Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Amerika dnes v úvodu posílí i přes „profit warning“ GE

Amerika dnes v úvodu posílí i přes „profit warning“ GE

21.11.2002 15:22
Autor: 

Americké trhy dnes otevřou posílením. Podpořeny makrodaty - nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti za minulý týden výrazně poklesly. Další čísla přijdou až půl hodiny po otevření, a pokud i ty budou stejně pozitivní, mají dnešní akcie dobře "našlápnuto".

Dokazují to i futures na hlavní americké indexy: futures DJIA +0,4%, futures technologického indexu NASDAQ +1,02% i futures na S&P 500 přidává 0,5%.

Skvrnou na dnešní náladě bylo snížení odhadu zisků společnosti General Electric, která jako důvod vidí vytvoření rezerv ve své divizi pojišťovnictví. Přesto společnost dodala, že chce zvýšit čtvrtletní dividendu o 6 procent na 19 centů/akcii. Reakce trhu byla okamžitá, poté se dostavila korekce. Další pozitivní zprávu přinesl výrobce osobních počítačů - viz. výběr zpráv.

Během dopoledne budeme svědky posilování na všech trzích zámořských burz. Trh směřuje na sever a nikdo nemá chuť akceptovat špatné zprávy, uvedly zdroje z burzy. Ze zpráv, které určitě ovlivní jednotlivé tituly vybíráme:

* Hewlett-Packard – akcie přidala na $18.85 během “after/market trading” (reg. závěr $16.85). Výrobce PC uvedl, že vydělal, bez některých nákladových položek, 24c/akcii v Q4 končícím 31. října. Přitom se předpokládalo, že vydělá 22c, podle průměrných odhadů

* UAL Corpo. – akcie posílila během “after/market trading” na $4. Reg. závěr na NYSE byl $3.10. Vlastník letecké společnosti United Airlines a servisních firem se předběžně domluvili s odbory, že ušetří $1.5 mld během 5.5 let, když se hlavní odborové svazy dohodli na snížení nákladů aby dopravce odvrátil hrozbu bankrotu

* Double Click – Value Click, online reklamní společnost řekla, že získala akcie společnosti Double Click’s v celkové ceně 7.9 mil. USD jako součást odkupu

* Qwest Communications International – telekomunikační společnost řekla, že president a CEO Afshin Mohebbi odstoupí ze své funkce k 31. prosinci tohoto roku

* Morgan Stanley – propustí ve čtvrtém kole propuštění 2,200 zaměstnanců, uvedl časopis People

* Northrop Grumman – nákup konkurenční TRW za $11.8 mld. posvětil i Pentagon

* PPG Industries – sdělil, že Q4 zisk bude 55-60c/akcii. Předpoklad však hovořil o zisku 76c.

Viktor Reischig


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
02.02.2026
14:58EU zvažuje v rámci nových sankcí zákaz dovozu mědi a platiny z Ruska
14:24Rozpočet byl v lednu v přebytku přes 32 miliard, výdaje omezilo provizorium
13:23SpaceX a xAI údajně jednají o fúzi. Musk chce spojit rakety a umělou inteligenci
13:19Walt Disney vykázal rekordní tržby ze zábavních parků a výletních plaveb
13:15Týdenní výhled: Výprodej drahých kovů dolehl i na akcie, na programu trh práce, ECB i ČNB  
12:03Drahé kovy dál padají, trhy se však už snaží hledat lokální dno  
11:15Bitcoin se ráno dostal na desetiměsíční minimum
10:34Dominik Rusinko: Český průmysl i v novém roce přešlapuje na místě
10:08Nvidia zchladila megainvestici do OpenAI a opět vyvolala debatu o cirkulárních dohodách
8:48Trhy v červených číslech, komodity ve výprodeji. Investoři sledují Fed i Nvidii  
8:46Rozbřesk: Startuje klíčový týden pro české sazby, čeká nás lednová inflace a zasedání ČNB
6:08Marcus: Mění se sentiment vůči umělé inteligenci, velké technologie dělají všechny v podstatě to samé
01.02.2026
6:09Víkendář: Lidé nejsou placeni za své vzdělání, ale za odborné znalosti. Promluví do toho AI?
31.01.2026
6:02Víkendář: Jak jsou na tom nyní americké a čínské modely ve využívání umělé inteligence?
30.01.2026
22:04Výprodej bez úkrytu: ztrácejí akcie i drahé kovy  
17:33Zlevňující drahý dolar
15:48SoFi překonala očekávání trhu. Silné výsledky byly navíc posíleny výhledem na rok 2026  
15:23Výhled na výsledky Monety: Vyšší náklady stáhnou zisk, úrokové výnosy zůstávají silné  
14:19Ropní giganti Chevron a Exxon Mobil s nižším ziskem, úspory jim ale pomohly nad odhady analytiků
14:13Perly týdne: Cla platí sami Američané a na trhu se zlatem se dějí věci

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:30CZ - PMI v průmyslu
16:00USA - Index ISM v průmyslu