
22:00Trump i nadále hrozí tvrdými útoky  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - CPI, y/y
9:00CZ - Maloobchodní tržby, y/y
9:00CZ - Obchodní bilance - nár. pojetí, mld. Kč
14:30USA - Objednávky zboží dlouh. spotřeby, m/m