Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Evropské burzy odpoledne ztrácí, francouzský CAC40 padá o více jak 1.2%

Evropské burzy odpoledne ztrácí, francouzský CAC40 padá o více jak 1.2%

19.09.2003 17:47
Autor: 

Evropské trhy dnes odpoledne prohlubují své ztráty, velká většina z nich tak pravděpodobně skončí obchodování velmi blízko svého denního dna. Pan-evropský index DJ STOXX50 tak klesá o více jak 1.2%, německý DAX30 je o 0.7% níže a francouzský CAC40 je o 1.25% levnější. Americké burzy jsou na tom velmi podobně, i zde probíhá jistá korekce - Dow Jones Industrial Average klesá jen marginálně o 0.21%, technologický Nasdaq Composite je o 0.48% levnější.

Z pohledu jednotlivých titulů je na tom dnes nejhůře GlaxoSmithkline Plc, které padá o 3.37%. Na druhém místě je pak HBOS Plc (-3.32%) a na třetím pak pojišťovna Aviva Plc (-3.29%). V jen velmi těsném závěsu jsou jména jako Suez (-2.87%) a Diageo Plc (-2.58%). Na druhé straně je především italské ENI s růstem o necelé procento, na druhém místě je Nestle (+0.32%) a na třetím je pak italská Generali (+0.24%).

Petr Žabža


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
13.02.2026
11:38Česká inflace klesá kvůli energiím, rozevírají se nůžky uvnitř služeb
10:08Rivian překvapil investory: hlásí první roční hrubý zisk a razantně navýší dodávky
8:52Rozbřesk: Koruna čeká na finální výsledek inflace, averze k riziku před americkou inflací roste a pomáhá dolaru
8:51CSG má investiční rating, Amazon vynesl své satelity do vesmíru a evropské futures jsou v zeleném  
6:01BlackRock věří rozvíjejícím se trhům, Gabeli Funds považuje valuace technologií za rozumné
12.02.2026
22:02Americké akciové indexy čelí výprodejům  
17:21CSG získává investiční rating Baa3 od Moody's, výhled zůstává stabilní
17:17Zlato, akcie a vliv AI na bezpečné přístavy
16:06Výsledky Nebiusu skončily pod odhady Wall Street, neocloudová firma ale slibuje silný rok
15:32Obchodní dohoda mezi EU a Indií: Dopady na Česko a Evropu
13:52Krugman o kryptoměnách, prodávání Ameriky a novém zlatu
12:15Čína se zbavuje amerických dluhopisů, trh je však absorbuje a zůstává stabilní
11:45Německé akcie ukazují ostatním směr vzhůru, efekt včerejších dat vyprchává  
10:38Platební obr Adyen lehce zmírnil výhled, jeho akcie se propadly o dvacet procent
10:38Mercedes dojíždí na čínskou konkurenci. Automobilka hlásí prudký propad zisku a varuje před náročným rokem
10:01Skupina ČSOB v roce 2025: Silný růst financování bydlení a investic
9:34McDonald's zvýšil čtvrtletní zisk i tržby
9:15Rozbřesk: Lednový pokles nezaměstnanosti jako záminka pro stabilní sazby Fedu v březnu
8:50Trhy dnes zamíří výše: Asijské vůči americkým nejdravější ve století, americká sněmovna chce odvrátit cla vůči Kanadě, česká posunula rozpočet  
6:01Kudy teče AI capex: Tři nové Investiční tipy Patrie  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - CPI, y/y
11:00EMU - HDP, q/q
14:30USA - CPI, y/y