Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Akcie UAL vylétly o 34 procent, DJIA však oslabuje již druhý den

    Akcie UAL vylétly o 34 procent, DJIA však oslabuje již druhý den

    03.12.2002 8:44
    Autor: 

    Slibný rozjezd, který během včerejšího dopoledne nabraly americké akciové indexy v první regulérní seanci po dnech volna, vystřídalo nakonec mírné ochlazení. Vlna pozitivních zpráv z podnikového sektoru, která hnala vzhůru nejen evropské akciové tituly, byla citelně znát taktéž na zámořském trhu. Ten však po ne příliš přesvědčivých zprávách z oblasti průmyslové výroby nakonec veškeré zisky umazal.

    Největší podíl na propadu indexu Dow Jones, který ztratil 0,38 procenta a klesl na hodnotu 8862,57, měly akcie společností 3M (-1,16%) a Caterpilar (-1,36%). K poklesu se přidaly současně akcie společnosti Johnson&Johnson (-2,31%) poté, co společnost oznámila svůj záměr na změnu evropského označení léku pro léčbu chudokrevnosti, jehož užívání v některých případech způsobilo vzácnou zdravotní poruchu a byl též zaznamenán jeden případ úmrtí.

    Dařilo se akciím společnosti Wal-Mart (+0,89%) v návaznosti na zveřejněné rekordní tržby v uplynulých dnech. Vzhůru se vydaly akcie druhého největšího výrobce mobilních telefonů na světě - společnosti Motorola (+4%) - poté, co analytici Merrill Lynch zvýšili svůj odhad na výši celosvětových tržeb v tomto odvětví a současně s tím doporučili investorům nákup světové jedničky - finské Nokie (+4,8%).

    Mezipřistání v předešlých poklesech zaznamenaly akcie UAL Corp, pod jejíchž správu spadají aerolinky United Airlines, v důsledku uzavření předběžné dohody mezi leteckými mechaniky a vedením společnosti o snížení mezd a jiných výhod za účelem ozdravení společnosti a možnosti získání státní garance ve výši USD 1,8 mld.

    Index S&P propadl o 0,2 procenta na 934,53 bodu a technologický index Nasdaq získal 0,4 procenta, když jeho závěrečná hodnota činila 1484,78 zásluhou růstu akcií telekomunikační společnosti Qualcom (+3,55%), která je majitelem patentu pro mobilní telefony, které využívá více jak 127 milionů lidí.

    Roman Koděra


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    29.07.2026
    17:03Umělá inteligence, nebo budovatelský boom v Číně: Kolik by to vlastně mělo vynášet?
    15:14Balistické rakety mění podobu válek. Nové zbrojní závody otevírají příležitosti i pro obranný průmysl
    14:48De Beers za zlomek původní hodnoty. Anglo American jedná o prodeji diamantového impéria
    13:32SK Hynix roste rekordním tempem, ale trhu to nestačí. AI lídr doplatil na přehnaná očekávání  
    12:37Klid na Blízkém východě skončil a SK Hynix nepřesvědčil. Čeká se na Fed a velký tech  
    11:23Morgan Stanley radí vsadit na kombinaci kvality a dividendy
    9:33Rozbřesk: Rozhodnutí Fedu v mlze, aneb dokáže Warsh zpacifikovat ostatní, aby sazby nezvedli?
    8:49Erste výrazně zvyšuje ambice, Íránský konflikt se znovu vyhrotil a SK Hynix zklamal  
    6:04Je Musk zodpovědný vůči AI, ale hovoří nezodpovědné nesmysly o Evropě?
    28.07.2026
    22:00AI akcie zažily další výplach, ale zbytek Wall Street mírně rostl  
    17:08V Číně už roky probíhá to, čeho se trhy obávají v USA
    15:28Citadel jde proti trhu. Zvýšení sazeb očekává už tuto středu
    14:29Coca-Cola překonala očekávání a zlepšila výhled. Tahounem jsou nápoje bez cukru i fotbalový šampionát
    14:26Boeing sice dál zůstává ve ztrátě, ale návrat k pozitivnímu cash flow potěšil investory
    14:01Čínský průlom vyděsil investory. Akcie ASML se propadly, její konkurenční postavení zůstává
    12:40Goldman Sachs: Hedge fondy stále věří umělé inteligenci
    12:13Výrobci pamětí propadají a tíží celý sektor, zatímco levnější ropa svědčí Evropě  
    11:40Dvacítka ekonomů varovala před rozvolňováním rozpočtových pravidel
    11:13Johnson & Johnson zaplatí miliardy za urovnání sporů o mastek. Končí tak jedna z největších právních bitev v historii firmy
    11:02FX Strategie: Eurodolar čeká rušné léto. Koruna zůstává v dovolenkovém režimu  

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    20:00USA - Jednání Fedu, základní sazba