Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Zhoršující se sentiment ve SPADu se zastavil (Komerční banka +2,5%)

Zhoršující se sentiment ve SPADu se zastavil (Komerční banka +2,5%)

31.10.2002 13:32
Autor: 

Většina SPADových titulů po otevření oslabila na základě "dobíhajících" prodejních pokynů. Postupně ale došlo k mírným nákupům a současná cenová úroveň je ve většině případů nad včerejší úrovní. Ráno mírně oslabovaly akcie ČEZu propadly akcií Českého Telecomu až na úroveň 200,- Kč. Oba zmíněné tituly však nyní posilují, Český Telecom po několika zprávách, které si trh mohl vyložit negativně i pozitivně (například plán nákupu zbývajícího podílu Eurotelu novým vlastníkem působí jednoznačně příznivě), aktuálně přidává dokonce 2,8%.

Naopak již od otevření posilovaly a stále rostou akcie Komerční banky až na současnou "prodejní cenu" 1943,- Kč. Tento vývoj lze připsat včera zveřejněným pozitivním číslům hospodaření. 9M výsledky Českého Telecomu budou zveřejněny dnes ve 14 hod.. Celkově jsou tedy SPADové tituly 1,22% "v plusu" (měřeno indexem PX-D).

Po zveřejnění čísel všech společností je možné očekávat alespoň krátkodobý růst aktivity, i přes odhady jsou reálná čísla přece jen určitý psychologický moment pro "reálné obchody". Trhy v Evropě posilují, např. STOXX50 o 1,15%.

Tomáš Sedláček

Nyní můžete spolu s námi sledovat online dění na pražské burze. Největší obchody probíhají v segmentu SPAD burzy, k dispozici je i tzv. hloubka trhu, tj. nákupní a prodejní příkazy tvůrců trhu seřazené od nejlepších kotací. Kromě toho samozřejmě monitorujeme i vývoj cen akcií v KOBOSu, kde probíhají automatické obchody členů burzy podle příkazů „drobných“ klientů. Dokonce i zde je možné pozorovat hloubku trhu. Vše poskytuje Patria Online zdarma, stačí se jen zaregistrovat. Registrace je pouze formální krok požadovaný mj. pražskou burzou, který Vám však umožní přístup k dalším informacím Patria zahrnující například zasílání informativních e-mailových zpráv a sms. Na Moje Patria si můžete přizpůsobit stránky s obsahem informací dle Vašich potřeb.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
26.05.2026
6:05AI boom přináší trendovým investorům rekordní výnosy  
25.05.2026
17:16Obnovující se síla dolaru a ropný „UAE“ efekt
16:36Týdenní výhled: Nový šéf Fedu, podstřelená nabídka Uberu a z Nvidie se stává ETF na AI  
15:55Jak vydělat na krizi v Hormuzu desítky milionů? Švýcarský trader přitáhl pozornost globálního trhu
15:36J&T ARCH CONVERTIBLE SICAV, a.s.: Pozvánka na Valnou hromadu
15:35Babiš vyzval guvernéra ČNB Michla ke snížení úrokových sazeb
13:53Změní Warsh fungování americké centrální banky?
13:07Akcie Delivery Hero vystřelily nad nabídku Uberu, ve hře je i rozprodej aktiv  
12:05Opravdu nastal u paměťových čipů konec cykličnosti? Manažeři fondů vyzývají k opatrnosti
11:34Ropa pod stovkou pomáhá na úvod týdne vzhůru dluhopisům i akciím  
10:54Důvěra v českou ekonomiku v květnu znovu oslabila
9:33Tržby německého průmyslu poprvé za téměř tři roky vzrostly
9:01J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Pozvánka na Valnou hromadu
9:00Rozbřesk: Uvidíme brzy (ne)dohodu mezi USA a Íránem?
8:47Trhy dnes v úvodu zamíří vzhůru. Ropa zlevňuje a Nikkei nad 65 tisíci body  
6:07Spotify uklidnilo investory: silný výhled i nová strategie tlačí akcie vzhůru
24.05.2026
10:13Víkendář: Je těžké najít dlouhodobou brzdu akciového trhu
23.05.2026
10:08Víkendář: Podceňují akcie vývoj na ropě?
22.05.2026
22:00Dow Jones na nových maximech; S&P 500 rostl osmý týden v řadě  
17:15Spotřebitelská důvěra v USA klesla kvůli obavám z inflace na rekordní minimum

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:00HU - Jednání MNB, základní sazba
16:00USA - Index spotř. důvěry Conference Board