Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Koruna se bojí zahraničního obchodu a raději oslabuje

Koruna se bojí zahraničního obchodu a raději oslabuje

21.11.2002 10:58
Autor: 

Koruna začíná nejednoznačně, nervozita na trhu totiž mírně stoupá - nikoliv však důsledkem summitu NATO, ale spíše díky různým spekulacím na výsledky českého zahraničního obchodu, které budou zveřejněny zítra. Zprvu se zdálo, že koruna dnes mírně posílí, aktuálně však česká měna spíše oslabuje na 30,65 Kč za euro. Dnešní den bude opět charakteristický vyšší volatilitou, koruna se bude pohybovat oběma směry a pokud nedojde k neočekávaným událostem, neměla by se dostat z pásma 30,55 až 30,75 Kč za euro, mírně převažují depreciační tendence.

Euro se stále drží nad paritou s dolarem, dolar dnes ráno mírně oslabil na 1,0025 USD/EUR. Koruna tedy vůči dolaru téměř stagnuje na 30,58 Kč/USD.

Členské země NATO na summitu rozhodli, že pozvou sedm východoevropských zemí ke vstupu do Aliance, což by nemělo kurz Kč ovlivnit. Zástupci těchto kandidátů budou přizváni k jednáním odpoledne. Rozhodnutí členů NATO o přijetí Slovenska na slovenskou korunu nemělo výrazný vliv, ta posílila ráno na 41,40 SKK/EUR, nicméně v současné chvíli mírně ustoupila na 41,45 SKK/EUR. I nadále jsou znatelné tlaky na zhodnocení slovenské koruny, proti však jistě bude centrální banka, která poslední dobou proti koruně významně zasahovala. Maďarský forint dnes stagnuje na 237,80 HUF/EUR - národní banka dnes pohrozila, že může ještě snížit sazby, pokud forint nezastaví posilování.

Radim Krejčí


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
20.03.2026
6:02Gundlach o ropou taženém růstu inflace a investicích do zlata
19.03.2026
22:01Americké akciové indexy uzavírají obchodní den neutrálně  
17:44Doosan Škoda Power: EBITDA i tržby loni klesly, objem zakázek vzrostl
17:11Co říká jeden alternativní pohled na valuace amerických a světových akciových trhů?
16:37ECB sazby nezměnila, pozorně sleduje Blízký východ
16:01Tržby Alibaby zaostaly za očekáváním, čistý zisk se kvůli investicím propadl o 66 procent
15:34MONETA Money Bank, a.s.: Pozvánka na valnou hromadu
14:35ČNB úrokové sazby nezměnila
13:38Braňo Soták: Všechny segmenty Micronu jedou na plný plyn, trh je ale ostražitý  
13:20Íránské útoky na energetickou infrastrukturu straší trhy. Katarské LNG může být mimo provoz i několik měsíců
12:54Colt CZ a Explosia prohlubují spolupráci. Poptávka po zbrojní produkci je trojnásobná, kapacity nestačí
12:15Íránská válka eskaluje s útoky na energie a Fed trhům také nepomohl  
12:06Akcionář CSG vyzval skupinu k odkupu svého podílu, chce údajně 35 miliard
11:55Raiffeisenbank a.s.: Výplata úrokového výnosu dluhopisu XS3019003253
11:10Silné výsledky i výhled Micronu kazí vysoké kapitálové výdaje. Akcie klesají
10:33Cena plynu pro evropský trh prudce roste kvůli vývoji na Blízkém východě
10:00Rozbřesk: Koruna zůstává pod tlakem, ČNB jí dnes nepomůže
8:51Komodity zdražují po dalšíeskalaci na Blízkém východě a tlačí evropské futures do záporu  
6:03Průzkum BofA: Trhy ještě dna nedosáhly, sentiment zůstává opatrný
18.03.2026
21:23Fed zatím přehlíží ropný šok a věří v silnou ekonomiku

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data