Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Škodovek by se mělo letos prodat více než loni, zisk ale zůstane na 1,8 mld. Kč

Škodovek by se mělo letos prodat více než loni, zisk ale zůstane na 1,8 mld. Kč

02.09.2003 14:10
Autor: 

Škoda Auto již vyrobila pod patronátem VW od roku 1991 4 milióny automobilů. Letos hodlá prodej meziročně zvýšit a minimálně zachovat hospodářský výsledek z minulý let, novinářům to řekl na dnešní tiskové konferenci Vratislav Kulhánek.

Škoda minulý rok prodala celosvětově 445 525 vozů a zisk dosáhl 1,8 miliardy korun. Společnost asi letos prodá více automobilů jak v zahraničí, tak v ČR, a to je uspokojivé, cituje Kulhánka ČTK. Za prvních sedm měsíců se totiž snížil prodej škodovek celosvětově o 26 vozů (265 142), v ČR ale o 5,7% (43 261), na Slovensku o téměř 20%, o více než pětinu se snížil prodej v Rusku. Naopak do července vzrostl prodej v Polsku (+28,1%) a o téměř polovinu v Maďarsku.

Na trzích západní Evropy jsou výsledky Škoda Auto smíšené. V Německu prodala automobilka 40 872 vozů (-0,2%), ve Francii 8 580 (-7%) a ve Velké Británii 22 095 (-8,5%). Škodě se daří v Rakousku, kde prodala v tomto roce 10 831 vozů (+15,4%). Podle Kulhánka má ale firma potenciál prodávat až 80 tis. vozů ročně v Německu a až 25 tis. ve Francii.

Z pohledu produktového spektra chce Škoda Auto zvýšit prodej superbu, když byla firma nucena snížit jejich denní výrobu na 75 ze 150.

(zdroj: ČTK)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
29.06.2026
15:17Čipové války mezi USA a Čínou: Huawei na domácím trhu vytlačuje Nvidii, letos cílí na poloviční podíl
14:41Rocket Lab kupuje Iridium za 8 miliard USD. Získá tak síť satelitní komunikace
13:49Týdenní výhled: Trhy sledují data z USA a Korea sází na čipy  
12:10Vedra testují digitální infrastrukturu: datacentra čelí rostoucím klimatickým rizikům
11:48Úvod týdne je rozpačitý, ale zájem o technologie by mohl trhům pomoci  
10:32Korea si chce udržet globální náskok. Samsung a SK Hynix rozjíždějí megaprojekty za stovky miliard dolarů
8:57Rozbřesk: Co masivní propouštění ve VW může znamenat pro německou ekonomiku?
8:55J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Záznam z konference pro investory
8:54ČEZ začíná řešit kroky pro ČEZ Energy, Burnham slibuje reformy a Jižní Korea zrychluje investice do čipů  
8:45J&T ARCH CONVERTIBLE SICAV, a.s.: Zápis z valné hromady konané dne 26.6.2026
6:09Nová vlna mega IPO hýbe trhy. Rychlé zařazování do indexů přináší šance i rizika
28.06.2026
9:40Víkendář: Možná se vám bude líbit červené auto víc než modré, ale pokud na auto nemáte, je barva jen hypotetické téma
27.06.2026
10:06Víkendář: Plán na zlepšení světa, nebo cvičení v environmentální diktatuře?
26.06.2026
22:00Trhy uzavřely týden bez výraznějšího pohybu  
17:15Jasný signál nerecese
16:58Bloomberg: ČEZ jedná s JP Morgan či Barclays, pro svou novou dceru zvažuje IPO
15:07Zlom na trzích: Rekordní odliv z technologických fondů naznačuje ochlazení AI boomu  
14:19NET4GAS, s.r.o.: Zveřejnění vnitřní informace
14:10Foxconn míří do Evropy s elektromobily. Spojil síly s Yulon i Poláky
13:29Gundlach: Nechci nic mít s tím, co za posledních šest měsíců posílilo o více než 100 %

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data