Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Wall Street se vzpamatovala ... Ford představil nový pickup F150, Texas Instruments však varuje

Wall Street se vzpamatovala ... Ford představil nový pickup F150, Texas Instruments však varuje

11.06.2003 8:45
Autor: 

Včerejší obchodní seance na severoamerickém kontinentu probíhala pod taktovkou zvýšeného odhadu růstu největší ekonomiky na světě, který se po květnovém odhadu zvyšuje z 2,3 procenta na 2,4 procenta. Dalším impulsem pak bylo zvýšené doporučení analytiků Banc of America Securities pro světovou jedničku na poli výrobců letadel - Boeing Co. (+3,44%), která by podle jejich odhadů měla pocítit zvýšený zájem o své letouny, což v konečném důsledku vedlo k novému ratingu „buy“ z „neutral“ a cílové ceně v průběhu následujících 12 měsíců USD 45.

Pozitivní reakci vyvolaly poslední odhady McDonald’s, které pak vedly ke zvýšení cílové ceny analytiky Banc of America Securities z USD 21 na USD 26. Akcie společnosti uzavřely na USD 21,67, což je nejvyšší hodnota od 16. září loňského roku.

Pozornost se nevyhnula akciím společnosti Siebel Systems, která byla označena ve Wall Street Journal jako jedna ze společností, jenž by mohla být cílem převzetí (+9,9%). Vzhůru zamířily akcie výrobců automobilů poté, co General Motors potvrdil svůj odhad zisku pro druhé čtvrtletí (+2,83%). Zájem investorů také přilákala první předváděcí show společnosti Ford Motor, když za volant nového pickupu s označení F150 usedl CEO Ford Jr. Nový model má nahradit stávající nejprodávanější pickup na americkém území a současně do podnikové pokladny přinést vyšší zisky (+4,56%).

Po závěru trhu však největší výrobce mikroprocesorů na světě pro mobilní telefony společnost Texas Instruments snížila svůj odhad zisku na 2Q. Snížení tak přišlo nedlouho poté, co Motorola a Nokia snížily své odhady (DJI +0,83%, S&P +0,91%, NASDAQ +1,48%).

Roman Koděra


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
01.04.2026
22:03Akcie rostly díky naději na konec války, ropa oslabila  
17:27Největší současný mýtus o americké ekonomice?
16:55Americký průmysl podle ISM zvedá aktivitu i přes strmý nárůst cen
16:34NET4GAS, s.r.o.: Vnitřní informace - Oznámení o změně složení dozorčí rady společnosti
16:06Jen úlevné oživení, hodnotí analytici růst akcií. Drahá ropa a Blízký východ vrhají stín na další vývoj
15:28Patria Finance nabízí nejlepší Dlouhodobý investiční produkt v ČR, potvrdil opět po roce žebříček Finparáda
15:08Lepší rozpočtové saldo díky provizoriu. Íránský šok ale zvyšuje riziko, že schodek překročí plánovaných 310 miliard
13:28Na íránskou válku těžce doplácí luxusní sektor. Akcie LVMH klesly v prvním čtvrtletí nejvíce v historii
13:03Raiffeisenbank a.s.: Výroční finanční zpráva 2025
12:02OpenAI získala na rozvoj rekordních 122 miliard dolarů
11:20Trump má v noci říct, jak dál s Íránem. Trhy mezitím zůstávají v euforii  
10:55Evropské akcie posilují díky naději na deeskalaci na Blízkém východě
9:50FRESH živě: Ekonomické a tržní dopady íránské války
9:49MSCI povýší Řecko zpět do indexu vyspělých trhů. Analytici čekají smíšené dopady na investory
9:44Vládní dluh se nafoukl nad rámec potřeb deficitu, vyšší výdaje zatěžují kondici veřejných financí
8:57Trump chce konec války do tří týdnů, futures letí nahoru. Optimismus mírní Lagardeová, která varuje před dlouhodobými dopady  
8:56Rozbřesk: Polská vláda nechce dopustit vyšší ceny benzínu, a tak obětuje rozpočet
6:09Fed nemá tah na inflační bránu, předpovědi cen ropy u 200 dolarů za barel jsou přehnané?
31.03.2026
17:45Na první pohled vítězství…
16:53Nejlepším lékem na vysoké ceny ropy jsou ... vysoké ceny ropy

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
1:50JP - Index podnikatelské aktivity Tankan
9:30CZ - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu
14:15USA - Změna zaměstnanosti (ADP)
14:30USA - Maloobchodní tržby, m/m
16:00USA - Index ISM v průmyslu