Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
 Koruna zůstala v pátek klidná vůči euru i dolaru

Koruna zůstala v pátek klidná vůči euru i dolaru

11.11.2002 9:14
Autor: 

Kurz EUR/CZK v pátek nereagoval na údaje o inflaci, korunu nevzrušila ani zpráva, že poslanecká sněmovna schválila státní rozpočet na rok 2003. Koruna vůči euru otevřela na úrovni 30,885 a během dne se pohybovala v pásmu 30,880 – 30,945. Závěr obchodování ji zastihl na 30,870. Vůči dolaru se koruna po celý den držela v rozpětí 30,490 – 30,660, v závěru dne pak česká měna posílila pod vlivem vývoje na eurodolarových trzích a zavírala na 30,490. Dnes bude zveřejněn údaj o zářijové průmyslové výrobě. Jeho dopad na kurz EUR/CZK by však opět neměl být výrazný. Kurz EUR/CZK by se měl udržet v pásmu 30,750 – 31,050 s tendencí k oslabování. Kurz USD/CZK by dnes neměl vybočit z rozpětí 30,250 – 30,750, opět bude sledovat vývoj na paritě EUR/USD.

Dnes ráno EUR/CZK zahájil na 30,880 a USD/CZK na 30,500. Spotřebitelské ceny se v říjnu v meziročním srovnání zvýšily o 0,6%, meziměsíčně pak klesly o 0,3%. Míra nezaměstnanosti v říjnu poklesla na 9,3% z předchozích 9,4%. Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR v pátek schválila státní rozpočet na rok 2003 se schodkem 111,3 mld.korun.

(ČSOB - denní finanční zpravodaj)

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
19.06.2026
17:38Trhy, staronová centrální banka a její superautopilot
15:53Výhled Invesco na druhé pololetí: AI dál podpoří trhy, slabší dolar může nahrát akciím mimo USA
15:32J&T Global Finance XI., s.r.o: Oznámení o desáté výplatě úrokového výnosu a splacení jistiny dluhopisu
14:06Gerber: Tesla je bez fúze se SpaceX bezcenná. Pokud investujete s Elonem, nemáte žádná práva, ale zisky ano
13:36Kuba pod tlakem sankcí USA spouští zásadní reformy. Otevírá ekonomiku soukromému sektoru
13:26TOMA, a.s.: Zpráva z valné hromady konané 19. června 2026
12:04Perly týdne: Zlato mířící opět nahoru a ega budující AI infrastrukturu
11:51RMS Mezzanine, a.s.: Oznámení výsledků rozhodování Per rollam valné hromady společnosti
10:56Růstová nálada ochladla. Jednání s Íránem se odkládají, USA útočí na ASML a dluhopisy tíží politika  
10:11TESLA KARLÍN, a.s.: Zpráva z jednání valné hromady společnosti
10:08Eisman: Pozornost se může přesouvat k AI firmám, které nemusí navyšovat kapitál pro své investice
9:33J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Pozvánka na konferenci pro investory
9:27Komerční banka, a.s.: Informační povinnost
9:15WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Manažerská transakce
8:24SpaceX chystá miliardový dluh, USA a Írán odpočítávají dohodu a Amerika dnes "nejede"  
5:54Trh je rozdělený mezi Fed a ropu. Krátké výnosy rostou, dlouhé klesají  
18.06.2026
22:00Akcie na Wall Street poslední obchodní den v tomto týdnu pořádně zabraly  
17:20Zajímavá předpověď nejdůležitější ceny na globálních trzích a jeden návrat ke starému novému normálu
16:26Jan Bureš: ČNB zvyšuje sazby, může však jít o „první a poslední krok“
16:14Akcie poradenské firmy Accenture padají o 17 %

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
1:30JP - CPI, y/y