Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

KCP uveřejnila materiál o znaleckých posudcích pro povinné odkupy akcií

19.8.2003 11:50
Autor: 

následuje úplné znění tiskové zprávy KCP
Komise pro cenné papíry uveřejnila konečnou verzi materiálu Znalecké posudky pro účely povinných nabídek převzetí a veřejných návrhů smlouvy o koupi akcií (tzv. povinné odkupy). Jeho účelem je popis základních standardů znaleckých posudků při oceňování akcií.

„Komise očekává, že tento dokument výrazně přispěje ke zvýšení kvality předkládaných znaleckých posudků,“ říká Milan Šimáček, člen prezidia Komise a dodává: „Pomůže nejen k urychlení schvalování povinných odkupů a ke zvýšení průhlednosti postupu při stanovení kupní ceny v povinných odkupech, ale významně též přispěje ke zvýšení ochrany drobných akcionářů.“ Materiál by rovněž měl předcházet neshodám mezi Komisí a znalci ohledně dostatečnosti údajů a správnosti postupů obsažených ve znaleckém posudku.

Účelem materiálu, který je k dispozici na webových stránkách Komise v sekci Informace pro profesionály – metodiky a manuály (http://www.sec.cz/script/web/Instruction.asp), je především shrnutí a popis základních standardů znaleckého posudku předkládaného Komisi v souvislosti s povinnými odkupy. Metodika vymezuje hlavní zásady, které by měl znalec při zpracování takového posudku dodržovat. Obsahuje také definice některých pojmů, které se vyskytují ve spojení s povinnými odkupy. V první příloze jsou uvedeny obsahové náležitosti znaleckého posudku s ohledem na různé metody ocenění a druhou přílohu tvoří výčet často se opakujících konkrétních problémů při oceňování cenných papírů, který vychází ze zkušeností Komise při rozhodování o povinných odkupech.

Odborným garantem této metodiky je přední odborník na problematiku oceňování podniku prof. Ing. Miloš Mařík, CSc., vedoucí katedry financí a oceňování podniku VŠE Praha. Východiskem pro tvorbu materiálu jsou Mezinárodní a Evropské oceňovací standardy. Tento materiál byl v průběhu února tohoto roku předložen k veřejné diskusi také odborné veřejnosti.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data