Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Německým online brokerům rostou zisky díky obnovenému zájmu o akciový trh

    Německým online brokerům rostou zisky díky obnovenému zájmu o akciový trh

    11.09.2003 14:03
    Autor: 

    Německým online akciovým brokerům se daří. Největší z nich, Comdirect kontrolovaný Commerzbank, vykázal za první pololetí hrubý zisk 15,1 mil. eur, což je šestinásobně více než minulý rok, a oznámil, že vyplatí historicky první dividendu. Výrazné zlepšení Comdirect zaznamenal především ve druhém čtvrtletí, které bylo nejziskovější za poslední tři roky (tj. od vstupu na burzu), a to díky výraznému růstu německých (DAX, viz graf) a evropských akcií.

    Ještě v červenci podobně výborné výsledky oznámila dvojka na německém trhu - společnost DAB (2 mil. eur zisk ve 2Q), která je ze 75% vlastněná HVB. Firma rovněž těžila z obnoveného zájmu investorů ve druhém čtvrtletí.

    Oba dva internetoví online brokeři, kteří čelili problémům spojeným s odlivem zájmu retailových investorů z akciových trhů, ale museli razantně snížit náklady a opustit pan-evropskou strategii. Comdirect se například až na Velkou Británii stáhnul z francouzského a italského trhu. Celkový počet klientů Comdirectu klesl v pololetí na 613 tisíc z 630 tis. na konci minulého roku, objem transakcí se ale zvýšil o 9% na 2,9 milionů.

    Výnosy online obchodníků jsou ale příliš závislé na volatilitě trhů a brokerských poplatcích, Comdirect by se proto rád transformoval na online banku a již nyní nabízí běžné účty a připravuje finanční poradenství. Firma má také zájem o převzetí konkurenčního rivala DAB.

    Akcie obou zmíněných společností včera na burze posílily. Comdirect přidal po výtečných výsledcích 13,5 procenta a DAB končil téměř o 10% výše.

    (zdroj: Financial Times, Patria)


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    19.08.2026
    13:59ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
    13:49Akcie Moderny letí vzhůru o 100 % díky úspěchu u personalizované vakcíny proti rakovině
    12:25Akcie čínského výrobce humanoidů Unitree vystřelily při svém debutu o 460 procent
    11:59UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Pololetní finanční zpráva za rok 2026
    11:46Česko má druhou nejnižší inflaci v EU
    10:55Česká bankovní asociace nadále očekává letos růst české ekonomiky o dvě procenta
    10:29Bank of America vidí u Nvidie výrazný potenciál. Trh podle ní přeceňuje rizika AI investic  
    9:24Rozbřesk: Život na dluh se ve vyspělých zemích začíná prodražovat
    8:45Odložená kanadská cla, Írán i OpenAI  
    6:01V Německu loni zaniklo téměř 190 tisíc firem. Dopady krize se rozšiřují napříč ekonomikou
    18.08.2026
    17:34Čínská auta na našich silnicích a kam by to vlastně u ní mělo směřovat?
    17:31Důvěra investorů v německou ekonomiku v srpnu vzrostla, uvedl institut ZEW
    15:45Investoři přesouvají kapitál z Treasuries do AI dluhu. Výnosy v USA nadále rostou
    14:11Pád Nike nebere konce. Akcie se propadly až na úroveň z roku 2014
    13:40J&T BANKA a.s.: Pololetní finanční zpráva za rok 2026
    13:38Největší těžař světa věří mědi. BHP překonal odhady a chystá růst produkce
    12:13Další fáze AI boomu? Goldman Sachs vybírá firmy, které mohou vydělat na automatizaci  
    10:40Výnos 30letých amerických dluhopisů je nejvýše za téměř dvě dekády. Dlouhé splatnosti jsou pod tlakem i v Evropě a Japonsku
    9:29Rozbřesk: Proteinový boom naráží na omezenou nabídku syrovátky, koruna ve vyčkávacím módu
    8:52AI, dluhopisy a ropa. Investoři sledují tři klíčové příběhy současných trhů  

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    Nebyla nalezena žádná data