Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Američtí investoři se obávají války - trhy v začátku oslabí, naopak FedEx posílí

Američtí investoři se obávají války - trhy v začátku oslabí, naopak FedEx posílí

06.01.2003 15:26
Autor: 

Americké akcie dnes pravděpodobně otevřou bez výrazné změny. Zásluhu na tom má především vyostřující se situace kolem Iráku. Sadám Hussajn při vojenské přehlídce uvedl, že jeho země je připravena na válku a zbrojní inspektoři jsou americkými špióny, kteří se snaží najít záminku k válce. To vše má za následek nervozitu a především pak zdrženlivost na trhu amerických akcií, nicméně primárně se projevuje propadem amerického dolaru vůči většině světových měn.

Futures na hlavní americké indexy jsou v tuto chvíli téměř nezměněny, futures indexu Dow Jones Industrial Average (-0,5%) na hodnotě 8600 bodu, futures indexu S&P500 +0,1% na hodnotě 910 bodu, jen futures indexu NASDAQ 100 +0,39% na hodnotě 1040 bodu vykazují silnější začátek technologických titulů.

Hlavní událostí dne je již v našich komentářích zmiňovaný detroitský autosalón, na který se kromě příznivců nových modelů těší i investoři, většina hlavních automobilek spolu se zcela novými auty přiváží na veletrh výsledky tržeb za Q4, celoroční hospodaření nebo výhled pro letošní rok. SSSB nepotěší akcionáře biotechnologických společností MedImmune Inc. a Biogen Inc., když snížil jejich investiční doporučení. AT&T otevře níže, když propuštění 3 500 zaměstnanců vyjde společnost na 20c/akcii. Naopak Credit Suisse First Boston zvýšila své doporučení na akcie světového přepravce poštovních zásilek, společnosti FedEx.

Obchodování se v začátcích bude odvíjet spíše v negativním teritoriu minimálně do 16:00 hodin našeho času, kdy by měl další impulz do obchodování vnést index nákupních manažerů v nezpracovatelském průmyslu. Z dalších významných zpráv pro vás vybíráme:

* Pre-Paid Legal Services – CEO prodejce právních pojišťovnických služeb Harland Stonecipher nahradil Wilburna Smithe v prezidentském křesle společnosti

* Delta Air Lines – Abby Joseph Cohen uvedl na CNBC, že akcie aerolinek doporučuje k nákupu, neboť spolu s oživováním ekonomiky se začne více pracovně cestovat

* Royal Dutch Petroleum – akcie ropné společnosti by mohly dosáhnout až $50 během příštích dvou let, když se investoři začnou vracet na trh; akcie propadly poté, co byly loni odebrány z indexu “Standard&Poor’s 500 Index”

* Transgenomic Inc. – výrobce zařízení pro výzkum lidských genů zrušil 80 pracovních míst, neboli 24% své pracovní síly, aby snížil náklady

* Virage Logic Corp. – výrobce součástek pro polovodičový sektor vydělal cca 1c/akcii v Q1 končící toto úterý. Přitom se předpokládal zisk 7c/akcii, podle “First Call” předpovědí

* Americký tisk spekuluje, že president Bush zítra představí nový plán na ekonomickou stimulaci za $600 mld. včetně snížení daní

Viktor Reischig, Patria Finance


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
21.05.2026
22:01Pozornost trhu je na ocenění Nvidie  
17:52MONETA Money Bank, a.s.: Uveřejnění vnitřní informace dne 21. 5. 2026
17:10Zastaví dluhopisové trhy akciovou rally?
17:00Primoco UAV SE: Vnitřní informace
15:43UNICAPITAL Invest VI a.s.: Oznámení o páté výplatě úrokového výnosu
15:10Braňo Soták: Nvidia doručila další várka superlativů, vůči AI cyklu zůstáváme optimisty  
14:02K většímu ústupu od dolaru ve světových rezervách ve skutečnosti nedocházelo
12:34EK zhoršila výhled růstu ekonomiky EU kvůli konfliktu na Blízkém východě
12:02Doosan Škoda Power: slabší tržby zastínil rekordní backlog a vyšší ziskovost
11:57Překvapivě klidná Nvidia a nové naděje na otevření Hormuzu  
10:30SpaceX míří na burzu s rekordní valuací, odhaluje miliardové ztráty a upevňuje Muskův vliv  
9:02Výsledky Colt CZ podporují tezi o kvalitnější a stabilnější skupině  
8:44Rozbřesk: Spekulace na dohodu USA–Írán posunuly eurodolar výše
8:41Výsledky Nvidie či Coltu, SpaceX míří na burzu, evropské futures v červeném  
8:09Colt CZ hlásí rekordní čísla, čistý zisk stoupl o 37 procent
20.05.2026
22:49Nvidia svými výsledky nezklamala a dodala i silný výhled. Výrazně zvyšuje dividendu
22:04Americké akciové indexy posilují před výsledky Nvidie  
17:18Mimořádně silný růst americké ekonomiky v letošním roce?
16:56PPF vykázala loni čistý zisk 16,8 miliardy Kč, jde o meziroční pokles o 78%
15:13Dalio: Vzniká určitý systém čínského tributu, investuje se pro celý život

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:30DE - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu
14:30USA - Index filadelfského Fedu
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
14:30USA - Počet nově zahájených staveb