Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Invesmart: Roselli byl skutečně unesen a donucen k podpisu dokumentů

Invesmart: Roselli byl skutečně unesen a donucen k podpisu dokumentů

09.04.2003 13:12
Autor: 

následuje úplné znění tiskové zprávy Invesmart
Většinový vlastník Union Group a Union banky společnost Invesmart dnes potvrdila, že Giuseppe Roselli, předseda představenstva Union Group, byl v pondělí unesen neznámou skupinou pachatelů. Únosci jej propustili včera ve večerních hodinách po více než 24 hodinách zadržování. Propustili jej poté, co ho donutili podepsat řadu dokumentů. Ty jim měly pomoci dosáhnout toho, co se nepodařilo zfalšovaným vyhlášením konkurzu v Ústí nad Labem. V této souvislosti upozorňuje Union Group a Union banka všechny státní orgány i veřejnost, že tyto pod nátlakem Rosellim podepsané dokumenty mohou být zneužity k podvodným účelům. V případě pochybností se mohou zájemci obrátit na pražské ústředí Union banky, Helénská 4, 120 00 Praha 2, tel. 222 018 201, fax 222 018 202.

Cílem únosu bylo zřejmě nelegálně ovládnout skupinu Union Group, většinového vlastníka Union banky. Únosci Rosellimu před propuštěním doporučili, aby „okamžitě opustil Českou republiku a už se nikdy nevracel.“ Po svém propuštění se však Roselli i Invesmart obrátili na českou policii, která únos vyšetřovala již od jeho nahlášení v pondělí večer. Do úplného vyšetření případu nebudou poskytovány žádné další informace.

Navzdory výhrůžkám a trestným činům, které byly spáchány v posledních dnech proti Union bance, Union Group a jejich představitelům, pokračují Invesmart i Goldman Sachs v úsilí připravit restrukturalizační plán pro Union banku.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
08.07.2026
16:50PODCAST Analytický radar: Makrovýhled Patrie pro druhé pololetí  
16:06Apple sází na americké čipy, Broadcom získal kontrakt za více než 30 miliard dolarů
16:04AI a pravidlo „v tom nejlepším přestat“
14:17L'Oréal, Nestlé či Mondelez. AI zrychluje vývoj šamponů či sušenek
12:19Investiční výhled na druhé pololetí: Strategie  
10:45Rotace pryč z nastoupaných techů, konec příměří s Íránem a další růst výnosů  
10:27PODCAST MakroMixér s Ondřejem Vaňkem: AI nahradí část expertů. Především ale prověří schopnost lidí se měnit
9:20Rozbřesk: Spotřebitele táhne rychlý růst reálné mzdy
8:53Trhy zahajují den v červeném po útocích USA na Írán, výsledky zveřejnily mmcité a Hardwario  
6:00Opční trh vysílá smíšené signály. Poptávka po zajištění proti poklesu sílí  
07.07.2026
22:02Technologické tituly korigovaly, investoři vybírali zisky v čipech  
17:10Mistrovství světa ve fotbale a americko-evropská přetahovaná
15:19SpaceX míří do Nasdaq 100. Pasivní fondy mohou do tohoto titulu poslat miliardy dolarů  
13:45Volkswagen pod lupou: šéf koncernu volá po hlubokém řezu, překážkou budou odbory a politici  
12:05Investiční výhled na druhé pololetí: Hlavní makro teze a rizika  
11:37Jan Bureš: Maloobchod opět šlape na plyn, česká ekonomika by měla zrychlit
11:31Evropské akcie smíšené, americké futures červené. Reakce na Samsung dokládá narušený sentiment  
11:07Přebytek obchodu klesl v květnu na 9,9 miliardy korun
10:58Inflace v Česku v červnu značně zpomalila. Pomohlo zlevnění potravin a energií
10:39Květnový maloobchod v Česku výrazně zrychlil. Spotřebitelé utráceli za oblečení i nákupy na internetu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
PL - Jednání NBP, základní sazba
20:00USA - Zápis z jednání FOMC