Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
KCP rozhodla o prodloužení zákazu veškerých obchodů s akciemi HPH na dalších šest měsíců

KCP rozhodla o prodloužení zákazu veškerých obchodů s akciemi HPH na dalších šest měsíců

15.8.2003 15:50
Autor: 

následuje úplné znění tiskové zprávy KCP
Prezídium Komise pro cenné papíry rozhodlo o prodloužení zákazu veškerých obchodů a plnění závazků z obchodů s akciemi společnosti Harvardský průmyslový holding – v likvidaci (HPH), a to na šest měsíců od 16. srpna 2003.

Tímto rozhodnutím bylo zároveň zrušeno předběžné opatření, kterým Komise zakázala veškeré obchody s akciemi HPH od letošního května. Rozhodnutí zakazuje veškeré obchody na šest měsíců počínaje 16. srpnem 2003. Po uplynutí této doby Komise opětovně posoudí, zda důvody k zákazu obchodů pominuly. Pro tuto chvíli se situace nijak nezměnila a veškeré důvody stále trvají. Situace související se stavem hospodaření a výší hodnoty majetku společnosti HPH je nadále velmi nejasná. K významnému posunu však došlo ohledně otázky spojené s trváním či ukončením procesu likvidace společnosti HPH, když Vrchní soud v Praze již pravomocně rozhodl o neplatnosti usnesení valných hromad společnosti HPH o vystoupení z likvidace ze dne 18.12.2000 a ze dne 10.1.2001 a zbývá tak rozhodnout pouze o neplatnosti valné hromady společnosti HPH ze dne 16.8.2001.

V souladu se zákonem o Komisi se považuje rozhodnutí ve věci za doručené vyvěšením na úřední desce v sídle Komise. K tomu došlo dne 15. srpna 2003. Prezídium Komise rozhodlo, že zákaz je účinný ode dne následujícího po dni doručení. Rozhodnutí je uveřejněno i na webových stránkách Komise http://www.sec.cz/script/web/WallBoards.asp. Vzhledem ke skutečnosti, že správní řízení bylo vedeno před prezídiem Komise, není proti rozhodnutí přípustný rozklad.

Komise svým rozhodnutím s účinností od 8. 2. 2001 a opětovně od 9. 8. 2001, 10. 2. 2002 a 12. 11. 2002 zakázala veškeré převody registrovaných akcií společnosti HPH. Důvodem byla hrozba velkých hospodářských ztrát, které mohly vzniknout akcionářům společnosti HPH, příp. dalším investorům na kapitálovém trhu v případě přijetí investičních rozhodnutí na základě nejasných či neúplných informací o hospodářské a finanční situaci společnosti HPH.


Reklama
Nově na Patria.cz - obchodní signály na forexu podle technických indikátorů ADX, Williams R% a klouzavých průměrů!
Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data