Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Philip Morris ČR (+3,7%) po pozvánce na VH dnes největším hitem pražské burzy

Philip Morris ČR (+3,7%) po pozvánce na VH dnes největším hitem pražské burzy

14.03.2003 14:07
Autor: 

Dopolední obchodování na pražské burze se po ranních obchodech zklidnilo. Objemy uzavřených obchodů dosahovaly v porovnání se včerejší seancí jen 127 mil. Kč, což je zhruba polovina průměrného 12měsíčního průměru. Index PX-50 se během poledne vyhoupl o 1,04%, když užší index PX-D přidává dokonce 1,25%.

Největší zájem je stále o akcie tabákové společnosti Philip Morris ČR. Společnost v dnešním tisku uveřejnila pozvánku na řádnou valnou hromadu konanou 14. dubna. Rozhodný den byl stanoven na 7. dubna, z čehož vyplývá, že poslední obchodní den na BCPP, kdy je možné získat akcie a tím pádem se zúčastnit VH, připadá na 2. dubna. Spolu s pozvánkou společnost reportovala svůj čistý hospodářský výsledek za rok 2002, ten předčil očekávání většiny analytiků (3,6 - 3,8 mld. Kč) a dosáhl 3,98 mld. Kč. O akcie byl již v posledních dnech zájem, ale dnešní výsledky katapultovaly cenu o 3,7% nahoru, když poslední obchod ve SPADu proběhl za cenu 11 900 Kč.

Ani ostatní tituly se dnes nemusejí stydět, Unipetrol nadále posiluje (+2,01%) po středečním rozhodnutí Ústavního soudu o povinnosti odkupu minoritních akcionářů i v případě privatizací. Další silně posilující titul na BCPP je Erste bank, když včera odpoledne vtrhl na vídeňskou burzu silný kupec a vyhnal cenu akcií o víc jak 4%. Český Telecom dnes posiluje, na titulu je však vidět docházející nákupní síla a v nejbližších dnech očekáváme korekci. Jediný oslabující je v tuto chvíli ČEZ, když společnost uvedla, že rozhodnutí Ústavního soudu se dotkne již ovládnutí regionálních distributorů energie. Společnost dodala, že náklady na převzetí by mohly být o 10 mld. vyšší než původně předpokládala.

Maďarská burza si udržuje stejné tempo jako Praha, když posiluje o 0,7%. Naopak Polský WIG20 jako jeden zmála oslabuje, nyní –0,11%. V západní Evropě pokračuje včerejší rally, většina indexů si udržuje 3% růst, index STOXX 50 posiluje o 3,53%.

Viktor Reischig


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
16.06.2026
22:01Technologické akcie zastavily růst S&P 500, SpaceX výrazně posílil  
17:14Jen jedna dominance
16:22Yum! Brands prodává Pizza Hut za 2,7 miliardy USD. Dál sází na KFC a Taco Bell
15:41Konec dominance technologií? Podle Goldman Sachs se kormidlo otáčí směrem k cyklickým akciím  
14:13Banka CREDITAS a.s.: Oznámení o předčasném splacení dluhopisů
13:59CSG a Ukrainian Armor se dohodly na výrobě pohonných jednotek pro střely a drony
13:42Průzkum BofA: Investoři do AI mírně brzdí, ale z akcií stále neutíkají  
12:35Menší rozloha, vyšší standardy. Nové rezidenční projekty odrážejí proměňující se realitní trh
12:10Goldman Sachs: Trhy se přenastavily na růst sazeb, AI trend bude pokračovat
11:46Akcie rostou pomaleji, ale příznivý sentiment odolává rizikům na obzoru  
10:30Konec éry levných peněz? Japonsko zvyšuje sazby na maximum od roku 1995
10:21FX Strategie: Fed s novým šéfem může otřást dolarem a ČNB je na rozcestí  
9:01Rozbřesk: Ropné šoky už nejsou, co bývaly. Pokles cen ropy může být ještě výraznější
8:58NET4GAS, s.r.o.: Zveřejnění vnitřní informace
8:50Evropa zpochybňuje dohodu s Íránem, SpaceX pokračuje v letu vzhůru a Japonsko má nejvyšší sazby za 31 let  
6:04Chanos: SpaceX začala jen přeprodávat čipy, reálný byznys je Starlink
15.06.2026
22:00Akciové trhy v očekávání míru na blízkém východě vystřelily vzhůru  
17:46Co je opakem bubliny a kam míří zisková polarizace?
17:00PODCAST Týdenní výhled: Hormuz se otevře. Zasedne Fed i ČNB. A SpaceX po IPO vyletěla  
16:20Dobré zprávy z Blízkého východu uklidnily trh. Výnosy před zasedáním Fedu klesají

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
JP - Základní O/N úroková sazba
4:00Čína - Maloobchodní tržby, y/y
4:00Čína - Průmyslová výroba, y/y
9:00CZ - PPI, y/y
11:00DE - Index očekávání ZEW
14:30USA - Počet nově zahájených staveb