Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Evropské trhy na horské dráze, ze začátku nahoru, v poledne zase dolů

Evropské trhy na horské dráze, ze začátku nahoru, v poledne zase dolů

21.01.2003 13:28
Autor: 

Dnešní den začaly evropské burzy „hezky od podlahy“. Po včerejším volnu ve Spojených státech se o posílení zasloužil výrazně lepší index ekonomického sentimentu (ZEW), který je předzvěstí oblíbeného německého indexu Ifo. ZEW se nečekaně vyhoupl na 14 bodů, když se očekávala hodnota pouze 0,6 bodu.

Evropské indexy nastoupily dnešní den kompletně v černém, nicméně po poledni klesají směrem k nule: britský index FTSE 100 oslabuje o 0,15%, německý DAX stále nahoře (díky makročíslům) o 0,2%, francouzský CAC40 je již v mínusu 0,1% a index nejobchodovanějších akcii STOXX 50 je na nule. Během dopoledne se žádný ze sektorů nenacházel v negativním teritoriu, přesto se v poledne do těchto míst podíval sektor služeb (Utility -0,1%) a sektor potravin a nápojů (Food & Beverages –0,1%). Ve většině odvětví se dosud udržovala pozitivní nálada. Nejvíce v poledne posilovaly technologie +1,9%, telekomunikace +1,8% a pojišťovny 1%.

Právě sektor pojišťoven je tlačen Avivou, když společnost vydala lepší než očekávané tržby za poslední čtvrtletí. Vedení firmy jedním dechem dodalo, že letošní rok nevidí vůbec růžově. V reakci na Avivu posilují i ostatní pojišťovny. Těžkým kamenem automobilek je Italský Fiat, když společnost nevyloučila možnost svého rozdělení poté, co nesplnila očekávané výsledky. V technologiích vede Alcatel, zatímco Ericsson oslabuje po zprávě, že uvažuje o ukončení spolupráce se Sony v divizi mobilních telefonů.

Odpoledne se budou investoři zaměřovat na makroekonomická data z USA a dále pak na otevření amerických trhů. Očekáváme však, že by se mohl trend pomalu stáčet k jihu, především pak kvůli nejnovějším geopolitickým informacím.

Viktor Reischig, Patria Finance


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
22.12.2025
9:11Direct Financing s.r.o.: Vnitřní informace - Oznámení o výplatě pravidelného úrokového výnosu
8:54Česká zbrojovka získala významný kontrakt v Německu, zlato poprvé nad 4 400 USD a futures smíšené  
8:42Rozbřesk: EU představuje Automotive Package. Je to flexibilnější cesta k čisté mobilitě?
6:08Optimismus na maximu. BofA hlásí nejsilnější investorský sentiment od roku 2021  
21.12.2025
9:17Víkendář: Prudký nárůst cen domů pozorovaný za poslední půlstoletí není velkým překvapením…
20.12.2025
9:12Víkendář: Nelze očekávat, že by ceny domů ve velkých městech v dohledné době klesly
0:16Česká zbrojovka získala zakázku od německé armády, vybrala si její pistoli jako novou služební zbraň
19.12.2025
23:03HARDWARIO očekává za letošek překročení 100 milionů korun tržeb. Zásadně tak překoná plán
22:01S&P 500 pokračoval v růstu na „Triple Witching“ den  
17:36Tentokrát stejně?
16:37J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Záznam z konference pro investory
15:43Marks: Dva druhy bublin a zdraví současného akciového trhu
13:42ČNB: Bankám za tři čtvrtletí stoupl čistý zisk o 9,4 miliardy na 100 miliard Kč
13:35Mraky nad Vestas se rozfoukaly. Výrobce větrných turbín míří k nejlepšímu roku za dekádu
12:50První dodávky H200 na obzoru? Trumpova administrativa přezkoumává prodeje AI čipů Nvidie do Číny
12:07Perly týdne: Na dům nemáme, tak nakoupíme akcie?
11:04Kecky Nike v Číně neletí. Výrazný propad tamních prodejů posílá akcie o 10 procent dolů
10:23BoJ zvýšila sazby na nejvyšší úroveň za 30 let. Další růst může přijít do půl roku
9:51UNICAPITAL Invest VI a.s.: Oznámení o čtvrté výplatě úrokového výnosu, ISIN CZ0003557159
9:45UNICAPITAL Invest VI a.s.: Oznámení o čtvrté výplatě úrokového výnosu, ISIN CZ0003557167

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data