Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Spojenci už údajně operují na bagdádském předměstí ... Wall street s býčí náladou?

Spojenci už údajně operují na bagdádském předměstí ... Wall street s býčí náladou?

03.04.2003 16:27
Autor: 

Americké akciové trhy dnes opět zažijí kladný začátek s výraznou býčí náladou. Důvodem jsou pozitivní zprávy, které přicházejí jak z jižní, tak i severní fronty v Iráku. Spousta obchodníků začíná věřit, že konec války je za dveřmi. Pokud by tomu tak opravdu bylo, přinese to klid především na veškeré trhy, od forexových přes komoditní až po akciové. S tím přijdou pro některé firmy i slibné zakázky na obnovu válkou zničeném Iráku.

Futures půl hodiny před otevřením trhů signalizovaly více jak jednoprocentní nárůst, futures indexu Dow Jones Industrial Average posilují o 0,84% na hodnotu 8325 bodu, futures indexu S&P 500 zpevňují o 1,04% na hodnotu 886,3 bodu a futures technologického indexu NASDAQ přidávají 1,13% a jejich hodnota je 1074 bodu.

„Vypadá to na další rally“ uvádí někteří obchodníci. Mezi ty nejaktivnější akcie se dnes zařadí Intel Corp., Boeing, Microsoft nebo Oracle. Naopak asi oslabení čeká např. na H&R Block Inc., společnost, která připravuje daňové přiznání, potvrdila, že pravděpodobně nedosáhne zisku, který si pro letošní rok stanovila. Přestože makroekonomické údaje o počtu jak nových, tak pokračujících žádostí o podporu v nezaměstnanosti nevyšly vůbec dobře, na trzích se investoři spíše zaměřují a připravují na možný bleskový závěr válečného tažení.

* Nassda Corp. – akcie oslabila o $2.19, neboli 30% na $5 během “after-trading” (reg. závěr $7.19). Výrobce softwaru uvedl ve svém prohlášení, že zisk za Q2, končící 31. března byl 4 centy na akcii. Přitom se očekával zisk 7 centů

* Biogen – společnost uvedla, že Q1 zisk byl 39 - 43 centů na akcii. Předchozí odhad hovořil o zisku 31 až 38 centů

* AT&T - Goldman, Sachs & Co snížila investiční doporučení společnosti ``in-line'' z předchozího `outperform''

* AMR - Letecká společnost dostala vládní pomoc celkové částce více jak $3 mld.

* Dell Computer Corp. – Výrobce PC potvrdil výhled společnosti z 13. února, že čistý zisk vzroste na 23 centů za akcii při příjmech $9.5 mld, akcie posílila o 88 centů na $28.09

* JDA Software Group Inc. – akcie oslabila o $1.94, neboli 19% na $8.40 během “after-hours” (reg. závěr $10.34). Výrobce a distributor softwaru používaného pro maloobchod řekl, že jeho Q1 ztráta dosáhne 8 až 9 centů na akcii, důvodem je propad tržeb. Loňský čistý zisk byl 16 centů na akcii

Viktor Reischig


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
12.06.2026
22:00Největší IPO historie SpaceX jde na burzu  
17:14Hodnota akcií SpaceX a „valuační“ informační šum
15:38Centrální banky se posouvaly k merkantilismu, zvyšovaly proto nákupy cenných papírů
15:15SpaceX: Co všechno potřebujete vědět o největším IPO v historii Wall Street  
13:58Adobe roste, ale akcie klesají. Investoři se obávají slabší monetizace
12:19Perly týdne: Erin Brockovich jde proti datovým centrům a Britové přehodnocují brexit
10:38Pád ropy poslal akcie i dluhopisy vzhůru. Čeká se na start SpaceX  
10:28Michl: ČNB může zvýšit sazby už příští týden. Musí bojovat s jádrovou inflací  
8:45Rozbřesk: ETS 2 se rýsuje. Stabilnější trh, ale citelný dopad na domácnosti
8:41SpaceX mění historii, Trump ustoupil od útoku na Írán a ČNB může zvýšit sazby  
6:02Trhy se posouvají směrem ke kasinu a retailoví investoři nejsou „hloupými penězi“
11.06.2026
17:19Většina trhu je z jednoho pohledu „levná“. Z druhého „drahá“
15:30Goldman Sachs: Capexy Oraclu sice investory vyděsily, ale část trhu z nich těží  
14:52ECB podle očekávání zvýšila úroky, depozitní sazba je na 2,25 procenta
13:45OpenAI zvažuje výrazné zlevnění tokenů. Chce tím předskočit Anthropic
12:16Oracle doručil silná čísla, trh ale znervóznily obří investice do umělé inteligence  
11:56Mercedes se dohodl s firmou Tytan na spolupráci při výrobě systémů proti dronům
11:06Vyšší investice Oraclu do datacenter děsí investory. Akcie reagují poklesem  
10:27Akcie naznačují obrat vzhůru, zatímco se čeká na ECB a další inflační čísla  
9:45Státy EU a europoslanci se shodli na úpravě emisních povolenek ETS 2

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data