Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Futures kontrakty signalizují spekulace na silnější euro!

Futures kontrakty signalizují spekulace na silnější euro!

23.09.2003 15:28
Autor: 

Již druhým týdnem sází obchodníci s devizovými futures na zhodnocení evropské měny proti dolaru. Vyplývá to z včera zveřejněných údajů obchodní komise Chicago Mercantile Exchange o stavu kontraktů k 16. září.

Rozdíl mezi nekomerčními obchodníky, kteří spekulují na růst eura, a těmi, co očekávají propad jednotné měny (tzv. čisté euro-long pozice), se zvýšil minulý týden na 4 700 z 2 500. V rekordním týdnu do 6. května přitom počet čistých euro-long pozic činil 31 970, v tu dobu ale euro šplhalo na historická maxima kolem 1,19 USD/EUR. Zhruba 11 800 spekulantů nyní předpovídá zisky eura, naopak 7 100 jich očekává pokles.

Jednoznačně pozitivně jsou ale obchodníci naladěni vůči japonskému jenu. Počet čistých jen-long pozic se totiž zvýšil v minulém týdnu na 55 600 z 52 800. Zhruba 60 100 pozic očekává růst japonské měny, pouhých 5 500 očekává pokles.

Dolar dnes dopoledne nejprve oslabil přes 1,1500 USD/EUR, po obědě se ale vrátil na 1,1480, od začátku září již však ztratil k euru sedm centů. K japonskému jenu se dnes propadl až na 3leté minimum.

(zdroj: Bloomberg)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
20.03.2026
16:20Teroristický útok v Pardubicích? Firma vyrábí i drony, sejde se Bezpečnostní rada státu
15:41Gundlach: Dolar bude oslabovat a ovlivní světové akciové trhy
14:05Další podpora investičního příběhu Colt CZ: Colt Canada získala kontrakt za 273 mil. CAD  
13:43Czechoslovak Group provede svou první akvizici v Polsku. DOMAR MS rozšíří kapacity obranného segmentu
12:57Novartis kupuje vývoj nového léku na rakovinu prsu za až 3 miliardy dolarů od Synnovation Therapeutics
12:18Novo Nordisku vypršel v Indii patent. Na trh míří záplava generických léků na hubnutí
11:54Raiffeisenbank a.s.: Výplata úrokového výnosu dluhopisů XS2534985283, XS2534984120
11:32Po nadějných zprávách z Izraele se nálada opět zhoršuje. Víkend je riziko  
11:18Unilever obdržel nabídku na koupi potravinářské divize od americké McCormick
10:35Perly týdne: Čína s AI pravděpodobně udělá to, co udělala se vším ostatním
9:54Nagel: ECB v dubnu zváží zvýšení sazeb, pokud se zvýší inflační tlaky
9:05ENERGO-PRO Green Finance s.r.o.: Oznámení o třetí výplatě úrokového výnosu
8:53Rozbřesk: ČNB vyčkává na další vývoj íránského konfliktu, šance, že ECB zvýší sazby narůstají
8:47Rizika na Blízkém východě dál hýbou trhy a roste nejistota kolem private credit. Futures jsou zelené  
6:02Gundlach o ropou taženém růstu inflace a investicích do zlata
19.03.2026
22:01Americké akciové indexy uzavírají obchodní den neutrálně  
17:44Doosan Škoda Power: EBITDA i tržby loni klesly, objem zakázek vzrostl
17:11Co říká jeden alternativní pohled na valuace amerických a světových akciových trhů?
16:37ECB sazby nezměnila, pozorně sleduje Blízký východ
16:01Tržby Alibaby zaostaly za očekáváním, čistý zisk se kvůli investicím propadl o 66 procent

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data