Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Oslabení koruny mělo jen jepičí život - koncem seance měna posílila na 30,63 Kč za euro

Oslabení koruny mělo jen jepičí život - koncem seance měna posílila na 30,63 Kč za euro

22.11.2002 17:31
Autor: 

Obchodování s českou korunou by bylo velice klidné, kdyby po 16:00 hodině nepřišel nákupní pokyn, který korunu nastavil na otevírací úroveň a smazal tak její oslabení, které přišlo dopoledne po neočekávaně špatném výsledku zahraničního obchodu za říjen. Nelikvidní trh však dává jen málo signálů o možném trendu a budoucím vývoji kurzu koruny v příštím týdnu.

Po nerozhodném začátku se americké akciové burzy dostávají do pozitivního teritoria, což pomohlo dolaru překonat paritu s eurem a posílit k 0,9982 USD/EUR. Právě tato korekce eura na světových trzích (euro oslabuje i vůči japonskému jenu) mohla vést ke zmíněné apreciaci koruny vůči euru v závěru obchodování. Vývoj kurzu koruny k euru totiž není dokonale nezávislý na tom, jak si stojí euro k ostatním hlavním měnám, a tak za nedostatku domácích makroekonomických zpráv to mohl být právě globální odklon od eura, jenž způsobil závěrečné posílení Kč.

Vůči dolaru koruna oslabila díky ranní reakci na zahraniční obchod a potom odpoledne kvůli posílení dolaru na eurodolarovém trhu. Kurz v 17:00 hodin končil na úrovni 30,67 Kč/USD a dolar je tak po více než dvou týdnech pro nás opět dražší než euro.

Ostatní středoevropské měny zažily také klidný bez výraznějších ústupů z otevíracích kurzů. Jedině polský zlotý se dnes držel na vzestupné trajektorii a posílil na 3,930 PZL/EUR.

Radim Krejčí


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
28.05.2026
6:09Analytici se předhání v optimismu. Podle Goldmanů letos S&P 500 pokoří 8 000 bodů  
27.05.2026
22:01Akcie kolísaly kvůli nejasným signálům z jednání USA a Íránu  
16:35Rolls-Royce si vybral Škodu JS jako jednoho ze dvou dodavatelů dílů reaktorů SMR
16:32Traders Talk: Nasdaq letí nahoru, čipy drtí zbytek trhu. Šance ale leží jinde
15:56Colt CZ a estonská firma chtějí vyvíjet technologie proti dronům
15:50Jaké chování dluhopisů má na akcie znatelný dopad?
14:40AI mánie nezastavuje. SK Hynix a Micron poprvé v historii překonaly hodnotu jednoho bilionu dolarů  
14:12Tchaj-wan zadržel trojici pašeráků, kteří měli do Číny tajně dostat servery se zakázanými čipy od Nvidie
13:24Tržní hodnota jihokorejské SK Hynix překonala hranici jednoho bilionu dolarů
13:19Proč akcie energetických společností dál nerostou?
11:19„Vlajka“ na grafech. Jak rozpoznat technickou formaci, která předchází prudké rally  
10:51Technologická rally jede dál, sentiment je slušný i dnes v Evropě  
9:42Rozbřesk: Snění o volatilnější koruně. Je „klidná koruna“ nový normál?
8:51SK Hynix a Micron překonaly bilionovou valuaci, Eli Lilly utrácí miliardy za vakcínové firmy a futures jsou smíšené  
6:01FDA uvolňuje pravidla pro vapování, na americký trh zamíří stovky nových produktů
26.05.2026
22:01Americké technologie posilují na nová historická maxima  
17:42PROPERITY FUND SICAV, a.s.: Informace o Výroční zprávě k 31. 12. 2025
17:21Závan roku 2021?
14:50Altman zmírňuje obavy z dopadu AI na pracovní trh. Jsem rád, že jsem se mýlil, obrací
13:43Walmart zrychluje digitální transformaci. Brzdí ho ale slabší spotřebitel

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:30USA - HDP, q/q a
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
14:30USA - Objednávky zboží dlouh. spotřeby, m/m
14:30USA - Výdaje na osobní spotřebu, m/m
16:00USA - Prodeje nových domů