Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
SPAD otevírá poklesem na všech titulech - PX-D si odepisuje 1,6%

SPAD otevírá poklesem na všech titulech - PX-D si odepisuje 1,6%

29.01.2003 10:48
Autor: 

Obchodování na pražské burze jde dopoledne ruku v ruce s ostatními evropskými burzami a ve SPADu není jediný titul v plusu. Nejvíce si dopoledne odepisuje Český Telecom, (-2,8%), který je pod prodejním tlakem domácích investorů. Na programu vlády je dnes novela telekomunikačního zákona, který mimo jiné obsahuje podmínky zpřístupnění místních smyček ostatním alternativním operátorům - toto bude mít dopad na celkový tržní podíl Českého Telecomu, jeho tržby a zisk.

Další pokles si připisuje KB, která dopoledne oslabuje o 2,6% na cenu pod úroveň 2000 Kč (aktuálně 1997 Kč) při zobchodovaném objemu 110 mil. Kč. Na prodejní straně je vidět zájem smíšený, na nákupní straně jsou patrné spekulativní nákupy domácích investorů. Při dalším poklesu je možné očekávat stop-loss prodeje některých investorů, na druhou stranu KB vykázala za poslední dva týdny pokles o 12% z ceny 2300 Kč. Ostatní tituly se obchodují jen sporadicky a rovněž v červených číslech.

Včerejší závěr akciových burz v USA ještě nebyl poznamenán projevem prezidenta Bushe o stavu unie a trhy tak zavíraly korekcí po předchozím osmidenním propadu - DJIA si připsal 1,2%, NASDAQ posílil o 1,3%. Tento projev opět přiblížil svět blíže válce a trhy na tuto zprávu reagují výrazným propadem - DAX oslabuje o 3,6%, DJ STOXX50 je v mínusu 2,4%. Americké futures dnes naznačují také jasný směr - NASDAQ futures oslabují o 15 bodů, DJ futures oslabují o 145 bodů.

Bohumil Pavlica, Patria Finance


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
07.07.2026
22:02Technologické tituly korigovaly, investoři vybírali zisky v čipech  
17:10Mistrovství světa ve fotbale a americko-evropská přetahovaná
15:19SpaceX míří do Nasdaq 100. Pasivní fondy mohou do tohoto titulu poslat miliardy dolarů  
13:45Volkswagen pod lupou: šéf koncernu volá po hlubokém řezu, překážkou budou odbory a politici  
12:05Investiční výhled na druhé pololetí: Hlavní makro teze a rizika  
11:37Jan Bureš: Maloobchod opět šlape na plyn, česká ekonomika by měla zrychlit
11:31Evropské akcie smíšené, americké futures červené. Reakce na Samsung dokládá narušený sentiment  
11:07Přebytek obchodu klesl v květnu na 9,9 miliardy korun
10:58Inflace v Česku v červnu značně zpomalila. Pomohlo zlevnění potravin a energií
10:39Květnový maloobchod v Česku výrazně zrychlil. Spotřebitelé utráceli za oblečení i nákupy na internetu
10:22Samsung zdvojnásobil tržby a zapsal si 19násobný zisk, přesto zklamal. Akcie klesly přes 10 procent
9:00Rozbřesk: Inflace v letních měsících klesne pod cíl, bude to však jen dočasné
8:51Trhy sledují summit NATO i napětí v Hormuzském průlivu  
6:07Čínský šok 2.0, jeho přínosy a negativa pro Evropu
06.07.2026
17:03Americké akcie nebyly podle určitého pohledu nikdy levnější než nyní
15:43AFP: Čínská firma nabízí věrohodné a "vždy věrné" humanoidní roboty
13:15Porsche se chystá zrušit další 4 000 pracovních míst
12:49Investiční výhled na druhé pololetí: Poptávka po kapitálu a obrat v politice ECB a Fedu  
10:00Strnad má podle médií zájem o podíl v Pirelli
9:12EasyJet v zásadě souhlasí s nabídkou na převzetí od firmy Castlelake

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
PL - Jednání NBP, základní sazba
20:00USA - Zápis z jednání FOMC