Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Společnost PVT je prodávána polskému Prokom Software

Společnost PVT je prodávána polskému Prokom Software

22.05.2003 16:37
Autor: 

Polská společnost Prokom Software spolu s investory J&T a Middle Europe Investment zvítězili ve výběrovém řízení na prodej PVT. O jejich vítězství rozhodl strategický záměr a nejvyšší nabídnutá cena ve výši 1.549.903.872 Kč, tj. 2.048 Kč za 1 akcii. Výsledek řízení ještě musí projednat vláda a v další fázi také Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

Výběrové řízení na prodej akcií PVT vyhlásili akcionáři společnosti ČKA, PIAS, Tritton Development Fund zastoupený investičním manažerem, kterým je ČSOB, dále Lento Investments, Tarpa Securities a BH Capital držící dohromady 96,52 % akcií PVT. „Rozhodujícím faktorem pro výběr vítěze byl potvrzený strategický záměr a výše nabídnuté ceny,“ sdělil Tomáš Klápště z Patria Finance, která byla organizátorem výběrového řízení.

Cílem vítězného konsorcia kolem společnosti Prokom je rozvíjet stěžejní zaměření PVT, tedy zejména činnosti související se systémovou integrací. „Je to oblast, ve které PVT dokázalo, že je společností na světové úrovni,“ komentoval Ryszard Krauze z Prokomu. Podle Krauzeho je akvizice tzv. core businessu PVT ze strany Prokomu částečně financována z vlastních zdrojů a částečně bankovním úvěrem, což je dnes běžně používaný model pro finanční investice většího objemu. Podle podmínek soutěže musí Prokom bezprostředně po podpisu smlouvy složit 10 procent kupní ceny. K úhradě zbylé části dojde až po schválení vládou. Samotné předání akcií se uskuteční až po udělení souhlasu ÚOHS.

Společnost PVT je významným českým systémovým integrátorem v oboru informačních a komunikačních technologií. PVT vlastní certifikát jakosti ISO 9001 pro vývoj, navrhování prodej, zhotovení a servis softwaru a softwarových informací, zpracování dat a dále montáž, prodej a servis počítačového a telekomunikačního hardwaru. V roce 2002 bylo PVT vybráno společností Hewlett Packard jako hp business partner pro Českou republiku a získala ocenění Gold Certified Partner společnosti Microsoft. PVT je členem mnoha prestižních společností a asociací a jejími dcerami jsou například První certifikační autorita či RM-SYSTÉM.

(zdroj: tisková zpráva Patria Finance)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
30.04.2026
22:52Apple doručil lepší než očekávané výsledky. Růst táhly iPhony a služby, pomohla i Čína
22:00Americké akciové indexy se obchodují na nových maximech  
16:46ENERGO-PRO Green Finance s.r.o. – Výroční zpráva 2025
16:37Traders Talk: Google překvapil, Meta dál pálí miliardy a CSG padá na nová minima
16:33EPH Financing CZ, a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
15:52JTPEG Financing CZ I, a.s.: Výroční zprava za rok 2025
15:32SAB Finance a.s.: Výroční finanční zpráva 2025
15:25Braňo Soták: Ďábel se skrývá v cloudu. Alphabet ho má, Meta nikoliv  
15:25Auctor Finance CZ, s.r.o.: Roční finanční zpráva emitenta za rok 2025
15:20Americká ekonomika začala letošek zrychlením, za odhady ale zaostala
15:07ECB úrokové sazby opět nezměnila, poukázala na rostoucí rizika
14:38Cloud Amazonu zrychluje nejvíce za 15 kvartálů, slabší výhled na provozní zisk však tlumí nadšení  
13:34Mounjaro a Zepbound jako zlatý důl: Eli Lilly překonává odhady a navyšuje výhled
13:15JTSEC CZ Financing 2, a.s.: Výroční zprava za rok 2025
13:11JTSEC CZ Financing 1, a.s.: Výroční zprava za rok 2025
13:09J&T ENERGY FINANCING CZK VI, a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
13:04J&T ENERGY FINANCING CZK V, a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
12:56Obrat Stellantisu pod lupou investorů: Silná čísla, slabá důvěra
12:22ČEZ koupil projekční firmu Energoprojekt Praha. Akvizice má pomoci řízení jaderných zakázek
11:23Microsoft překonal odhady, trh však čekal větší růst od cloudu Azure  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
3:30Čína - PMI v průmyslu
9:00CZ - HDP, q/q
10:00DE - HDP, q/q
11:00EMU - Inflace, předběžný odhad, y/y
13:00UK - Jednání BoE, základní sazba
14:15EMU - Jednání ECB, depozitní sazba
14:30USA - HDP, q/q a
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
14:30USA - Výdaje na osobní spotřebu, m/m
15:45USA - Index aktivity ISM Chicago