Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Evropa po ránu optimisticky naladěná sleduje dění za oceánem

Evropa po ránu optimisticky naladěná sleduje dění za oceánem

03.07.2003 9:30
Autor: 

Dnešní prozatím slunečné dopoledne přináší investorům další uspokojení, které se částečně váže k pozitivnímu závěru amerického trhu, ale současně ke korporátním informacím z dnešního dopoledne. Z nich pak za zmínku stojí záměr bankovního domu HSBC snížit počet zaměstnanců o 3 procenta, tedy řádově o 1400 zaměstnanců (+0,4%).

Další důležitou informací pro dnešní den budou informace o počtu přepravených pasažerů leteckých společností British Airways (+0,16%) a KLM (+0,13%). V Británii dnes bude uveden do prodeje lék na léčbu onemocněním AIDS švýcarské Roche Holding AG, který je nejdražším, avšak komlexnějším lékem, než nabízí konkurence. Měsíční léčebný program by měl pacienta stát více jak 1000 GBP.

Pokles zaznamenávají akcie společnosti SAP (-0,67%), která se snažila proniknout do německého bankovního sektoru, a nahradit tak zastaralý systém společnosti Siemens. Vyhodnocení však pro SAP nedopadlo dobře a vysoké náklady na přechod zřejmě zhatí záměr SAPu. Podle dostupných informací již několik bank prodloužilo kontrakt, který mají se společností Siemens. Na titulních stránkách se opět objevuje Vivendi Universal (+1,65%) poté, co jej analytici Morgan Stanley upgaradovali na „equal weight“ oproti předešlému „underweight“. Aktuálně se pak indexy pohybují: DJ Stoxx50 +0,5%, DAX +0,32%, FTSE +0,3%, CAC +0,73, AMST +0,45%.

Roman Koděra


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
21.04.2026
22:05Wall Street přešlapuje na místě: technologie drží trh, zbytek brzdí nejistota  
17:07Jaká by byla ideální monetární politika?
15:10UnitedHealth se oklepává z loňského šoku. Dobrými výsledky a zlepšeným výhledem si znovu získává důvěru investorů
14:40NET4GAS, s.r.o.: Vnitřní informace - Změna v dozorčí radě společnosti
13:50Trhy & Bohatství: Konflikt ve světě a drahé hypotéky v Česku. Co nás na realitním trhu čeká?
13:45Nového šéfa Applu Johna Ternuse čeká éra těžkých rozhodnutí
13:15Valná hromada Monety schválila výplatu dividendy. Kolik a kdy akcionáři získají?
12:56MONETA Money Bank, a.s.: Akcionáři schválili výplatu dividendy 11,5 Kč na akcii
12:20Čína vede v závodě o humanoidní roboty, USA ale dominují v hodnotě firem
12:00Nad Trumpovým prezidentstvím se vznášejí podezření na tzv. insider trading
11:34Sentiment je převážně pozitivní při vyčkávání na zprávy z Blízkého východu a ekonomiky  
10:27Amazon prohlubuje spolupráci s Anthropicem. Nová investice může dosáhnout až 25 miliard dolarů
9:26Tim Cook po 15 letech opustí post generálního ředitele společnosti Apple
9:12Rozbřesk: Blízkovýchodní šok nás zasahuje v příznivou chvíli, deflace pokračuje ve značné části výroby
8:53Jednání v Islámábádu navrací Evropě optimismus, Tim Cook po 15 letech končí v čele Applu  
6:05AI jako investiční motor. Tři akcie, na které sází elita z Wall Street  
20.04.2026
16:57Levná globalizace končí, svět se přepisuje. Jak investovat v nové éře  
15:36Trhy fúzí a akvizic se po začátku války v Íránu prudce propadly, nyní začalo zotavení
14:45Pokud by se v USA obnovily inflační tlaky, neměl by dolar oslabovat?
14:35S DIP lidé investují na důchod již 9,5 miliardy korun. Počet smluv se blíží čtvrt milionu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
11:00DE - Index očekávání ZEW
14:30USA - Maloobchodní tržby, m/m