Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Nomura popírá, že by cokoliv nabízela České republice za urovnání sporu

    Nomura popírá, že by cokoliv nabízela České republice za urovnání sporu

    01.09.2003 16:48
    Autor: 

    Nomura v tiskové zprávě popřela, že by cokoliv nabízela České republice za urovnání sporu. Nomura tak odmítla jakékoliv spekulace o vyjednávání s ČR, o kterém informuje poslední číslo časopisu Týden (čtěte ZDE).

    Jiří Hrabovský, tiskový mluvčí Nomury v ČR, říká: "Když se mě pan Zelenka z Týdne minulý týden zeptal na mojí reakci, řekl jsme mu, že jde o zbožné přání a že to nemá nic do činění s realitou současné situace. Postavení Nomury je o mnoho silnější, než prezentují 'anonymní zdroje' Týdnu." Tisková zpráva pana Hrabovského dále pokračuje: " Obě strany přistoupily na striktní režim nezveřejňování informací. Kvůli tomu jsem byl značně překvapen spekulativní zprávou, kterou Týden zveřejnil a kterou nakonec publikovala i ČTK a jiné organizace."

    Podle Hrabovského měla spekulace časopisu velmi specifický účel - narušit dialog a odvrátit pozornost od pravdivého stavu jednání. Nomura trvá na svých požadavcích na náhradu škod, které utrpěla v souvislosti s diskriminační podporou státu bankovního sektoru, jež vedla k pádu IPB banky.

    (zdroj: tisková zpráva Nomura)


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    27.07.2026
    11:04Invesco: Zlato zažilo nejhorší čtvrtletí za více než dekádu. To ale nemusí znamenat konec býčího příběhu
    10:30Shein se propadl do ztráty. Trumpova cla zasáhla byznys levné módy před vstupem na burzu
    9:14Rozbřesk: Rok od podepsání obchodního příměří připomínají transatlantické obchodní vztahy mexickou telenovelu
    8:58Čínský čipový gigant CXMT při burzovním debutu vystřelil přes 500 %. Překonal i největší banku země
    8:53ČEZ chystá nové větrné parky, Nvidia možná podpoří OpenAI  
    6:07Chanos: Energie je dostatek, do bodu přehodnocení AI investic se dostaneme během 12 měsíců
    26.07.2026
    15:19Nastává opět základní investiční chyba?
    8:45Víkendář: Fed by měl reagovat na ropné šoky, USA od nich nejsou úplně izolovány
    25.07.2026
    15:15Chanos: Spekulace a rostoucí nabídka nových akcií nejsou pro trh dobrým znamením
    8:38Víkendář: Světová ekonomika a klíčová místa v mořích a oceánech
    24.07.2026
    22:00Závěr týdne a další propad technologií  
    17:27Malá finská společnost a velké vlny na trzích
    16:34Chceme suverenitu a místní výrobu, slyší americké zbrojovky od vlád v Evropě
    16:27Výnos desetiletých dluhopisů míří k 4,7 %. Riziková prémie roste
    15:22Ruská centrální banka snížila základní úrok o čtvrt bodu na 14 procent
    15:03Šéf JPMorgan varuje trhy: Rizika jsou pravděpodobně větší, než si ostatní myslí
    13:25Intel překvapil nejsilnějším růstem za 15 let. Teď musí dokázat, že zakázková výroba není jen interní příběh  
    12:10Evropským akciím pomáhá levnější ropa, celkový obrázek však optimismu nenahrává  
    11:58Perly týdne: Naděje je špatná investiční strategie, probíhá finanční alchymie
    10:20Moneta se vytáhla se silnou sadou výsledků, které budou pro cenu akcií podpůrné  

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    10:00DE - Index podnikatelského klimatu Ifo
    14:30USA - Objednávky zboží dlouh. spotřeby, m/m