Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Evropa to

Evropa to "vzdává" a všechny hlavní indexy začínají obchodovat v červených číslech - DJ STOXX50 -0,82%

13.11.2002 9:54
Autor: 

Evropské burzy si dnes ráno neberou příklad ze včerejšího relativně pozitivního obchodování na Wall Street a začínají obchodovat v červených číslech. Hlavním důvodem jsou především nikterak pozitivní korporátní zprávy, absence makroekonomických údajů ve Spojených státech a rostoucí riziko ozbrojeného konfliktu v Iráku.

Technologické tituly, farmacie a automobilky jsou na straně propadů, růst je vidět velmi selektivně v sektoru "utilit" a překvapivě roste i finská Nokia. Celý trh dnes očekává hospodářské výsledky německého Siemens - investiční banka CSFB předpovídá tržby ve výši EUR 22,6 mld., EBITDA z provozních činností EUR 671 mil. a EUR 1,071 mld. po restrukturalizačních nákladech.

Deutsche Telekom dnes bude pravděpodobně žádat dozorčí radu společnosti, aby v letošním roce nevyplácela dividendu - jedná se tedy o další opatření ve vztahu ke snižování zadluženosti společnosti (to je nyní ve výši EUR 64,2 mld.). Tato úspora by přinesla firmě cca EUR 1,6 mld.

Petr Žabža


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
26.05.2026
22:01Americké technologie posilují na nová historická maxima  
17:42PROPERITY FUND SICAV, a.s.: Informace o Výroční zprávě k 31. 12. 2025
17:21Závan roku 2021?
14:50Altman zmírňuje obavy z dopadu AI na pracovní trh. Jsem rád, že jsem se mýlil, obrací
13:43Walmart zrychluje digitální transformaci. Brzdí ho ale slabší spotřebitel
12:38Výnosy zůstávají vysoko i přes ústup inflace. Hlavní roli hrají reálné sazby  
11:57RMS Mezzanine, a.s.: Rozhodování valné hromady společnosti písemnou formou mimo zasedání
11:27Zatímco nadšení v Evropě opadlo, Amerika bude růstem dohánět sváteční pauzu  
10:11Berkshire Hathaway ztrácí náskok. Relativní výkonnost je vůči S&P 500 zpět na úrovních z roku 2007
9:03Ferrari odhalilo svůj první elektromobil: 310 kilometrů v hodině a dojezd 530 kilometrů
8:45Rozbřesk: V Hormuzu znovu nejasno, což limituje zisky eura, v Polsku se sazby asi nezmění
8:44Americké údery v Íránu tlumí naděje na mírovou dohodu a Ferrari představilo první elektromobil  
8:29Komerční banka, a.s.: Informační povinnost
6:05AI boom přináší trendovým investorům rekordní výnosy  
25.05.2026
17:16Obnovující se síla dolaru a ropný „UAE“ efekt
16:36PODCAST Týdenní výhled: Nový šéf Fedu, podstřelená nabídka Uberu a z Nvidie se stává ETF na AI  
15:55Jak vydělat na krizi v Hormuzu desítky milionů? Švýcarský trader přitáhl pozornost globálního trhu
15:36J&T ARCH CONVERTIBLE SICAV, a.s.: Pozvánka na Valnou hromadu
15:35Babiš vyzval guvernéra ČNB Michla ke snížení úrokových sazeb
13:53Změní Warsh fungování americké centrální banky?

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:00HU - Jednání MNB, základní sazba
16:00USA - Index spotř. důvěry Conference Board