Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Investoři se přiklonili na stranu dobrých výsledků, Intel a Microsoft po závěru trhu potvrdily růst

Investoři se přiklonili na stranu dobrých výsledků, Intel a Microsoft po závěru trhu potvrdily růst

16.04.2003 8:45
Autor: 

Včerejší obchodování na Wall Street bylo opět ve znamení sledu výsledků, které se před, v průběhu a po závěru trhu hrnou na investory jako na běžícím pásu. Na něm se objevují nejen ta dobrá jablka, ale občas trochu červavá. K dobrým se bezesporu daly zařadit výsledky IBM (+3,4%), díky nímž americké indexy nakonec zvrátily krátkodobý nepříznivý vývoj z úvodu obchodování poté, co průmyslová produkce ve státě New York propadla o rekordní hodnotu, a zaznamenala tak nejhorší výsledek od října 2001.

K tomu se přidaly informace největší světové automobilky GM (-2,63%), která, ačkoliv čtvrtletní výsledky nedopadly nikterak tragicky, zveřejnila své obavy o dosažení stanoveného cíle pro letošní rok. Horší výsledky pak taktéž prezentovaly společnosti HCA Inc (-19,9%), Novellus Systems (-3,9%), Rambus Inc (-6,01%). Nízký nárůst tržeb jednoho ze stěžejních léků J&J způsobil pokles akcií společnosti o 3,1 procenta.

Dobré výsledky, které nakonec převážily pomyslnou misku vah společně s IBM na svou stranu, pak zveřejnily společnosti J.B. Hunt Transport (+12,4%), Roadway Corp (+9,2%) a Emmis Communications Corp (+3,3%). Neméně zajímavou informací byly zprávy o poklesu ztrát z nedobytných úvěrů, které vykazoval vydavatel kreditních karet MBNA. Propad o 5,5 procenta zaznamenaly akcie druhého největšího provozovatele obchodních domů J.C. Penney v návaznosti na rozhodnutí vedení společnosti zveřejnit výhled na vývoj zisku na letošní rok až po 27. dubnu z důvodu možných odchylek způsobených válečným konfliktem.

Velmi sledované dění okolo AMR Corp, s jejímiž akciemi bylo v úvodu včerejší seance pozastaveno obchodování, nakonec zaznamenaly růst o 10,39 procenta poté, co byl překročen klíčový bod dalšího budoucího vývoje aerolinek American Airlines, když letecký personál stvrdil svým podpisem novou kolektivní smlouvu. Po závěru trhu všemi očekávané výsledky společností Intel a Microsoft překonaly očekávání trhů, což způsobilo výrazný narůst futures, který by se mohl projevit v průběhu středečního obchodního dne (DJI +0,61%, S&P +0,9%, NASDAQ +0,4%).

Roman Koděra


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
19.01.2026
11:18Naděje pro Bayer: Nejvyšší soud USA projedná klíčové odvolání, akcie rostou
10:54MMF zlepšil odhad letošního růstu světové ekonomiky na 3,3 procenta
10:14Akcie na cla citlivých automobilek narazily. Některé ztrácí přes tři procenta
9:16S akciemi se svezly i kryptoměny. Bitcoin klesl k 92 tisícům dolarům
8:52Trumpovy hrozby cly kvůli Grónsku dnes srazí trhy na obou stranách Atlantiku. Na rekordech zlato i stříbro  
8:47Rozbřesk: Bezprecedentní eskalace transatlantického napětí
8:16Trump pohrozil novými cly, pokud nezíská Grónsko. EU připravila odvetu i nikdy nepoužitý nástroj
6:07Desetimilionové Švýcarsko: kdy je populace příliš velká?
18.01.2026
16:03Morgan Stanley: Zlato nemusí být špatné, ale zajímavější mohou být už jiné komodity
6:12Víkendář: Fed není unaven, ale projeví se fiskální dominance
17.01.2026
16:09Kanaďané dál silně podporují bojkot amerického alkoholu, zatímco palírny trpí
6:09Víkendář: Došlo k tiché změně inflačního cíle?
16.01.2026
22:04Wall Street končí týden v mínusu: Trumpovy komentáře k Fedu víří trhy  
17:33Co je nyní na trhu „drahé“ a co „levné“
17:11CSG spouští největší lednové IPO v historii Evropy. Zbrojařský sektor zažívá boom
15:55Cena plynu pro evropský trh se dostala nad 37 eur za MWh, nejvýše od června
15:20Realita klepe na dveře aneb Trumpovy ekonomické dopady
15:17Spojené státy prodávají venezuelskou ropu o 30 procent dráž než sama Venezuela
14:47Datová centra ženou ceny elektřiny nahoru. Trump chce big tech přimět k financování nových elektráren
14:02Dodávky Porsche loni klesly o desetinu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data