Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Koruna po rekordu 31,83 mírně posílila na závěrečných 31,74 Kč/EUR

Koruna po rekordu 31,83 mírně posílila na závěrečných 31,74 Kč/EUR

10.01.2003 17:26
Autor: 

Po rekordu 31,83 Kč/EUR, na který korunu dotlačily příkazy ze zahraničí, navázala česká měna odpoledne na předchozí "korelační" dny a pohybovala se technicky v úzkém pásmu 31,74 až 31,80 v závislosti na dění na eurodolarovém trhu. Otevírací kurz koruny přitom činil 31,52 Kč za euro.

Dolar nejprve po 14:30 hodině posunul tříleté minimum vůči evropské měně na 1,0571 USD/EUR díky velmi negativním zprávám z amerického trhu práce, poté však mírně posílil zpět a na současné úrovni 1,0535 USD/EUR ho drží především obrat k lepšímu na americké burze. Díky tomuto pozvolnému posilování dolaru ve světě sílí v pátečním závěru i koruna k euru pod dolní hranici odpoledního pásma - na 31,74 Kč/EUR. Méně důležitý kurz koruny k dolaru v závěru dne mírně oslabuje na 30,13 Kč/USD, když více než deset haléřů (z 30,28) stáhl při odpoledním propadu dolaru.

Protože došlo k prolomení určitých hranic rezistence na koruně i dolaru, bude se česká měna jen obtížně dostávat zpět pod 31,65 Kč/EUR, resp. dolar posilovat pod 1,05 USD/EUR. Kromě toho na korunový trh čeká z jeho pohledu další týden bez významných domácích zpráv. Volba nového prezidenta by do kurzu koruny zasáhnout neměla, stejně tak údaje o stavební výrobě. Určitý vliv na korunu by mohly mít případné závěry pondělní schůze vlády a úterní ceny průmyslových výrobců. Dolar bude i nadále pod vlivem geopolitických zpráv, příští týden je potom bohatý i na ekonomické zprávy z eurozóny a USA.

Maďarský forint pokračoval i odpoledne v posilování na 234,80 HUF/EUR, na úrovni dolního limitu kurzového pásma 234,69 by musela zasáhnout maďarská centrální banka intervencí nebo oficiální apreciací měny. Slovenské koruně se podařilo téměř zůstat na výchozích 41,47 SKK/EUR, zlotý mírně posílil na 1,012 PZL/EUR.

Radim Krejčí, Patria Online


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
12.03.2026
16:22Beneš, Novák a Cyrani nad výsledky ČEZ, výhledem, dividendou, strategií, dopadem Íránu i obratu trendu ve spotřebě elektřiny
15:54Německé RWE klesl hrubý provozní zisk o deset procent, chystá investici v USA
15:28Německo a dalších pět zemí EU jsou pro centralizovaný dohled nad trhy
15:12O (ne)kopírování inflace sedmdesátých let
13:25Další energetický šok? Analytici Evropu uklidňují, situace je podle nich jiná než v roce 2022
11:32Ropa zpět u stovky a akcie pod tlakem. Írán se zaměřil na ropnou infrastrukturu  
11:30IEA: Válka s Íránem způsobila největší narušení dodávek ropy v historii
11:30Zalando expanduje v USA mimo e-shop. Jeho podnikovou platformu adoptuje Levi’s. Akcie rostou o 13 procent
11:19Komentář analytika: Výsledky ČEZ mírně zaostaly za očekávaními, výhled nižší. Dividenda indikována do rozpětí 31 až 42 Kč  
11:01Maloobchodní tržby v lednu meziročně vzrostly o pět procent
11:00Průmyslová výroba v ČR v lednu zpomalila meziroční růst na 2,8 procenta
9:10Rozbřesk: Ceny benzínu v USA letí vzhůru. Jak to Fed vyhodnotí?
8:58ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Výsledky hospodaření Skupiny ČEZ za rok 2025
8:54ČEZ zveřejnil opatrný výhled, ropa skočila zpět nad 100 USD a napětí v Íránu udržují neustále se měnící vyjádření Trumpa  
7:25ČEZ dosáhl zisku, který dává prostor dividendě až 42 korun na akcii. S jakými čísly počítá výhled pro letošek?
11.03.2026
21:14Akcie kolísaly kvůli obavám z války, ropa rostla  
17:19Cyklický návrat hodnotových akcií a jejich strukturální úpadek
17:16IEA uvolní rekordních 400 milionů barelů ropy z nouzových rezerv
15:37Groupon zklamal na zisku, tržbách i výhledu pro rok 2026  
14:40KKCG Financing a.s.: Oznámení o sedmé výplatě úrokového výnosu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
11:00EMU - Průmyslová výroba, y/y
13:30USA - Deflátor PCE, y/y
13:30USA - HDP, q/q a
13:30USA - Objednávky zboží dlouh. spotřeby, m/m
13:30USA - Výdaje na osobní spotřebu, m/m
15:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university
15:00USA - Nově otevřená prac. místa