Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Na pražskou burzu dorazily vánoce, jen KB se blýská většími objemy

23.12.2002 10:55
Autor: 

Dnešní začátek obchodování na pražské burze se nese v předvánočním duchu. Aktivita na trhu je minimální a jediný titul, o kterém by se dalo říct, že se obchoduje je Komerční banka, která v tuto chvíli posiluje o 0,3%, když je na trhu vidět mírná převaha kupujících a to spíše ze zahraničí. Ostatní tituly jsou spíše na pokraji zájmů, pouze s minimem obchodů nebo na nich probíhají jen tzv. „cross-trades“. To se projevilo na Českém Telecomu, který v tuto chvíli začal oslabovat o 1,2%. Akcie ČEZu ztrácejí 0,4% při minimálních objemech. Vedení společnosti v dnešním tisku uvedlo, že se určitě odvolá proti rozhodnutí antimonopolního úřadu. Obchody na Erste bank se odvíjejí od obchodování na Vídeňské burze a tak v tuto chvíli akcie posiluje o 1,8%. Akciím Unipetrolu nepomohla k aktivitě ani zpráva, že OMV má zájem tuto společnost a je připraven zaplatit až 7 mld. Kč za státní podíl.

Obecně je podíl prodejních a nákupních příkazů poměrně vyrovnaný, což v celkovém výsledku přináší indexu PX 50 posílení pouze o 0,4% na hodnotu 454,3 bodu. Užší index PX-D přidává už 0,7%. Tento rozdíl se však po novém roce opět o něco sníží, jelikož BCPP rozhodla o vyloučení dalších 11 emisí z báze indexu PX-50. Od příštího roku se tak „index PX 50“ bude skládat pouze z 18 titulů. Naopak posílí váhy některých spadových titulů.

Zahraniční burzy východní Evropy posilují pouze za minimálních objemů, polský WIG20 i maďarský BUX přidávají společně téměř 0,4%. Západní Evropa je kromě Německa (-0,5%) také v plusu, STOXX50 posiluje 0,33%, FTSE přidává 0,2%.

Viktor Reischig

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
23.04.2026
16:47Analytický radar: Patria představuje Watchlist - investiční inspirace z hledáčku analytiků
16:22Akcionáři KB schválili návrh vedení vyplatit hrubou dividendu 95,60 Kč na akcii
15:55Portfolio 60/40: Akcie naceněny na revoluci, dluhopisy na „byznys jako obvykle“?
15:28Nové stroje od ASML jsou moc drahé, tvrdí TSMC a odkládá jejich nasazení
13:48Vedení ČEZ navrhlo vyčlenění nové dceřiné firmy, jde o první krok k zestátnění
13:13ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Valná hromada společnosti ČEZ
13:03SK Hynix prudce zvýšila zisk díky pamětím pro AI. Trh ale váhá, jak dlouho boom vydrží  
12:19Akcie ServiceNow po výsledcích prudce oslabily, firemní zakázky se kvůli válce na Blízkém východě zpozdily
11:57Evropě se nedaří navázat na americký růst. Podceňuje trh íránský problém?  
11:13Tesla nad odhady trhu, investory však znepokojují rostoucí kapitálové výdaje  
10:58Nokia překvapila silným ziskem, boduje díky AI a sázce na restrukturalizaci
10:34Prodej aut v EU v březnu vzrostl o 12,5 procenta, daří se BYD i Tesle
10:17Výhled na výsledky Monety: Hypotéky a poplatky táhnou, tlak na riziko roste  
10:13UNICAPITAL Invest VI a.s.: Výroční zpráva 2025
9:21CSG získala další zakázku na munici za téměř 250 milionů eur
8:56Rozbřesk: ČNB nemusí zvyšovat úrokové sazby. Prozatím
8:44České dividendy v centru pozornosti, příměří uklidňuje trhy a Tesla zvyšuje investice do AI a robotiky  
22.04.2026
22:42Tesla podruhé za sebou překonala odhady, akcie rostou
22:02Akcie se držely poblíž maxim, výrobci čipů rostli 16. den v řadě  
17:47Hledání lepších systémů i pokusy o monetární absolutismus

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:30DE - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.