Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Pátek nebyl pro Dow Jones Industrial Index úplně nejlepší den ... pokles -0.5%

Pátek nebyl pro Dow Jones Industrial Index úplně nejlepší den ... pokles -0.5%

25.11.2002 8:42
Autor: 

Páteční obchodování nebylo pro americké akcie, především pro ty, které tvoří bázi indexu Dow Jones, úplně nejpříznivější - index ztratil necelého půl procenta a propadl tak poprvé po třech dnech.

Navzdory tomu však index uzavřel sedmý růstový týden v řadě (nejdelší série za poslední 4 roky), index Standard&Poor's a Nasdaq Composite zaznamenaly šestý růstový týden za posledních sedm týdnů. Hlavním "tahounem" propadu byly především akcie energetických společností poté, co ConocoPhilips oznámil plán na snížení těžby ropy a zemního plynu. Poměr rostoucích a klesajících titulů byl v pátek 10:9, na New York Stock Exchange se zobchodovalo 1.62 mld. akcií, což představuje o 10% více než je 3-měsíční průměr.

Na týdenní bázi index Dow Jones posílil o 2.6% (S&P500 +2.3%, Nasdaq Composite +4.1%) - poslední perioda, kdy tento index rostl sedm týdnů po sobě, byla mezi únorem a březnem roku 1998. Od svých minimálních hodnot, zaznamenaných na počátku října letošního roku, index Dow Jones přidal 21%, S&P500 posílil o 20%. Hlavním důvodem tohoto růstu byly především dobré makroekonomické údaje, kde "Labour Department" oznámil, že nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti klesly na nejnižší úroveň za poslední 4 měsíce.

Cena akcií ConocoPhilips propadla v pátečním obchodování o USD 1.39 na USD 48.55. Třetí největší americká ropná společnost oznámila, že v roce 2003 vytěžní méně ropy a zemního plynu, než bylo původně očekáváno. Současně firma chystá prodej aktiv v hodnotě cca USD 4 mld. - to vše v zájmu snížení zadluženosti firmy. Cena akcií přímého konkurenta Exxon Mobil Corp. klesla o 64c na USD 34.22.

Brocade Communications propadl o USD 2 na cenu USD 5.28. Výrobce přepínačů toku dat v počítačových sítích oznámil, že tržby a zisk v tomto čtvrtletí budou hluboko pod očekáváním analytiků a trhu. Kromě jiného firma také sníží počet zaměstnanců o 12%.

Petr Žabža


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
24.02.2026
17:06Bitcoin směřuje k největšímu měsíčnímu propadu od roku 2022  
15:41Citrini Research: AI nahradí kancelářské pozice. To oslabí spotřebu i akciové indexy
14:07Novo Nordisk sníží v USA ceny léků Wegovy a Ozempic až o polovinu
14:06Meta podepsala miliardový kontrakt s AMD. Získá technologie, vliv i možnost stát se velkým akcionářem
12:24Vyhlídky pro německý export se dál zlepšují, panuje ale nejistota kolem cel
12:14Dimon: Část trhu znovu dělá „hlouposti“. Rizika připomínají období před finanční krizí
10:48ČNB schválila prospekt KARO Leather pro přestup na hlavní trh pražské burzy
10:01Nejhorší den za čtvrt století. Akcie IBM potopil nový nástroj Anthropicu
8:57KARO míří na Prime Market, černý AI scénář od Citrini Research otřásl trhy a PayPal centrem zájmu kupců  
8:50Rozbřesk: Úskalí nové hospodářské strategie. Staneme se zemí pro „budoucnost“?
6:04Krugman: Zrušení cel je dobrá zpráva, ale Trump pravděpodobně najde cesty, jak to dobré eliminovat
23.02.2026
18:04Dláždí centrální banky cestu globálnímu ekonomickému boomu?
16:57PODCAST Týdenní výhled: Nejdůležitější událostí jsou středeční výsledky Nvidie  
16:10Jižní Korea byla nejvýkonnějším trhem loňska. Je silný růst indexu Kospi začátkem dlouhodobého trendu?
15:57Ceny všech typů nemovitostí loni zrychlily růst a vytvořily nová maxima
12:30Magnificent Seven letos pod tlakem: růst capexu na AI nahlodává free cash flow a víru investorů
11:24Další hořká pilulka pro Novo Nordisk. Nový lék si vede hůře než konkurent od Eli Lilly
11:03PODCAST Analytický radar: Tři tipy Braňa Sotáka na AI infrastrukturu
10:07Globální 15% clo zvyšuje nejistotu. Dolar oslabuje, americké futures míří dolů  
9:01Rozbřesk: Obchodní chaos nekončí. Nejvyšší soud zrušil Trumpova reciproční cla

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
AMC Entertainment Holdings Inc (12/25 Q4)
Axon Enterprise Inc (12/25 Q4, Aft-mkt)
CCC Intelligent Solutions Holdings Inc (12/25 Q4, Aft-mkt)
Constellation Energy Corp (12/25 Q4)
Corcept Therapeutics Inc (12/25 Q4, Aft-mkt)
Edenred SE (12/25 Q4, Bef-mkt)
First Solar Inc (12/25 Q4, Aft-mkt)
Home Depot Inc/The (01/26 Q4, Bef-mkt)
HP Inc (01/26 Q1, Aft-mkt)
IPSOS SA (12/25 Q4)
Lucid Group Inc (12/25 Q4, Aft-mkt)
Mosaic Co/The (12/25 Q4, Aft-mkt)
Realty Income Corp (12/25 Q4, Aft-mkt)
Saipem SpA (12/25 Q4, Aft-mkt)
Solaris Energy Infrastructure Inc (12/25 Q4, Aft-mkt)
Temenos AG (12/25 Q4, Aft-mkt)
Tempus AI Inc (12/25 Q4, Aft-mkt)
Workday Inc (01/26 Q4, Aft-mkt)
Zeta Global Holdings Corp (12/25 Q4, Aft-mkt)