Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
RWE Gas bude přes devizový trh konvertovat dividendu Transgasu v celkové výši 6,9 mld. Kč

RWE Gas bude přes devizový trh konvertovat dividendu Transgasu v celkové výši 6,9 mld. Kč

27.05.2003 14:41
Autor: 

RWE Gas, vlastník českého plynařského monopolu Transgas, dnes uvedl, že koncem dubna bude konvertovat vysokou dividendu z loňského zisku společnosti z korun do eur. Transgas podle RWE Gas rozdělí téměř 100% z loňského čistého zisku, který dosáhl 7,3 miliard korun, ve formě dividend. Přes devizový trh by mělo projít podle vyjádření RWE Gas 6,9 miliard korun, což je, jak píše agentura Reuters, zhruba třetina průměrného denního objemu na českém devizovém trhu.

Mluvčí RWE Gas řekl, že částka bude transferována v jediném bloku, ale společnost se zajistí proti pohybu kurzu, který by konverze způsobila. Přesné datum konverze společnost nezmínila, valná hromada se koná 19. června a platba bude zřejmě realizována krátce poté.

Česká koruna na zprávu nijak nereagovala a pokračuje v návratu na své dnešní úvodní úrovně kolem 31,40 Kč/EUR.

(zdroj: Reuters, Patria)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
16.03.2026
16:43PODCAST Týdenní výhled: Ropa dál roste, napětí neustupuje a do toho zasedají centrální banky  
15:57Historická zkušenost, na kterou nyní trhy moc nevěří
14:30Ropa nad sto dolary přepisuje evropský energetický sektor. Neste a Equinor táhnou, služby padají  
14:14Jak se Polsko z komunistické trosky stalo jednou z 20 největších ekonomik
13:39ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
13:10Nebius získal velkého zákazníka. Meta si za 27 miliard dolarů kupuje přístup k jeho AI infrastruktuře
12:30Ropa snížila tlak na akcie i dluhopisy, volatilita se snižuje  
11:03Ropa dál zdražuje, Trump vyzývá ostatní země k ochraně Hormuzského průlivu
10:31Meta sází na AI efektivitu: počet zaměstnanců může klesnout o pětinu
9:41Komerční banka, a.s.: Oznámení o změně Tier 2 kapitálu
8:57UniCredit podává oficiální nabídku na převzetí německé Commerzbank
8:49Rozbřesk: Centrální bankéři neřeknou nic, protože za dané situace skutečně „nikdo nic neví“
8:43ČNB sazby ponechá, Tykač zpochybňuje převzetí ČEZ státem a trhy sledují napětí v Hormuzu i nabídku UniCreditu  
5:50Fidelity: Konec éry 60/40? Vyšší volatilita a fragmentace nutí investory přehodnotit konstrukci portfolia
15.03.2026
8:37Víkendář: Kdyby bylo k dispozici více kaučuku, mohla skončit válka dříve?
14.03.2026
9:09Víkendář: Když chybí strategická surovina – jak vznikl a co vše způsobil nedostatek kaučuku
13.03.2026
21:02Závěr týdne v červeném, Brent nad 100 USD  
17:11O býcích a medvědech v následujících letech
16:52NET4GAS, s.r.o.: Vnitřní informace - Oznámení o změně složení dozorčí rady společnosti
16:04EIB: V oblasti AI drží Evropa krok s USA, jedním z největších problémů je bydlení

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data