Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Velké žluté „M“ přineslo překvapení, indexy však odpočívaly; Oracle útočí na konkurenci

    Velké žluté „M“ přineslo překvapení, indexy však odpočívaly; Oracle útočí na konkurenci

    09.06.2003 8:41
    Autor: 

    Zprávou číslo jedna pátečního obchodování na Wall Street bylo potvrzení informací největšího provozovatele sítě rychlého občerstvení na světě - společnosti McDonald’s - o růstu tržeb za měsíc květen, které by měly dosáhnout nejvyšší úrovně za poslední čtyři roky. Akcie společnosti zaznamenaly raketový nárůst a zastavily se o 9,23 procenta výše na USD 21,06.

    Akciové indexy zprvu rostly poté, co makroekonomická data o menším poklesu počtu pracovních míst v ekonomice a zprávě, že se společnost Oracle (-1,87%) snaží nepřátelsky převzít společnost PeopleSoft (+17,935%) za USD 5,1 mld. (USD 16 na akci), nakonec však původní směr neudržely.

    Rostly akcie společnosti GE, když změna investičního doporučení analytiků Salomon Smith Barney na „overweigth“ a cílové ceny na období 12 měsíců USD 35 posunula cenu jejich akcií o 1,75%. Pokles zaznamenaly akcie mobilních operátorů poté, co se jim nepodařilo změnit verdikt o možnosti převoditelnosti telefonních čísel jejich zákazníků, pokud se rozhodnout přejít na služby konkurenčního operátora (AT&T Wireless -2,94%, Nextel Communications -5,56%).

    Směrem dolů zamířily akcie petrolejářské společnosti Anadarko Petroleum (-6,2%) v návaznosti na snížení objemu produkce na rok 2003 z důvodu problémů v oblastech Mexického zálivu, Kataru a Alžírska. Index Dow Jones zaznamenal nárůst o 0,24 procenta. Index S&P naopak 0,24 procenta ztratil. Nejhůře dopadl technologický trh, když index Nasdaq propadl o 1,13 procenta.

    Roman Koděra


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    28.08.2026
    18:07Je plánem čínský globální monopol?
    17:03Warsh jestřábím projevem zvýšil sázky na růst sazeb a potěšil trhy  
    16:50Bloomberg: Venezuela zvažuje odchod z ropného kartelu OPEC, který spoluzaložila
    16:06Rohlik.cz Finance II a.s. : Výroční zpráva společnosti
    16:04Bernstein: Ve světě je nový zdroj poptávky po kapitálu, probíhat bude postupný úpadek důvěryhodnosti amerických dluhopisů
    14:20Od května jsou akcie Alphabetu na ústupu. Skepsi vyvolaly odchody talentů, zpoždění nových modelů či rostoucí náklady
    12:21Braňo Soták: Po výtečné Nvidii nejsou čísla od Marvellu dost dobrá, akcie v premarketu padají o 8 %  
    12:16Advent a Stripe vzdaly snahu převzít za 53 miliard dolarů PayPal
    11:04Pozice akcií se před víkendem zhoršuje, Evropa jde ale vlastní cestou  
    10:47Perly týdne: Začátek konce Mag7?
    10:15Česká ekonomika rostla ve 2. čtvrtletí o 1,9 procenta, ČSÚ snížil původní odhad
    9:57Nejbohatším Čechem je Strnad před Křetínským, oba výrazně zbohatli
    8:53Rozbřesk: Co bychom chtěli slyšet od šéfa Fedu v Jackson Hole a možná neuslyšíme
    8:27Venezuela možná opustí OPEC, Warsh vystoupí v Jackson Hole  
    6:05Evropa nemá plné zásobníky, s Asií se bude přetahovat o plyn. Cena se může vrátit nad 100 eur za MWh
    27.08.2026
    22:01Extrémně pozitivní den pro technologické tituly  
    17:04Co udělá s kurzem koruny a dalších měn umělá inteligence?
    15:15Umělá inteligence nemusí Salesforce zničit. Naopak, může nastartovat jeho další růstovou fázi  
    14:39OPEC+ ztrácí vliv na ropný trh, zavřený Hormuz mu ukusuje z tržního podílu
    13:20Braňo Soták: Výsledky Nvidie jsou přehlídkou superlativů. Co víc si přát?  

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    9:00CZ - HDP, q/q
    15:45USA - Index aktivity ISM Chicago
    16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university