Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Dolar zpevňoval vůči euru před zveřejněním Bushovy zprávy o stavu unie

    Dolar zpevňoval vůči euru před zveřejněním Bushovy zprávy o stavu unie

    29.01.2003 9:17
    Autor: 

    Včerejší obchodování na eurodolarových trzích bylo poznamenáno napjatým čekáním investorů na zprávu amerického prezidenta Bushe o stavu unie. Díky tomu dolar posiloval vůči euru a částečně tak smazal své předchozí ztráty. Bushova zpráva dokonce zastínila evropská i americká data, na která trhy příliš nereagovaly. Dolar také včera podpořilo i prohlášení nominovaného ministra financí USA Snowa, že silný dolar je národním zájmem a že Bushův plán na podporu ekonomiky je dobrý. Kurz EUR/USD včera otevřel na úrovni kolem 1,0820, dolar v průběhu dopoledního evropského obchodování zpevnil vůči euru a přiblížil se úrovni 1,0780. V odpoledních hodinách se ovšem trend začal obracet ve prospěch eura a kurz EUR/USD se v závěru dne dostal na 1,0840. Po té, co prezident Bush dnes v brzkých ranních hodinách středoevropského času představil svou zprávu o stavu unie, dolar prohloubil své ztráty a klesl na 1,0880, neboť ze zprávy vyplývá, že vojenský zásah v Iráku se přibližuje. Bush navíc oznámil, že USA svolají na 5.února Radu bezpečnosti OSN, kde předloží důkazy proti Iráku.

    Dnešní den na eurodolarových trzích bude zřejmě ve znamení hodnocení Bushovy zprávy. Dále končí zasedání Fedu, neočekává se však pohyb úrokových sazeb. Dolar bude dnes pravděpodobně těžko hledat oporu, proto očekáváme, že se kurz EUR/USD bude pohybovat v pásmu 1,0820 – 1,0920. Nyní se je kolem 1,0880.

    (ČSOB - denní finanční zpravodaj)

    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    24.07.2026
    17:27Malá finská společnost a velké vlny na trzích
    16:34Chceme suverenitu a místní výrobu, slyší americké zbrojovky od vlád v Evropě
    16:27Výnos desetiletých dluhopisů míří k 4,7 %. Riziková prémie roste
    15:22Ruská centrální banka snížila základní úrok o čtvrt bodu na 14 procent
    15:03Šéf JPMorgan varuje trhy: Rizika jsou pravděpodobně větší, než si ostatní myslí
    13:25Intel překvapil nejsilnějším růstem za 15 let. Teď musí dokázat, že zakázková výroba není jen interní příběh  
    12:10Evropským akciím pomáhá levnější ropa, celkový obrázek však optimismu nenahrává  
    11:58Perly týdne: Naděje je špatná investiční strategie, probíhá finanční alchymie
    10:20Moneta se vytáhla se silnou sadou výsledků, které budou pro cenu akcií podpůrné  
    10:10Zisk Volkswagenu v pololetí klesl téměř o třetinu
    9:01Rozbřesk: Raketově rostoucí ceny plynu donutí ECB zvýšit sazby i v září
    8:31Intel navyšuje výhled tržeb, Volkswagen letos naopak počítá s jejich poklesem, evropské futures jsou smíšené  
    7:39Moneta zvýšila čistý zisk o 8,1 procenta a navýšila celoroční výhled
    7:20MONETA Money Bank, a.s.: Čistý zisk za 1. pololetí 2026 vzrostl na 3,3 mld. Kč
    6:09Eli Lilly odkládá žádost o schválení nové generace léku na hubnutí. Přípravek v klíčových studiích ale uspěl
    23.07.2026
    22:03Konflikt mezi Íránem a USA nadále eskaluje
    17:03Budování AI železnic?
    15:20ServiceNow ukázala, že na AI už umí vydělávat. Investory potěšil růst i lepší výhled  
    15:11ECB podle očekávání nechala úroky beze změn, depozitní sazba je na 2,25 procenta
    14:59CSG si vzala úvěr až na 74 miliard korun na refinancování svých stávajících úvěrů

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    Acerinox SA (06/26 Q2)
    SLB Ltd (06/26 Q2, Bef-mkt)
    Verizon Communications Inc (06/26 Q2, Bef-mkt)
    Volkswagen AG (06/26 Q2, Bef-mkt)
    13:00American Express Co (06/26 Q2)