Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Zámořské burzy otevřou v plusu, jak dlouho to však vydrží?

Zámořské burzy otevřou v plusu, jak dlouho to však vydrží?

25.09.2003 15:23
Autor: 

Amerika se probouzí s dobrou náladou, po včerejším výraznějším propadu se očekává znovu růst. Podobně to však vypadalo včera, a tak lze spekulovat o tom, jestli se nebude opakovat nejbližší historie. Americká makročísla dopadla smíšeně, nová nezaměstnanost sice klesla hlouběji pod 400 tisíc, nicméně objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v srpnu poklesly o 0,9%, což je oproti očekávání rozdíl o 1,5%.

Futures amerických indexů se celý den drží lehce plusu: futures indexu Dow Jones Industrial Average posilují o 0,29% na 9420 bodu, futures indexu S&P500 přidávají 0,34% na hodnotu 101,70 bodu a futures indexu NASDAQ zpevňují o 0,49% na hodnotu 1344,00 bodu.

Společnost Micron Technology půjde nahoru díky zprávě, že dostala od Intelu kontrakt v hodnotě 450 mil. USD. Společnost navíc dodala, že se jí podařilo snížit čistou ztrátu na 20 centů/akcii z 97c ve stejném období loňského roku. Dolů se podívá Kodak, společnost poprvé v historii sníží roční dividendu na 50 centů z dřívějších 1,8 USD/akcii.

Farmaceutická firma Bristol-Myers Squibb Co. uvedla, že plánuje prodej svých konvertibilních dluhopisů za 1 mld. USD. ADR společnosti Allianz AG asi posílí díky zvýšení investičního doporučení jejich akcií na „overweight“ z předchozího ``neutral“ společností J.P. Morgan Chase & Co. Podobně by na tom mohl být Walt Disney Co., jehož akcie zvýšil Goldman, Sachs & Co. na „outperform'' z původního ``in-line“.

Viktor Reischig


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
30.01.2026
13:43Apple slaví rekordní Vánoce. iPhone táhne, pozornost se soustředí na marže a AI  
13:03Trump si konečně vybral. Na nového šéfa Fedu nominoval Kevina Warshe
12:42Zlato a stříbro prudce padají. Síla dolaru spustila masivní výprodej  
11:11Jméno nového šéfa Fedu možná už dnes a pozice favorita se mění. Drahé kovy prudce padají  
11:02Nezastavitelný Sandisk: po skvělých výsledcích a ještě lepším výhledu akcie rostou o dalších 20 procent
10:32Adidas překonal odhady a spouští miliardový buyback. Akcie poskočily o 5 %
9:57Jan Bureš: HDP lehce zpomaluje dynamiku, stále jsme však v „dobrých časech“
9:20Apple hlásí nejlepší čtvrtletí pro iPhone, kvůli drahým paměťovým čipům ale očekává dopad na marže
9:04Fúze Muskova impéria před IPO: SpaceX zvažuje fúzi s Teslou nebo xAI
8:58ČEZ, a.s.: Výsledek arbitráže vůči Bulharsku
8:53Rozbřesk: Dohoda EU – Mercosur jako test evropské obchodní strategie
8:53ČEZ výrazně zlevňuje, Applu vystřelily tržby a Musk zvažuje propojení SpaceX, Tesly a xAI  
6:01AI horečka pokračuje: Bich Tech navyšuje investice, čipů je ale nedostatek
29.01.2026
22:01Microsoft po výsledcích stáhnul technologický sektor níže  
17:20Komodity jsou relativně k akciím mimořádně „levné“…
16:33Nájmy ve mezičtvrtletně zlevnily o 1,2 procenta na 332 Kč za m2
16:31Horší listopadový zahraniční obchod vrací americký růst zpátky na zem
14:42Braňo Soták: Meta o opodstatněnosti kapitálových výdajů tentokrát přesvědčila, akcie rostou o 9 %  
13:38Toyota je opět světovou jedničkou, prodala rekordních 11,3 milionu aut
13:17Deutsche Bank vykázala za loňský rok nejvyšší čistý zisk od roku 2007

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - HDP, q/q
11:00EMU - HDP, q/q
14:00DE - Harmonizovaný CPI, y/y
14:30USA - PPI, y/y
15:45USA - Index aktivity ISM Chicago