Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Amerika v začátku slábne ... další vývoj bude záviset také na indexu spotřebitelské důvěry

Amerika v začátku slábne ... další vývoj bude záviset také na indexu spotřebitelské důvěry

25.04.2003 15:39
Autor: 

Amerika poslední den tohoto týdne směřuje čím dál níže. Trhy jsou tlačeny do mínusu jednak makroekonomickými veličinami a také některými neuspokojivými výsledky zámořských firem. Jedním z makročísel je HDP za první čtvrtletí tohoto roku, očekával se 2,4% růst, ovšem ekonomika rostla pouze o 1,6%. To přineslo zklamání do řad investorů, kteří předpokládali potvrzení oživení ekonomického prostředí.

Hlavní indexy se nyní pohybují: Dow Jones Industrial Average oslabuje o 0,19%, širší S&P 500 pádá o 0,11% a technologický Nasdaq Composite ztrácí 0,36%.

Dnes nebude dobrý den pro výrobce polovodičů, když analytici Citigroup snížili doporučení pro toto odvětví na `underweight' z `market weight'. Jako jeden z důvodů vidí nárůst zásob mikroprocesorů a snižující se poptávku po čipech v nadcházejících několika měsících. Snížení doporučení se nevyhnul ani General Motors, když UBS doporučuje akcie na „Neutral“ z předchozích „Buy“. K doporučením, které pomáhají titulům, patří nové „overweight“ z předchozího „neutral“ od analytiků J.P. Morgan na akcie Nortel Networks. Dnes bychom se ještě měli dozvědět index spotřebitelské důvěry Michiganské univerzity, ten by mohl částečně zmírnit oslabení, kterému se po začátku nevyhneme.

* Amazon.Com Inc. – akcie posílila na $3.61 (14%) během „after-hours trading“. Největší internetový retailový prodejce snížil Q1 ztrátu, když tržby narostly o 28% oproti předcházejícímu roku

* AMR Corp. – akcie oslabila na $1.39 (34%) během „after-hours trading“. Mateřská společnost American Airlines uvedla, že pokud se nedohodne s palubním personálem, bude muset požádat o ochranu před věřiteli

* Avaya Inc. – akcie posílila až o 27c (9.9%) během „after-hours trading“. Největší výrobce profesionální telekomunikační techniky měl v Q2 hrubou ztrátu 1c na akcii. Analytici odhadovali ztrátu až 8 centů

* Openwave Systems Inc. – akcie oslabila až o 34c (17%). Výrobce softwaru uvedl, že za Q4 dosáhne tržeb $63.0 mil. ±10%. Odhad trhu byl $67.9 mil.

* VeriSign Inc. – posílil o $1.07 (11%). Tržby společnosti propadly v Q1 méně než se původně očekávalo. Odhad v druhém kvartále je $260 mil. až $266 mil., což je méně než průměrné projekce, které hovořili o $269.6 mil.

Viktor Reischig


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
16.07.2026
10:35TSMC po vzoru ASML navyšuje výhled tržeb. Bobtnají i kapitálové výdaje
10:17Lidé nakoupili státní dluhopisy za 74 miliard, pořídilo si je 92 000 občanů
9:52Uber chce převzít vlastníka Foodory. Za Delivery Hero nabízí přes 14 miliard dolarů
9:32Rozbřesk: Fed přepisuje svou komunikační strategii: méně slov, více dat
8:54Komerční banka, a.s.: Dozorčí rada zvolila člena představenstva KB
8:53Nové americké útoky v Perském zálivu, zdražení ASML a SpaceX dál padá pod tlakem investorů  
6:12U umělé inteligence se to posouvá k „příliš velké na to, aby padly“
15.07.2026
22:00Akcie rostly díky příznivým inflačním datům, výrobci čipů zůstali pod tlakem  
17:10Dot.com bublinovatost a současný tržní optimismus
16:43Nájmy v druhém čtvrtletí rostly, pohybovaly se mezi 9600 Kč až 32.900 Kč
16:38Reuters: Vývoz ropných produktů z Ruska po moři klesl proti červnu na polovinu
16:33V německém průmyslu vloni zaniklo 177.000 pracovních míst, uvedl úřad práce
15:11Morgan Stanley se připojila ke konkurentům a svezla se na boomu obchodování s akciemi
15:01BlackRock hlásí silný kvartál. Výsledky táhly ETF a rekordní marže
14:57Z výsledků ASML nejvíce vyčnívá výrazně vylepšený výhled tržeb  
14:45Německá vláda do roku 2030 seškrtá z klimatického fondu přes 30 miliard eur
12:47Souboj platebních gigantů. Stripe chce ovládnout PayPal
10:27OpenAI zamíří do domácností s přenosným AI společníkem. Applu se to nelíbí
9:15Rozbřesk: Ceny v USA vykázaly v červnu největší pád od začátku covidu
8:44ASML překvapilo silnými výsledky, IBM doplatilo na přesun investic do AI hardwaru  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00UK - Průmyslová výroba, y/y
14:30USA - Index filadelfského Fedu
14:30USA - Maloobchodní tržby, m/m
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.