Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Lehman Brothers: je předčasné sázet na slabost dolaru ... analytici očekávají pokles eura

    Lehman Brothers: je předčasné sázet na slabost dolaru ... analytici očekávají pokles eura

    15.09.2003 13:24
    Autor: 

    Analytici Lehman Brothers doporučují svým klientům, aby se nezbavovali dolarů. "Přestože se ekonomický růst zdá být již plně zakalkulován v tržních cenách, neznamená to, že je čas prodávat dolary," tvrdí James McCormick, šéf devizové strategie londýnské banky. "Stále je poněkud předčasné sázet agresivně na slabost dolaru," dodává ve zprávě McCormick v souvislosti s poklesem hodnoty americké měny v posledních třech týdnech..

    Podle průzkumu Blue Chip Economic Indicators poroste americká ekonomika letos o 2,6% po 2,3% růstu v minulém roce (čtěte ZDE). Lehman Brothers předpovídají pro 3Q růst HDP až o 5% se zpomalením ve čtvrtém kvartále na +3,5%.

    V poslední době se do centra pozornosti dostává rovněž trh s japonským jenem, a to především zásluhou ekonomického oživení v Japonsku, které láká zahraniční investory. Podle tokijské burzy byli v prvním zářijovém týdnu zahraniční investoři čistými kupci japonských akcií. Poptávka po jenech by mohla pokračovat, měna by tedy mohla posílit k euru i dolaru, přestože Japonsko proti apreciaci domácí měny opakovaně intervenuje.

    Eurodolarový trh byl dnes jen slabě zasažen švédským odmítnutím eura, také švédská koruna v průběhu poledne vymazala téměř všechny ztráty k euru a vrací se zpět na 9,12 SEK/EUR. V tuto chvíli se euro pohybuje k dolaru kolem 1,1275 USD/EUR, trh čeká na nové makroekonomické impulsy. Dolar ale za posledních sedm obchodních dnů ztratil 4,5% k euru, protože ekonomické zprávy nebyly již "výborné", ale jen "dobré" nebo neutrální či negativní vzhledem k očekávání. Všichni již prostě počítají s tím, že Amerika jde nahoru.

    Ve srovnání s minulým týdnem se zvýšil počet analytiků, kteří pro tento týden doporučují nákup dolarů za eura (72% z 36 agenturou Bloomberg dotázaných analytiků vs. 61% předchozí týden). Klíčové budou pro dnešní den údaje o běžném účtu platební bilance, průmyslové výrobě a indexu aktivity z oblasti New Yorku.

    (zdroj: Bloomberg, Patria)


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    05.08.2026
    18:03Prémiové akcie, Mag495 a další pokračování současného cyklu
    16:05PODCAST ROZHOVORY: Eli Lilly vs. Novo Nordisk. Revoluce v léčbě obezity je podle MUDr. Kunové teprve na začátku
    15:18Booking ukázal odolnost cestovního trhu. Investoři přešli i slabší výhled  
    14:31Novo Nordisk překonal očekávání, akcie přesto klesají. Investoři řeší marže a budoucí růst
    13:36Disney překonal očekávání. Streamovací služby i zábavní parky dál táhnou růst zisků
    13:23Trh potrestal AMD příliš. AI příběh pokračuje a růst by měl dál zrychlovat  
    11:58SpaceX roste raketovým tempem, investory ale děsí účet za AI a Starship  
    11:19Geopolitika trhům svědčí, zatímco výsledky sentimentu nepomohly  
    11:11Nálada v německém automobilovém průmyslu se v červenci výrazně zlepšila
    10:30Útraty domácností dále rostou, maloobchod ale v červnu zaostal za očekáváním
    9:43Inflace v červenci lehce zrychlila. Potraviny inflaci brzdí, služby ji tlačí vzhůru
    9:14Bezvavlasy potvrzuje celoroční výhled a vstoupí do Rakouska a Německa
    9:01Rozbřesk: České úspory na evropském vrcholu. Brzda růstu, nebo jeho budoucí motor?
    8:54AMD zklamalo výhledem, SpaceX vyděsila cenovkou za AI. Naopak optimismus podporují naděje na otevření Hormuzu  
    6:06Fed mlčí, trh utahuje podmínky. Nejistota zdražuje kapitál pro firmy i spotřebitele  
    04.08.2026
    17:02Definitivní proražení stoletého trendu?
    15:20Spotify ve duhém kvartále neoslnilo. Slabší výhled tlačí akcie o 4 % níže
    14:34McDonald's zvýšil zisk, Američané ale ztrácejí chuť utrácet
    13:52Palantir zasadil medvědům těžkou ránu. Své tržby meziročně téměř zdvojnásobil  
    12:35Lufthansa zhoršila výhled a akcie prudce padají. Náklady na palivo začínají tvrdě dopadat na aerolinky

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    9:00CZ - CPI, y/y
    9:00CZ - Maloobchodní tržby, y/y
    14:15USA - Změna zaměstnanosti (ADP)
    16:00USA - Index ISM ve službách