Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Po silném růstu z předešlých seancí české akcie čekají na nové impulsy

Po silném růstu z předešlých seancí české akcie čekají na nové impulsy

06.05.2003 11:24
Autor: 

Za absence nových a významnějších kursotvorných zpráv si pražská burza během úterního dopoledne vybírá oddechový čas a při průměrné aktivitě stagnuje. Index PX 50 přitom registruje jen minimální změnu +0,02% na úrovni 535,2 bodů.

Objem obchodů v segmentu SPAD prozatím dosahuje necelých 90 mil. Kč, přičemž 64% z této sumy tvoří obchody s akciemi Komerční banky. Ty si i přes svůj úvodní mírný pokles připisují růst o 0,39% na 2055 podpořeny návratem evropských burz do ziskového teritoria. Obdobný cenovým vývojem prochází i akcie Erste Bank, jejichž kurs posílil o 0,5% na 2274 korun.

Ve vzájemně protisměrném pohybu se vydaly telekomunikace, když Český Telecom při nízké aktivitě ztrácí 0,75 % na Kč 330, zatímco České radiokomunikace si připisují růst o 1% na cenu 198,5 korun. Poptávaným titulem nadále zůstává ČEZ, který posiluje o 0,3% na Kč 109,6. I přes ranní pokles se většina západoevropských burz ocitá v kladných číslech. Index DJ STOXX 50 roste o 1,2%, německý DAX posiluje o 0,6% a zhruba procentní zisky zaznamenávají burzy v Paříži a Londýně.

Vladimír Vávra


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
08.05.2026
9:22Tržby nad očekávání, zisk pod tlakem. MercadoLibre obětuje ziskovost ve prospěch expanze, akcionářům se to nelíbí
8:51Pražská burza zavřená. Svět sleduje Írán, Trumpa a britské volby  
6:15Gundlach: Na zlatu přijde lepší bod vstupu, sazby půjdou letos spíš nahoru než dolů
07.05.2026
22:01Divoké povýsledkové reakce v US  
17:18Příběh, v němž je S&P 500 na 16 000 bodech
15:50Ferguson: Nařčení, kterým Powell čelí, nejsou žádné detaily. Zůstává, aby se vše vyřešilo
14:31Vyšší inflace s ČNB nepohnula. Úroková sazba zůstává na 3,5 procenta
13:32Morgan Stanley: Zisky technologických firem přebíjí obavy z geopolitiky. Odhady pro rok 2026 rostou  
12:18Goldman Sachs: Americká ekonomika neuvěřitelně odolná, nesnažte se nyní časovat akciový trh
11:26Vlna optimismu v Evropě slábne, akciové trhy se konsolidují. Koruna před ČNB sílí  
11:12Čtvrtletní zisk Shellu kvůli vyšším cenám ropy a plynu vzrostl o 24 procent
11:00Arm naráží na výrobní limity u nových AI čipů, akcie padají i přes rekordní tržby
10:30Korunové ETFko na světové akcie má ode dneška eurovou sestru. Novinky pro české investory přinesou následující týdny
9:03Rozbřesk: Jak vyzní dnešní zasedání ČNB? Centrální bankéři by nejraději Írán „vyseděli“
8:53ČNB rozhodne o sazbách, nová naděje mezi USA a Íránem a Fed varuje před inflací  
6:00Watchlist: Začínáme sledovat ServiceNow a Nokii  
06.05.2026
17:48Rychlá regenerace trhu a úvahy o jeho předraženosti
16:50Uber překonal očekávání. Trh ale váhá, zda z robotaxi nevznikne nový kapitálově náročný příběh  
15:31Traders Talk: AMD vystřelilo, Palantir narazil na vlastní valuaci a CSG po útoku shortaře krvácí
14:22Nvidia se vrhá do optiky. Se společností Corning postaví v USA tři pokročilé závody

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - Průmyslová výroba, y/y
14:30USA - Míra nezaměstnanosti, s.a.
14:30USA - Průměrná hodinová mzda, y/y
14:30USA - Změna počtu prac. míst
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university