Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Erste a Philip Morris tlačí burzu níže - PX-D si odepsal 0,4%

Erste a Philip Morris tlačí burzu níže - PX-D si odepsal 0,4%

10.02.2003 16:41
Autor: 

Pražská burza otevírala nový týden mírným růstem především díky Českému Telecomu, na druhou stranu v odpolední části obchodování se objevili prodejci na Erste a Philip Morris. Český Telecom se během dopoledne obchodoval dokonce až na úrovni 290 Kč, nicméně na této úrovni se objevily prodejní příkazy a titul neměl šanci se podívat výše. Přesto byli na trhu patrní kupci až do závěru a titul tak zavíral růstem o 2,5% na ceně 289 Kč. Český Telecom dnes překonal také KB a stal nejobchodovanějším titulem na burze - zobchodovaly se akci v hodnotě 155 mil. Kč.

Prodejci se dnes objevili na vídeňské burze, kde došlo k vybírání zisků po předchozím růstu a akcie Erste dnes ztrácely v průběhu celého dne. Erste se na pražské burze přizpůsobila a během dne se obchodovala směrem dolů až na závěrečnou úroveň 2007 Kč. Prodejní nálada se nevyhla také akciím Philip Morris, který si dnes odepsal 1,2% na závěrečnou cenu 10641 Kč při zobchodovaném objemu necelých 48 mil. Kč.

Celkový objem na pražské burze dosáhl 389 mil. Kč. Index PX-D dnes oslabil o 0,39% a zavíral na hodnotě 1207,2 bodu.

Evropské trhy se až na malé výjimky pohybovaly v červených číslech a tak to zůstalo také po otevření akciových trhů v USA (DJIA oslabuje o 0,4%, NASDAQ oslabuje o 0,2%) - aktuálně DAX oslabuje o 0,9%, DJ STOXX50 si odepisuje 0,6%. Evropské emerging markets se nevyvíjejí jednotně - zatímco náš PX-D zavíral v mínusu 0,4%, BUX a WIG si připisují 0,5%.

Bohumil Pavlica, Patria Finance


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
01.12.2025
22:01Akciová rally zpomalila, kryptoměny pod tlakem  
17:27Webinář Investiční trefy a přešlapy 2025 s Pavlem Mokošem již 4. prosince
17:21Cykly akciového fundamentu a jeho současné „tentokrát jinak“
16:49Americký průmysl ztrácí dech: zakázky mizí, firmy sahají k propouštění
16:09Schodek rozpočtu v listopadu vzrostl na 232,4 miliardy
16:05Nvidia rozšiřuje svá partnerství v ekosystému AI. Investovala dvě miliardy dolarů do Synopsys
14:26ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
14:10Airbus odhalil další závadu. Akcie klesaly až o deset procent
13:05PODCAST Týdenní výhled: Trump vybral nového šéfa Fedu, stoupá nervozita kolem japonských sazeb a bitcoin padá  
12:32WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s: Výroční zpráva za rok 2024 - aktualizovaná verze
12:02FT: Partneři OpenAI si půjčili 100 miliard dolarů. Firma samotná podepsala kontrakty za 1,4 bilionu dolarů
12:00Stříbro na rekordu. Bílý kov zdvojnásobil hodnotu, zatímco zlato jde do strany
11:52Podmínky v českém zpracovatelském průmyslu se v listopadu zhoršily
11:30Nervozita z Japonska stahuje trhy do červeného  
10:01Kryptoměny znovu pod tlakem. Bitcoin spadl na 86 tisíc dolarů
8:56GEVORKYAN oznámil nové projekty, Trump vybral nového šéfa Fedu a krypto trh pod tlakem  
8:44Rozbřesk: Jestřábí BoJ zvyšuje averzi k riziku – pomůže to euru, nebo dolaru?
8:36Primoco UAV SE: Informace o překročení hodnoty nových zakázek miliardu korun v roce 2025
6:05Predikce na rok 2026 počítají s pokračujícím růstem. Některé banky míří u S&P 500 až k 8 000 bodům
30.11.2025
9:04Víkendář: Německá ekonomika je o 1 % větší než na konci roku 2017, zatímco ta americká vzrostla o 19 %

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data