Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Evropa po ranním posílení zamířila opět do mínusů, DAX -1,7%

Evropa po ranním posílení zamířila opět do mínusů, DAX -1,7%

19.12.2002 13:02
Autor: 

Během dopoledne se na evropských burzách začalo obchodovat s nákupní náladou díky pozitivnímu prohlášení softwarové společnosti Oracle. Společnost SAP přišla také s dobrým výsledkem čtvrtletního hospodaření, přesto se obchodování stočilo zpátky k nule a nyní se většina indexů pohybuje lehce pod včerejšími hodnotami. Index FTSE 100 je v plusu 0,1%, německý DAX naopak oslabuje nejvíce (-1,7%), francouzský CAC 40 ztrácí 1,2% a panevropský index STOXX 50 ubírá 0,8%.

Pokud se podíváme na jednotlivé sektory, potom v plusu jsou např. energetický sektor (0,7%), potravinářské firmy (0,3%) nebo „Utility“ (0,7%). Naopak nejvíce ztrátovým sektorem jsou opět pojišťovny (-3,7%), automobilky (1,6%) nebo chemický průmysl (1,3%). Právě hlavní pojišťovny, Allianz a Munich Re, ztrácejí po snížení investičního doporučení společnosti Goldman Sachs. Petrochemické společnosti se nacházejí v pozitivním pásmu poté, co se ceny ropy opět vyšplhaly na své maximum. Hlavním důvodem je situace okolo Iráku a jeho zbrojního programu a pokračující nepokoje ve Venezuele.

Během odpoledne čekáme mírné oživení z poledních propadů, investoři budou netrpělivě očekávat hlavní makroekonomické údaje z USA (přibližně ve 14:30 našeho času) a pak také vývoj na amerických trzích.

Viktor Reischig


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
21.03.2026
8:08Víkendář: Největší ekonomika světa: ani USA, ani Čína?
20.03.2026
21:01Výprodeje v nervozitě před víkendem  
17:43Ropa, další vývoj v ekonomice a to nejzajímavější v nových předpovědích od Goldman Sachs
16:20Teroristický útok v Pardubicích? Firma spolupracuje s vojenským sektorem, sejde se Bezpečnostní rada státu
15:41Gundlach: Dolar bude oslabovat a ovlivní světové akciové trhy
14:05Další podpora investičního příběhu Colt CZ: Colt Canada získala kontrakt za 273 mil. CAD  
13:43Czechoslovak Group provede svou první akvizici v Polsku. DOMAR MS rozšíří kapacity obranného segmentu
12:57Novartis kupuje vývoj nového léku na rakovinu prsu za až 3 miliardy dolarů od Synnovation Therapeutics
12:18Novo Nordisku vypršel v Indii patent. Na trh míří záplava generických léků na hubnutí
11:54Raiffeisenbank a.s.: Výplata úrokového výnosu dluhopisů XS2534985283, XS2534984120
11:32Po nadějných zprávách z Izraele se nálada opět zhoršuje. Víkend je riziko  
11:18Unilever obdržel nabídku na koupi potravinářské divize od americké McCormick
10:35Perly týdne: Čína s AI pravděpodobně udělá to, co udělala se vším ostatním
9:54Nagel: ECB v dubnu zváží zvýšení sazeb, pokud se zvýší inflační tlaky
9:05ENERGO-PRO Green Finance s.r.o.: Oznámení o třetí výplatě úrokového výnosu
8:53Rozbřesk: ČNB vyčkává na další vývoj íránského konfliktu, šance, že ECB zvýší sazby narůstají
8:47Rizika na Blízkém východě dál hýbou trhy a roste nejistota kolem private credit. Futures jsou zelené  
6:02Gundlach o ropou taženém růstu inflace a investicích do zlata
19.03.2026
22:01Americké akciové indexy uzavírají obchodní den neutrálně  
17:44Doosan Škoda Power: EBITDA i tržby loni klesly, objem zakázek vzrostl

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data