Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Index S&P prorazil hranici 1000, NASDAQ uzavřel na 1666,6 bodech

Index S&P prorazil hranici 1000, NASDAQ uzavřel na 1666,6 bodech

17.06.2003 8:52
Autor: 

S novým týdnem nový vítr do plachet Wall Street? Včera zveřejněné údaje o růstu průmyslové aktivity ve státě New York a přiliv investic do investičních fondů byly právě tím impulsem, který dovedl index S&P k překonání hranice 1000 bodů, na kterou se dostal po necelém roce. Index S&P tak zaznamenává tříměsíční růst, který již znamená jeho zhodnocení v tomto období o 26 procent.

Pozitivní výsledky testování některých léků společností Pfizer (+4,59%), Amgen (+3,85%) a Wyeth (+3,2%) pak nasměrovalo rozjetý trh, který ještě více akceleroval na konci včerejšího obchodování. K zajímavostem včerejší seance, pak bezesporu patří zvýšené doporuční na akcie nejrozšířenějšího internetového prohlížeče Yahoo! (+6,75%). Společnost by měla profitovat z poptávky po rychlostním připojení a zvýšeného zájmu o využití internetu k nákupu zboží a služeb, který je pak v neposlední fázi podpořen zvýšenými příjmy z reklamy.

Hodně vzruchu stále víří společnost Oracle (+1,19%), který se snaží přesvědčit akcionáře společnosti PeopleSoft (-1%) o výhodnosti svého návrhu na převzetí oproti spojení ze ztrátovou J.D. Edwards (+5,6%).

Úterní obchodování pak bude s největší pravděpodobností ovlivněno vývojem inflace (index CPI), která bude zveřejněna v 14:30 SEČ. Index S&P tak velmi úspěšný den završil na 1010,74 bodech (+2,24%). Neméně se dařilo indexu Dow Jones, který získal 2,21% na 9318,96 bodech. Nejlepší výsledek pak utržil index Nasdaq, když se jeho 2,46 procenta promítlo do konečné hodnoty 1666,6 bodů.

Roman Koděra


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
25.03.2026
9:58Ropa výrazně zlevňuje v naději na jednání s Íránem, Brent klesl pod 100 dolarů
9:48Komárkův Allwyn dokončil spojení s řeckou OPAP, vstoupil tak na aténskou burzu
9:33Rozbřesk: Washington tlačí Írán k jednání. Trhy si oddychly, ekonomika už šok vstřebává
9:16Colt CZ potvrzuje odolnost portfolia, růst v roce 2026 potáhne munice a nový energetický segment  
8:57Colt CZ překonal očekávání, USA předložily plán pro mír a ARM uvede vlastní čipy  
6:01Propad akcií je hlubší, než se může zdát. Podle Morgan Stanley to dává šanci na silné oživení
24.03.2026
21:10Akcie odmazaly část ztrát díky naději na jednání o Hormuzu, válka však dál trvá  
17:00J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Vnitřní informace
16:19Traders Talk: Trhem zmítá extrémní strach. Jak se v něm zorientovat a udělat co nejméně škody
16:10Turecko zvažuje kvůli válce využití zlatých rezerv k obraně měny
15:21Deset let nulová inflace…
13:44Energetický šok opět otestuje měnovou politiku Fedu. Klíčová bude jeho délka a intenzita
12:24Anthropic vstupuje do boje o agentní AI. Claude může na dálku ovládat počítač
12:12S&P Global: Růst aktivity v soukromém sektoru v eurozóně v březnu zpomalil
12:11Holešovice zrychlují: ceny bytů rostly o 25 %
11:14Co věřit Trumpovi a jak zareaguje Írán? Trhy stále nevědí, na jakou kartu si vsadit  
11:09Revolut hlásí rekordní zisk před zdaněním. O desítky procent roste počet klientů i předplatného
9:51AI ano, ale ne jako jádro portfolia. Erhard Radatz z Invesca o technologiích, válce v Íránu, energetice i návratu zájmu o Čínu
9:45Důvěra v českou ekonomiku v březnu stoupla u podnikatelů i spotřebitelů
9:36EU a Austrálie se dohodly na odstranění cel, bezpečnostní spolupráci i těžebních projektech

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Jefferies Financial Group Inc (02/26 Q1, Aft-mkt)
8:00UK - Harmonizovaný CPI, y/y
10:00DE - Index podnikatelského klimatu Ifo