Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Koruna páteční obchodování

Koruna páteční obchodování "vypouští", trh se koncentruje na Irák a pondělní zahraniční obchod

21.03.2003 10:42
Autor: 

Korunový trh je dnes opět klidný, kurz české měny k euru se z úvodních 31,74 Kč/EUR postupně dostává níže a koruna posiluje na 31,67 Kč za euro. Trh je však bez domácích impulsů a sleduje především dění v Iráku a pohyb eura vs. dolar. K americké měně koruna stagnuje kolem 29,95 Kč/USD.

Extrémně klidný pátek však vystřídá hektické pondělí, kdy se v kurzu bude muset odrazit víkendové dění na Středním Východě. Očekáváme, že koruna zareaguje také na údaj únorovém zahraničním obchodu ČR. Příští čtvrtek se potom koná měnové zasedání bankovní rady ČNB, po posledních výrocích viceguvernéra Niedermayera (ZDE) však trh již se snížením sazeb nepočítá.

Americký dolar byl v průběhu asijského obchodování klidný k euru, od rána však má tendenci k mírnému posílení. Aktuálně se dolar dostal na 1,0589 USD za euro - investoři oceňují úspěšný postup amerických a britských jednotek Irákem. Euro by mohlo přes víkend posílit, neboť veleúspěšný týden pro akciové trhy vybízí k vybírání zisků. Na druhou stranu, pokud se tak nestane, je dolaru otevřen prostor pro posílení a investoři by mohli začít nad eurem lámat hůl. Do hry samozřejmě vstupuje vývoj v Iráku.

Obchodování s ostatními středoevropskými měnami je také klidné, slovenská koruna si připisuje několik haléřů na 41,90 SKK/EUR, mírně posiluje polský zlotý na 4,307 PZL/EUR. Forint stagnuje na 246,1 HUF/EUR.

Radim Krejčí


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
26.06.2026
6:06Walmart jako kombinace růstu a defenzivy, které přeje technický obraz  
25.06.2026
22:01Micron dnes vévodil zámořskému trhu  
17:23Otázkou není, zda Čína Spojené státy v umělé inteligenci dohání…
15:28Fondy mohou z akcií stáhnout 165 miliard dolarů. Peníze zamíří do dluhopisů  
13:42Dolar posílil na 13měsíční maximum
12:43EK: Cloud od Amazonu a Microsoftu by měl podléhat přísnějším pravidlům
12:18Micron doručil nekompromisní výsledky, nedostatek pamětí může trvat roky  
12:09Zisk řetězce H&M zaostal za odhady, nižší zásoby nemohly uspokojit poptávku
11:14Micron nasměroval trhy vzhůru, data do obchodování spíše nepromluví  
10:45Medvědi získávají převahu? Bitcoin pod tlakem kvůli páteční expiraci opcí
10:23Banka CREDITAS a.s.: Oznámení o druhé výplatě úrokového výnosu a předčasném splacení jistiny
9:07Výsledky KARO Leather: Rekordní EBITDA v sezónně slabém 1Q a zpětný odkup akcií
8:56Kofola bez dividendy, Micron překvapil trhy a Patria nabízí tři nová korunově zajištěná ETF  
8:55Rozbřesk: Úleva v Hormuzu. Ceny energií klesají a s tím i hlavní inflační riziko
8:45J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Čtvrtletní zpráva investorům Q1 2026
8:37Patria Finance a ČSOB rozšiřují nabídku korunově zajištěných ETF. Nově americké, evropské i technologické akcie bez měnového rizika
6:25Nová éra americké monetární politiky a Volckerův příklad pro Warshe
24.06.2026
22:01Wall Street zavřela smíšeně. Dow Jones atakoval svá historická maxima  
17:14Hodnota akcií SpaceX a konečný cíl jménem Mars
15:20SK Hynix chce z AI boomu vytěžit maximum, v USA cílí na 30 miliard dolarů

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university