Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Koruna propadá na dvouměsíční minimum k dolaru … 27,73 Kč/USD

Koruna propadá na dvouměsíční minimum k dolaru … 27,73 Kč/USD

07.07.2003 10:32
Autor: 

Koruna dnes k euru pokračuje v poklidném pátečním obchodování, po silném úvodu mírně slábne na 31,65 Kč/EUR, na data ČNB o devizových rezervách a devizových obchodech nereaguje. Prudce posilující dolar k jednotné evropské měně má potom za následek oslabování kurzu Kč/USD na 27,73 (aktuálně 27,70), tedy na nejslabší úroveň za poslední dva měsíce.

Hlavním determinatem eurokorunového kurzu budou minimálně do zítřka, kdy budou zveřejněny údaje o inflaci a nezaměstnanosti, okolní trhy, které jsou dnes zatím klidné. Patrné bylo v úvodu mírné posílení u maďarského forintu, slovenská koruna stagnuje. Polský zlotý navzdory negativním komentářům centrálního bankéře Wojtowicze posiluje na 4,437 PZL/EUR.

Volatilita pokračuje také na eurodolarovém trhu. Po komentářích komisaře Pedra Solbese, který zpochybnil 3 měsíce staré předpovědi 1procentního růstu eurozóny, se euro vydalo směrem dolů. Aktuálně se obchoduje kolem úrovně 1,1420 USD/EUR (-0,5%), technická úroveň rezistence je odhadována na 1,1395 USD/EUR.

Z eurozóny nepřicházejí poslední dobou žádná pozitivní ekonomická data a optimistické komentáře, na rozdíl od Spojených států. Evropská ekonomika má tedy horší perspektivy a relativně vysoké úroky, které byly lákadlem pro investory, pravděpodobně půjdou dříve či později ještě dolů. Proto euro slábne a dolar posiluje. Jednotná evropská měna depreciuje globálně, k japonskému jenu se dnes propadla na 7týdenní minimum. Svojí hodnotu si euro udržuje jen ke středoevropským měnám, včetně Kč.

Dnešní zahraniční ekonomický kalendář je téměř prázdný. Eurodolarový trh tak bude čekat na otevření akciového Wall street po pátečním svátku. Krátkodobý a střednědobý výhled zůstává pro euro negativní.

Radim Krejčí


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
15.02.2026
9:11Víkendář: Změny v USA a posouvání globální finanční rovnováhy
14.02.2026
9:05Víkendář: Existuje evropská dluhopisová páka na Spojené státy?
13.02.2026
22:02Wall Street konečně přerušila pokles  
17:12Rozvíjející se trhy a rotace od Spojených států
15:45Americký cloud vládne Evropě. Tržní podíl domácích hráčů je pod 15 procenty
14:57Inflace v zámoří dál ustupuje, prostor pro nižší sazby se zvětšuje
14:22Perly týdne: Kryptozima a čínská AI strategie
12:38Traders Talk: Trhy dále klesají. Kde hledat příležitosti a co může trend otočit
12:08Po výprodeji má šanci trhy uklidnit inflace. Nervozita kolem technologií však neutuchá  
11:38Česká inflace klesá kvůli energiím, rozevírají se nůžky uvnitř služeb
10:08Rivian překvapil investory: hlásí první roční hrubý zisk a razantně navýší dodávky
8:52Rozbřesk: Koruna čeká na finální výsledek inflace, averze k riziku před americkou inflací roste a pomáhá dolaru
8:51CSG má investiční rating, Amazon vynesl své satelity do vesmíru a evropské futures jsou v zeleném  
6:01BlackRock věří rozvíjejícím se trhům, Gabeli Funds považuje valuace technologií za rozumné
12.02.2026
22:02Americké akciové indexy čelí výprodejům  
17:21CSG získává investiční rating Baa3 od Moody's, výhled zůstává stabilní
17:17Zlato, akcie a vliv AI na bezpečné přístavy
16:06Výsledky Nebiusu skončily pod odhady Wall Street, neocloudová firma ale slibuje silný rok
15:32Obchodní dohoda mezi EU a Indií: Dopady na Česko a Evropu
13:52Krugman o kryptoměnách, prodávání Ameriky a novém zlatu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data