Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
TDC/DB hodlá získat 90% akcií Českého Telecomu

TDC/DB hodlá získat 90% akcií Českého Telecomu

14.11.2002 18:18
Autor: 

komentář doplněn
Podle zprávy agentury Reuters, která se odvolává na nejmenovaný vládní zdroj, hledá konsorcium Deutsche Bank a TDC partnera, který by se podílel na financování nákupu Českého Telecomu. Dokument, který má Reuters k dispozici, obsahuje popis celé transakce:

* konsorcium TDC/Deutsche Bank hodlá získat více než 90% akcií Č. Telecomu, aby jej mohlo sloučit s C-Telem (firmou založenou konsorciem čistě za účelem koupě Č. Telecomu), k tomu však potřebuje dokoupit zhruba 5,5% akcií Telecomu na volném trhu

* TDC/DB koupí menšinový podíl v Eurotelu od konsorcia Atlantic West firem Verizon Communications a AT&T Wireless (49%)

* konsorcium hodlá koupit podíly KPN a Swisscom

* transakce by měla být dokončena před 31. březnem 2003, kdy nabude účinnosti rozhodnutí Ústavního soudu měnící článek o povinném odkupu akcií v rámci Obchodního zákoníku

* TDC by mělo získat část podílu v Telecomu za svůj 50%ní podíl v Contactelu

Zdroj také uvedl, že zájem o koupi Eurotelu projevil britský Vodafone Group. Očekává se, že vláda bude hlasovat o prodeji Telecomu na svém příštím zasedání, které se koná v pondělí. Představitelé vlády se k této informaci odmítli vyjádřit.

(zdroj: Reuters)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
31.03.2026
17:45Na první pohled vítězství…
16:53Nejlepším lékem na vysoké ceny ropy jsou ... vysoké ceny ropy
15:33Nebius postaví ve Finsku jedno z největších evropských AI datacenter
15:06Další dvoumiliardová investice Nvidie. Tentokrát si vybrala Marvell Technology
14:52J&T BANKA a.s.: Výroční finanční zpráva za rok 2025
14:31Zlato vhodné na nákup, akcie ještě nejsou dost levné?
13:08CSG koupila 49procentní podíl v rakouské firmě HDS
12:53Goldman Sachs: Rekordní shorty otevírají prostor pro prudký odraz akcií, ale rizika se obrací směrem vzhůru  
12:30Inflace v eurozóně vzrostla na 2,5 procenta
11:36ČSÚ potvrdil loňský růst HDP o 2,6 %. Česká ekonomika má za sebou nejrychlejší rok od 2022
11:17Trump možná couvá z války, akcie díky tomu míří nahoru  
11:02Wilson: Korekce na S&P 500 se blíží svému konci, ale zůstávají tu rizika na straně sazeb  
9:35Michal Strnad z CSG posílil kontrolu nad Tatrou. Jelínkův podíl koupil za více než 600 milionů korun
9:29Ifo: Íránský konflikt dopadá na německý průmysl. Největší hrozbou jsou ceny energií a logistika
9:22Rozbřesk: Íránský konflikt zvyšuje tlak na evropský automotive, sektor čelí zdražení vstupů i slabší poptávce
8:52Dnes vyjde zpřesněné HDP, Trump údajně uvažuje o ukončení války i bez volného Hormuzu a Fed má prostor jen pozorovat  
6:03Proč zlato i akcie obranných společností po propuknutí války oslabily?  
30.03.2026
22:02Wall Street zůstává pod tlakem: Energie nestačí, technologie táhly trh níže  
18:25Další (ne)recese a signály trhu práce
16:56PODCAST Týdenní výhled: Pozornost se přesouvá od inflace k reálné ekonomice  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
1:50JP - Index podnikatelské aktivity Tankan
9:30CZ - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu
14:15USA - Změna zaměstnanosti (ADP)
14:30USA - Maloobchodní tržby, m/m
16:00USA - Index ISM v průmyslu