Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Amerika míří vzhůru ... bez obav z víkendových bojů o Bagdád; Altria pokračuje v oslabování

Amerika míří vzhůru ... bez obav z víkendových bojů o Bagdád; Altria pokračuje v oslabování

04.04.2003 15:53
Autor: 

Wall Street si i poslední den tohoto týdne udrží pozitivní náladu. Akcie v začátku spíše posílí, přimět by je k tomu měla bezproblémově postupující spojenecká vojska. Jejich pozice jsou již na předměstí Bagdádu a trh považuje tento víkend za rozhodující, a to nejen pro iráckého prezidenta a jeho režim, ale i pro trhy samotné, které se nemohou dočkat konce války, aby znova posílily.

Americká nezaměstnanost celkově působí neutrálně, i když dolar bezprostředně posílil. Nárůst futures amerických indexů se blíží již jednomu procentu. Futures indexu Dow Jones Industrial Average posilují o 0,74% na hodnotu 8259 bodu, futures indexu S&P 500 zpevňují o 0,66% na hodnotu 879,1 bodu a futures kontrakty na technologický index NASDAQ rostou o 0,19% na hodnotu 1069,0 bodu.

Z jednotlivých firem si dnešní den může zapsat jako černý pátek společnost Altria, když uvedla, že soud zamítl odvolání proti rozhodnutí předchozího usnesení illinoiského soudu. Reakcí je pokles akcií a také firemních dluhopisů. Společnost by totiž měla vydat na tutu sumu nové dluhopisy. Opravdový problém nastane, pokud se tato emise neupíše. Na trhu se začínají šířit spekulace, že by mohla Altria poslat svoji americkou tabákovou divizi do konkurzu, a ponechat si tak jenom ziskové divize v Evropě. Jak se zdá, na akcie Philip Morris ČR to v tuhle chvíli nemá žádný vliv, PM ČR posiluje o 0,83%. Zajímavou akcií by dnes mohla být společnost PeopleSoft Inc., ta uvedla, že za Q1 bude mít profit pouze 11 až 12 centů na akcii. Přitom se očekával zisk až 14 centů.

* Altria oslabuje na USD 29.11 v pre-open proti včerejšímu závěru USD 29.70 poté, co soud zamítl odvolání proti rozhodnutí zaplatit 12 mld. USD.

* General Dynamics sdělil SEC, že plánuje prodat USD cenné papíry v hodnotě 3 mld.

* Divize Fordu Volvo uvedla, že americké tržby rostly pátý měsíc v řadě za sebou

* Morgan Stanley šéf strategie uvedl, že je méně „bullish“ na současné rally

* Husajn promluvil k muslimům, uvedl, že vítězství je na dosah – přenos vysílala irácká statní televize

* Citigroup sloučí Salomon Smith Barney a Schroder Salomon Smith Barney divize pod jedno jméno Citigroup

* NYSE možná povolí televizní stanici Al-Jazeera vysílat zprávy z burzy

* Americký Senát a Kongres odsouhlasil USD 80 mld. na válku

Viktor Reischig


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
27.03.2026
6:06Backwardace na trhu s ropou: krátkodobé kontrakty jsou dražší než ty s pozdějším dodáním
26.03.2026
17:55Od poloviny roku zase oslabování dolaru?
16:11Trh pod klíčovými průměry. Technická analýza S&P 500 zatím příliš optimismu nenabízí  
14:43Paměťový sektor koriguje raketový růst. TurboQuant od Googlu potřebuje až šestkrát méně paměti k provozu AI
13:13Forexové poučení z krizového vývoje v Íránu  
12:38OECD snížila odhad letošního růstu ekonomiky eurozóny, zlepšila výhled pro USA
12:31Investice do AI vyvažují ekonomické dopady války, ale představují i riziko
11:26Po růstu se dnes trhy opět zhouply níž, Írán tlumí nadšení  
10:26Írán chce zpoplatnit cestu Hormuzským průlivem
10:23ČEZ, a.s.: Novým členem představenstva zvolen Ondřej Landa
9:54ČNB podle Michla nesmí podcenit dopady války v Íránu, má být připravena zvýšit sazby
9:53Nová cílová cena ČEZ: Restrukturalizace jako katalyzátor výnosu pro akcionáře?  
9:18KARO Leather loni zvýšila tržby o 23 procent, letos začne se zpětným odkupem akcií
8:56Rozbřesk: ECB je připravena zvýšit úrokové sazby
8:50Silná čísla CSG kontrastují s globální nejistotou. Futures jsou opět v červeném  
8:43J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Čtvrtletní zpráva investorům Q4 2025
8:36CSG si zapsala silný závěr roku i rekordní množství nevyřízených objednávek
6:05Ústup dolaru, repatriace zlata z USA a stablecoiny v mezinárodním rezervním systému
25.03.2026
21:18Wall Street rostla: Úleva na ropě a geopolitice hnala akcie vzhůru  
17:14Monetární středověk, fiskální doba kamenná?

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Carnival Corp (02/26 Q1, Bef-mkt)
15:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university