Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Koruna dnes slabší na obou frontách … pozornost je třeba věnovat ECB

    Koruna dnes slabší na obou frontách … pozornost je třeba věnovat ECB

    07.05.2003 17:41
    Autor: 

    Obchodování s českou měnou se dnes odpoledne uklidňovalo, koruna k euru byla téměř bez pohybů a končí na 31,39 Kč/EUR, tedy zhruba o šest haléřů slabší vs. včerejší závěr. K americké měně koruna ztrácí více než deset haléřů, oslabuje na 27,63 Kč/USD zásluhou odpoledního vývoje na eurodolarovém trhu, který přeje výjimečně dolaru. Záznam z jednání bankovní rady ČNB ze dne, kdy zůstaly sazby beze změny, na korunu neměl vliv. Patrné jsou spíše tlaky na oslabení v celém regionu středoevropských měn.

    Zítra je v ČR svátek, obchody se obnoví v pátek, nicméně očekáváme velmi nízkou likviditu, která však může přinést o to výraznější kurzové pohyby. V pátek koruna bude rovněž dohánět příliv čtvrtečních zpráv, neboť zítra zasedá ECB a bude rozhodovat o sazbách. Pro kurz české měny bude ale velmi podnětný především příští týden, kdy bude zveřejněna řada domácích makroúdajů, inflací a nezaměstnaností počínaje a průmyslovou výrobou a platební bilancí za březen konče. Každopádně neočekáváme, že se koruna dostane z pásma 31,20 až 31,80 Kč za euro.

    Dolar se dnes "stabilizoval" k euru a výrazně propadl k japonskému jenu. Americká měna se zotavila vůči euru a míří k 1,1360 USD za euro poté, co včera zaznamenala výrazný propad. Za krátkodobým růstem dolaru nestojí žádné nové pozitivní zprávy, spíše jde o korekci a spekulaci na sazby Evropské centrální banky. K japonské měně dolar propadl dokonce na 10měsíční minimum 116,2 JPY/USD, japonská centrální banka se zatím k silnému jenu nevyjádřila, může se tak ale stát dnes v noci.

    Slovenská koruna oslabila na závěrečných 41,27 SKK za euro i přesto, že MMF nepovažuje silnou slovenskou měnu za ekonomický problém. Opačný názor má však NBS, která pohrozila snížením úrokových sazeb právě kvůli silné koruně. Polský zlotý sice odpoledne již jen stagnoval, v závěrečné denní bilanci však oslabil na 4,319 PZL/EUR.

    Radim Krejčí


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    21.08.2026
    16:52Apple po soudním rozhodnutí loni v Irsku zaplatil na daních 17 miliard USD
    16:42Pokud výnosy neklesnou pod 5 %, mohou přijít problémy pro AI i akcie, varuje BofA
    15:00Bessent zkouší stlačit výnosy. Investory však nepřesvědčil ani na 24 hodin
    14:07Po SpaceX přichází Anthropic. Trh může čekat další poražení historického IPO
    12:25Perly týdne: Ropná iluze a rally na zlatě?
    10:37ChatGPT moment humanoidních robotů může přijít až za deset let, krotí očekávání šéf Unitree
    9:06Růst spotřebitelských cen v Japonsku zrychluje, zvyšují se náklady na dovoz
    8:55Rozbřesk: Koruna je nejsilnější od prosince 2025, dolar pod tlakem neuspokojivého fiskálu
    8:55Trhy sledují Anthropic, dluhopisy i nové kroky americké vlády  
    6:07Meta patří mezi největší AI zákazníky Microsoftu. Za Azure utrácí stovky milionů dolarů ročně
    20.08.2026
    17:08Americká výjimečnost 8/2026 - z pohledu valuací a návratnosti trhů
    16:49UNIMEX GROUP, uzavřený investiční fond, a. s.: Pozvánka na řádnou valnou hromadu společnosti UNIMEX GROUP, uzavřený investiční fond, a.s. konající se 30. 9. 2026
    16:02Walmart překonal očekávání, akcie přesto výrazně oslabily
    14:58Největší short squeeze za roky. Bitcoin prudce otočil po nadějích na deregulaci
    14:29Ministerstvo financí zhoršilo výhled ekonomiky, letos čeká růst o 1,9 %
    13:00Investice do AI mají prioritu, a tak se zisk Alibaby propadl o více než tři čtvrtiny
    12:02Krugman: Proč není cena ropy ještě výš?
    11:07Polská společnost Arlen chce koupit 75 procent akcií obuvnické firmy Prabos
    10:31Opět „nejstarší chyba v monetární politice“?
    9:35Celkový veřejný dluh USA poprvé překonal hranici 40 bilionů dolarů

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    Nebyla nalezena žádná data